smrt-co po tom?

Príspevok v téme: smrt-co po tom?
ikuska

viem ze kazdy by povedal ,,nemysli na to´´
ale mne to jednoducho neda, uz asi rok o tom premyslama hladam odpovede...
mne by asi ani nevadilo ze raz to pride .ale to ze co ss stane z mojim telom ze zhnijem alebo ze ma spalia to asi uplne odmietam(pocula som z prvej ruky ako to prebieha) a to mi ten pan zkrematoria nemal hovorit...
a aj dusa? je cinie je? ked posledny kratvydychneme ake to bude potom? zomrie aj nasa dusa? bude uplnykoniec?

maik

Zdravim Ťa ikuska, vidim, že táto debata je o ničom, je to na dlhšie písanie, napiš mi: marek.1@centrum.sk, napíšeme si viacej a konkrétne. Tak ako dennodenne rozhodujeme o konkrétnych situaciach v našom živote, zároveň každý sám rozhoduje počas svojho života o svojej budúcnosti po smrti, smrťou končí naše telo ale nie jeho duša - rozum, cit a vôľa - to nikdy nezomiera, je nesmrteľná. Mnohí zámerne o tom nikdy nechcú ani počuť. Ak sa staviame zodpovedne k denným záležitostiam v našom živote o to viacej naše zameranie by malo byť na našu večnosť, kde sa už nebude dať na našom "osude" nič zmeniť. Na tieto zmeny máme predsa terajší život.
Život dáva šance na mnohé zmeny, nie mrtvy človek!!!

mate59

asi to bude tak, ako keď zaspíš a o ničom nevieš a už nikdy nevstaneš.Telo niekam odpracú /buď do zeme alebo spália/ a hotovo, amen.

ShaulaThalit

Kriste bože na nebi. Zaoberaj sa tým, ale nie chorobne, ber to ako súčasť života. Od narodenia človek starne a je predurčený na to, aby aj v istom veku zomrel. Niekoho zrazí auto, niekto zomrie na starobu, toto už ty neovplyvníš. Toto je smrť sa tým zaoberať. študuj napr. filozofiu, rôzne názory, ale odpoveď nikdy nedostaneš, ani ti ju nikto nikdy nedá.

Soren

Keby to vieme, tak každý z nás by mal taký istý postoj k životu. Ale život je o tom, že každý si v ňom nájde svoju pravdu, okolitý svet sám o sebe zmysel nemá žiadny, ten mu dávame my.

kikusa33

ikuska, na to nenajdes odpoved. a nikto z nas zivych ti ju ani neda. nikto nevie, co bude po smrti, takze sa to skor ako po smrti nedozvies. zmier sa s tym :)