nezvladam dceru

Príspevok v téme: nezvladam dceru
lubka100

Prave pred chvilou som zazila taku situaciu, ze sa mi trasu ruky a mam pocit ze nevladzem dalej. Uz dlhsi cas mam problem so 14 rocmou dcerou. Ma pred monitorom, ale zasadne sa nema co ucit, doma nepohne prstom, vsade ma neporiadok.. Trapi ju len ako vyzera a co si oblecie. Som na nu sama, snazim sa mat kamaratskym vztah, riesit chlapcov atd. Vcera som jej dala zaracha, lebo ked som sa vystavena doplazila z prace, taky neporiadok ako ma cakal doma...Ked som povedala, ze pojdem do skoly (lebo stale vraj nema znamky) a porozpravam sa aj s chlapcom s ktorym chodi (spravil jej cucfek cez pol krku ), dostala pomaly zachvat a vrestala po mne ako zmyslov zbavena. Pred chvilou sa suverenne zacala chystat von, dalsi cirkus, jacanie (nie moje) az dobehla suseda, ze ci tu byvame same alebo co.V zivote som sa tak nehanbila. Ja sa snazim, kupila som väcsi byt, aby mala sama izbu, kupim jej podla moznosti vsetko, ale uz nevladzem. Mam dost psychicky narocnu pracu, tak viem, ze obcas aj ja reagujem podrazdene, ale dnes to presiahlo hranice. A odisla von, len buchli dvere. Prosim Vas, ak mate decko v takomto veku a podobme problemy, ako reagovat. Skusala som s nou hovorit kludne, vtipne, vselijako, ale fakt som na konci.

lubka100

Cashia,
nechcem zachadzat do detailov, stale je to pre mna tazke..Strasne rada by som mala fungujucu rodinu : ja, otec, dcera. Bohuzial dcerin "otec" si na mne rad dokazoval aky je chlap a myslim, ze pre dceru bolo a je lepsie vyrastat v klude, bez hadok a bitiek. Ja som vyrastala v harmonickej rodine a som za to vdacna, ale ked to nejde, inak sa neda.
Bola by som stastna, keby sme na to vsetko boli dvaja, nie vsak za tu cenu.
Suhlasim s tebou a dakujem

beskyd

treba navrh na sud aby nariadil ustavnu vychovu podla mna:) nema to dneska uroven s tymi sopliakmi uz. uz len ked to vidim vonku tak nechapem ako je mozny za par rokov taky upadok.

Cashia

muc..
prečítaj si všetky príspevky od Lubky alebo ak si ich čítala, tak si ich prečítaj znovu a poriadne..
Lubka písala, že otec jej dcéry nejaví záujem o dieťa záujem.. ty píšeš " ak sa rodiny rozpadavaju a deti nemaju fungujuce rodinne zazemie" a "ake maju byt tie decka ktore vyrastaju v takychto "rodinach"? aky je ich vzor?" možno si to tak nemyslela, ale vyznelo to, akoby to bola Lubkina chyba, že "neudržala" pre dieťa kompletnú rodinu..neviem, ale podľa mňa je horšie nasilu žiť vo vzťahu, v ktorom to nefunguje a stresovať tým deti ešte viac, než keby mali ísť rodičia od seba..
a z vlastnej skúsenosti viem, že nech je výchova akákoľvek dobrá či prísna, mladí sú ovplyvnení HLAVNE svojimi partiami a rovesníkmi, či sa to rodičom páči alebo nie..

lubka100

muc,
mozno najvtipnejsie je, ze pracujem ako specilany pedagog kus tej psychologie v tom je, no ale ako vidis, na vlastne dieta nestacim.. Verim ale,ze som sa jej navenovala, tak snad to v nej niekde zostalo a po niakom case sa aj prejavi :)

muc

bibi preco riesis moju generaciu?
ja mam 17 rocnu dceru a teda skusenosti aj s vychovou a aj s vplyvom internetu na deti

muc

svojim prispevkom som skor chcela poukazat na to, ze to vobec nie je v poriadku, ak sa rodiny rozpadavaju a deti nemaju fungujuce rodinne zazemie. pretoze mam pocit, ze prave teraz zijeme taku nejaku zvlastnu dobu, ked bez mihnutia oka sa dievcata vrhaju do vztahov s gaunermi, alkoholikmi,... otehotnia a vtedy pridu na to, ze vsak s tymto ja mam zit?! alebo sa po kratkom case rozpadavaju manzelstva jedna radost. o tom tu hovorim- ze lahostajne preskakuju zo vztahu do vztahu, rozvadzaju sa, striedaju partnerov ako ponozky. mam susedu, u ktorej cca v priebehu roka byva mozno uz 3. partner. je to normalne podla vas? a potom ake maju byt tie decka ktore vyrastaju v takychto "rodinach"? aky je ich vzor?

bibi123

muc-za Tvojej generacie internet este nebol, ale ver mi, ze zakazanie pristupu na net je vacsi trest ako cokolvek na svete a deti budu aj luxovat 10hod. dom, aby mohli nan na 15min ist... mam kamaratku, co si takto zo svojich synov spravila sluhov, co si nedovolia pred nou povedat ani ty kokos, aby im nezamedzila pristup...:O)))) este som nepocula o niecom, co by fungovalo lepsie...

bibi123

muc-to je iny pripad, ked mas partnera, tak pubertak si nedovoli hadat sa, neposluchat dvoch, lebo vzdy vie, ze je to prehrany boj...(ani ked sa ides v krcme bit, tak neskaces do dvoch, ked si sam:DDD) preto treba otca dietata niekym substituovat a vychova je ovela jednoduchsia...
a dieta nie je formovane len vychovou rodicov, ale aj vonkajsim prostredim. Sestra mala napr. kamaratky, ktorym slo len o oblecenie a pod. a zostala az privelmi materialisticky zalozena-aj ked je uz dnes dospela zena, ktorej tiahne na 30tku, je uplne ina ako ja, ktora som skor az privelmi citovo zamerana, stale naviazana na rodicov:O)))) a to sme mali uplne rovnaku vychovu...
lubka-snad uz bude dcera posluchat a budete spolu zazivat len tie prijemne chvile:O))) je vela stranok pre rodicov, ako blokovat jednotlive stranky, pocitac, staci zadat google a najdes presne postupy... vela stastia:O)))

muc

lubka si v nezavideniahodnej situacii. naozaj 14 rocna je este hrozne mlada na cucfleky a ktovie co uz tvoja dcera ma za sebou.....
nie som psycholog, neviem naozaj co poradit. zrejme ziadnymi zakazmi a blokovaniami PC si uz teraz svoju autoritu nevydupes. zrejme je trochen uz neskoro. snad by si mohla ist sa poradit so psychologom. terba prebudovat vztah a to je zlozitejsie nez len dat zaracha.

lubka100

muc,
absenciu otca nenahradzam nakupovanim, na to ani nemam :) Venujem sa jej od malicka ako sa da, citat sa naucila sama v troch rokoch, diskutovali sme od mala o vsetkom, ten kamaratsky vztah je skor v tomto. V ziadnom pripade to nechcem zvalovat na okolie, ale bohuzial ma kamaratku-14rocnu, ktora mala sex uz so 7 chlapcami a dalsie spoluziacky tiez maju co to za sebou. Tak u nas je ten cucfek asi najmensi problem. Bohuzial, chyba v rodine muzsky vzor, autorita, dedkovia zomreli velmi skoro a otec nic.. Ale urcite mas v niecom pravdu.