Podnikanie

mate59

podnikanie je zložitá vec a nie jednoduchá.
Ak chceš podnikať, musí ťa to baviť a byť ti to koníčkom,lebo s tým stráviš veľa času.Sám podnikám 20 rokov, stále v tom istom odbore.Takže ak máš napr. ekon. školu, podnikal by som v oblasti daň.poradenstva,alebo vedenia účtovníctva,spracovania auditov a pod.Ak máš školu záhradnícku, podnikal by som v staraní sa o záhrady,návrhy záhrad a pod.
Ak si predavačka v potravinách, otvoril by som si potraviny..,vinársku školu,výrobe vína.Na niektoré druhy podnikania treba mať kapitál,pôžičky a podobne, to je pri výrobách.Konkurencia je vo všetkom vysoká a dnes nie je problém niečo vyrobiť, ale to predať.
K čomu máš najbližšie?
A treba stále študovať legislatívu, lebo sa stále menia zákony,napr. v potravinárstve systém HCCP,podnikanie je veľmi široký pojem.

uhlie

Ja myslim, ze na podnikanie treba mat v prvom rade znamosti. Peniaze nie su az tak dolezite, lebo tie sa daju na zaciatku aj pozicat, ak mas zaruceny odbyt. ALe su aj ine typy podnikania, kde sa da 'varit z vody' a nie je treba mat ani extra znamosti, ani peniaze. Sem patri napriklad IT, www stranky, programovanie, atd. Problem je, ze ludi, ktori sa tym zivia je velmi vela.

NATAL69

bibbi ale trafila si zle, ale nerozoberajme to, nemozem robit nieco extra velke to chce este cas a nepotrebujem nikoho oklamat ani okradnut.

bibi123

NATAL89-netrafila som zle, len mam dost vedomosti na to, aby som vedela svoje:O)
nemozes byt uspesny v tom, o com nemas ani paru, lebo je tam pravdepodobnost, ze Ta podnikanie nebude bavit, nebudes mat chut ho rozvijat, zlepsovat sa v nom a neviditelna ruka trhu Ta znici...
a ako napisal RNG, najlepsie je v danom odvetvi isty cas pracovat, vediet, ci dana sluzba bude profitovat, poznat silne stranky a ohrozenia, snazit sa diverzifikovat riziko, nevstupovat do kalnych vod, ujasnit si, kto bude tvorit cielovy segment,...
podla mna personalnych agentur je vela a vytvarat male pofiderne posobiace agenturky bez historie nema v tunajsich konzervativnych podmienkach zmysel, ak by som sa odhodlala k podnikaniu na Tvojom mieste bez napadu, tak jedine cestou franchisingu, ak uz by som mala do niecoho investovat cas a energiu, tak s istotou velkeho buduceho profitu... okrem toho, pri podnikani si platis minimalne odvody, takze treba mysliet na buducnost, ked budes na materskej, poberat dochodok, budes dostavat minimum...

NATAL89

bibi a to odkial vies? podnikam a tiez mam dilemu, s kamosom co by sme nove rozbehli, zle si trafila.

co hovorite na personalnu agenturu?

Deee

ja suhlasim s Lost, my uz podnikame, ale kazdy den si nanovo kladieme otazku co by sme este rozbehli...ak na to niekto pozna odpoved tak sem nepise, ale uz rozbieha vlastny biznis a ani vo sne by to sem nedal na nastenku...svoje tajomstva si kazdy chrani...

bibi123

NATAL89-podnikanie nie je pre Teba, ked nemas ideu. Aj ked by Ti niekto nieco prevratne poradil, skonci to fiaskom, lebo nemas k danej veci vztah...