Koľko peňazí mam dať chirurgovi za operáciu?

ShaulaThalit

200 eur by som dala len DR., kt. by mi zachranil tak život a nie mi operoval nos a ešte k tomu štátnemu...

bibi123

Gabika122-dava sa pred operaciou, nie po nej... ak sa mu chces zavdacit ex post, tak mu kup len bonbonieru a pripadne vino, ale urcite nie 200eur... inak je to velmi trapna situacia davat niekomu "vsimne", mne minule u doktora pri "predavani" vypadla flasa z plechovice:O)))

lienocka2808

normalne to mas mat zadarmo. Bola si oboznamena s nejakym cennikom pred operariou??
Za 500 eur uz mozes mat operaciu nosnej prepazky v sukromnom centre.
prehanas to.
daj mu len tu flasu + bonbonieru a za 200eur si urob radost ty.

Gabika122

Len som nevedeôa kolko sa zvykne davať ak niekto dava, či to ma hodnotu 100 eur alebo 200 alebo možno aj 500-1000.

lienocka2808

neviem preco sa tu hadate. Je to kazdeho vec. Ja som proti uplatkom. Nech si vravi kazdy co chce, proste lekari si na to zvykli a to koli komu?(koli ludom co davaju uplatky).
Gabika a ty co?? naco sem pises ked uz vies ze mu das igelitku s flasou, bombonierou a neviem cim este. + este 200eur??
preboha.
Rovno mu daj prepisany byt na jeho osobu, alebo vylet okolo sveta a tvoje deti nech hladuju za to ze si mu vdacna za to, co je uplne normalne, že ti neposral operaciu prepazky...

Gabika122

Ja mu chcem dať aj bonbonieru, nejaku flasu a s tým všetkym v igelitke aj obalku. Do ruky obalku by som mu nedokazala dať, takto si vezme igelitku a bude tam mať všetko. Ešte som nespomenula že mi nerobil iba prepažku nos mi aj vyrovnal spredu to všetko je cez poisťovňu v cene tak hlavne kvôli tomu mu chcem niečo dať. Takže 200 stači, nech nežerem :-D

rew

tak trosku mimo temu.. toto odvetvie slovenskeho folkloru sa tyka aj mnohych inych oblasti, nie len zdravotnictva.. :) uz som pocula aj hlasku v zmysle: nemozem ist teraz na navstevu k svojej sestre, lebo sa patri kupit nejaku cokoladu a dezert a dochodok pride az o dva tyzdne.. smutne.. :(