Je tu nejaký odborník na chudnutie?

Príspevok v téme: Je tu nejaký odborník na chudnutie?
nestastnazen

Som doslova šokovaná z toho, ako ustavične priberám. Momentálne mám 53 rokov. Celý život som bola chudá ako prútik, mávala som pri výške 168 okolo 45 kg. Nie a nie pribrať, hoci som konzumovala hlavne sladkosti, koláčiky, zákusky, zmrzlinu, šľahačku a pod. Až do svojích 45 rokov som nemala nikdy viac ako 53 kg. Okolo 50-ky sa váha začala samovoľne zdvíhať. A ide stále hore, nie som schopná ničím ju zastaviť. Na nešťastie mám postavu typ "jablko", takže sa mi všetky kilogramy držia okolo brucha. Vyzerá to strašne, ale nepomáha žiadne cvičenie ani diéty. Konečne vidím, čo znamená to slovné spojenie "priberať aj z vody". Na sladkosti sa môžem už len pozerať, hoci samozrejme - tiež by som na ne mala chuť. Je mi jasné, že v mojom veku už potrebujem menej jedla, lenže ja jem naozaj veľmi málo. Čo mám preboha robiť, veď vyzerám ako sud a cítim sa zle aj zdravotne. Vnútorné orgány obrastené sadlom, to už je naozaj zdravotný problém. Vie mi niekto z vás poradiť? Predsa nejaké riešenie byť musí. Chápem, že je to individuálne, že jednému sa váha udržiava ľahšie a inému ťažšie, ale čo sa mohlo stať s organizmom, ktorý celý život mal problémy s podváhou, že odrazu začal takto nekontrolovateľne priberať? Štítnu žľazu mám v poriadku, bola som na vyšetrení. Ďakujem Vám za Vaše rady.

alchamilka

Nejako začať treba. Toto sa jasné, že nemôže jesť do smrti, ale ak váha pôjde dole, tak sa potom dá udržiavať. jasné, že sa nemôže chudnúť 10 kg za mesiac..jojo ako hrom. A viem tak, že práve močom idú von toxíny z tela a denne treba piť vraj min. 2,5 litra vody..takže?..je v tom zelený čaj, je v tom minerálka, je v tom voda..Polievka, mlieko --to je jedlo, nie tekutina. Ak človek vydrží diétovať 3 dni v týždni a 4 dni si bude dávať bacha čo je, tak určite váha pôjde dole..do toho nejaký pohyb, možno stačí rýchla chodza denne 30 min...bola som na herbalife, pošalili ma, 5000...sk bolo fuč a mna z tých gebuzín bolel len žalúdok a každý večer buzerácia cez telefon, vraj nech sa meriam, koľko som schudla..úpln e na hlavu postavené..to sa vám zdá lepší spôsob ako ten, že sa bude jesť diétne pripravená strava?..zelenina na pare, ovocie, bez bravčového, bez droždia, chleba, zemiakov?..ale aj tak si myslím, že sú všelijaké možnosti stravovania a každý organizmus je iný, tak´že každý si musí zvoliť čo jemu vyhovuje..a ešte..jesť každé 3 hodiny..za každých okolností..a áno..nie je zakázaná horká orieškovaá čokoláda..raz za týžden pár kociek sa dá...neznásam byť hladná, ale z diétne pripraveného jedla sa najem a ked som hladná tak ovocie, alebo zelenina..brokolica,karfiol, zelená fazuľka na pare, alebo zapečená nemá chybu...asi tak.

pomosem

no alchamilka, len dokedy ti to vydrží a kolko potom pribereš naspäť ked toho budeš mať plné zuby a len si treba spočítať, čo človeka vyjde takáto diéta, ved jogurty, tuniak, morčacie prsia, ved to nieje lacné......a vobec by sa nemalo pit tolko času max pol litra , potom sa už caj považuje za jedlo a minerálky takisto niesu vhodne na pitny režim, najlepšia je odstáta čistá voda. a bez cukru ? by sa človek zbláznil. samozrejme sa musí jesť zdravý cukor a nie rafinovaný. a pri takomto jedení telo človeka nikdy nedostane to čo potrebuje a bude si to časom pýtať.
Telo treba hlavne najprv vyčistiť a potom dovýživiť, čiže naprv detoxikácia,potom chudnutie.Lebo nadváha znamená veľa toxínov, vody a tuku v tele!

alchamilka

Len sa nedaj namotať na Herbalife. tuším ťa už zaregistrovali, že máš problém. Nebudeš lahšia o 20 kg, ale o 200 éčka.
Ja som to isté. 53 r., s váhou nikdy nebol problém až po 50-tke. Naviac sa pridružili alergie - nevedia zistiť z čoho sú, výsledky sú neg. určite je to z nedostatku estrogénov. Ja som zase hruška, takže vhodným oblečením sa to dá maskovať. Začala som viac piť, ráno si uvarím 2 litre čaju a tie musím behom dna vypiť, k tomu ešte aspon jednu minerálku. Skús znížiť kalorie, alebo si zapisuj čo zješ za celý den. Ja som sa dala na nízkokalorickú stravu, t.zn. nizkotučné mlieko, jogurty,tvaroh, tuniak vo vl.sťave, len 1 rožok, alebo 1 krajec celozrného chleba na den, žiaden cukor, filé z tresk.rýb dusené na vode, tak isto kuracie, či morč. prsia dusené na vode + korenie, žiadne prílohy, žiadna ryža, zemiaky,knedle..nič..žiadne cestoviny...dám si ale praženicu z 3 bielok a 1 celé vajce , zeleninu a ovocie, okrem banánov, orechy len málo - vlašské, alebo kešu, hov.mäso z polievky, ..takže dá sa jesť a pri tejto strave musíš zhodiť niečo. Zásada je, že žiadne cukry, lebo tie v pečeni sa pretvárajú na tuk, žiadne ovocné cukrové šťavy, žiadne bravčové mäso, údeniny. Čaj si varím z čerstvého nastrúhaného zázvoru a 1 čaj.lyž. medu na pol litra vody - je výborný. Treba brať aj C-vit.,B -komplex, zinok a selén a malo by to ísť dole.Držím prsty.

TrainingBoy

na tomto fore je plno odbornikov :))
ludia zvyknu zabudnut na nejake drobnosti ktore zjedia a ani to nerataju, alebo moze to byt spomalenym mentabolizmom ako mala lukyjeff ked musela navysist prijem kalorii a schudla prave vdaka tomu ze sa jej tym zrychlil metabolizmus, cize pointa je nizky prijem ktory obcas navysis

lukyjeff

Ahoj problem môže byť aj že málo ješ. Ja keď som ,,dolaďovala" posledné kg musela som navýšiť lebo sa chudnutie zastavilo. Skôs si spočítať kj na deň a zistíš ako na tom si