Priatel sa zvláštne oblieka

Príspevok v téme: Priatel sa zvláštne oblieka
luciiiiaa

Nie že by by to až tak vadilo alee... Niekedy by mu tak pristali veci ktore si on na seba nechce dat . Uz sme boli aj po obchodoch som mu ukazala ,naznacila ze co by mu pristalo a on nic... Ze jemu sa to nepaci. Ale ked mne pripada normalne az pritazlivejsi a krajsi ked je obleceny ok ... mam si to prestat vsimat, ci ako??

:)))))

CICA
Tiez mam kamosky co pracovali u cinana a nechvalili ich- cinania su ze vraj zly sefovia-ale vietnamci ze vraj velmi dobry.

:)))))

MICHAL
Levi's® je znacka uz velmi dlho este v minulom rezime sa dala kupit/tuzexe-rifle/
A k tej tovarni na videu.Aj u nas ludia v automobilkach a v cz pracuju za par korun.Sice v cz slovak zarobi viac-ale tu na sk ked ide clovek cez agenturu ma necele 2eura na hodinu.A stale je to tak ze vyrobna cena je velmi mala,robotnik robi za haliere-ale konecny vyrobok sa predava za velke peniaze.

cicamica64

oui
ked ti je to vsetko tak strasne jedno preco maju tvoje prispevky kilometer? esteze v nich nie su ziadne argumenty

Oui.

slecna, je mi lautr hovno jedno, kde a co kupujes, len pouzivas strasne velke argumenty, ktore zial nie su uplne nepriestrelne.

sama by som ocenila, keby existovala zaruka kvality a hlavne etickeho spracovania, len uz mi padlo velmi vela idealov o tom, ci ma zmysel do niektorych veci investovat. tiez som mala obdobia, kedy som otlkala velke peniaze, ale sama na sebe som postrehla, ze je to mnoho krat len mastenie si ega v zmysle "ten sal je tak pekny a makkucky, ale cinana si ja predsa na krk nedam". a v konecnom dosledku to je uplne, ale uplne jedno, pokial sa nejedna o evidentne hnusny nekvalitny material a ten teda najdes aj medzi vecami z inej cenovej a znackovej kategorie. kazdemu jak je libo, co penazenka znesie. to je asi jediny skutocny rozdiel medzi tymi produktami. samozrejme sa bavime v globale, meni sa to od veci k veci.

cicamica64

oui

jaj super, dakujem ti ze si ma vyviedol z mojho celozivotneho omylu. odzajtra nakupujem vylucne legalnu produkciu z trznice

Oui.

kocena, zle si pochopila.
hovorim tolko, ze pokial kupis v predajni Dior, nemas ziadnu zaruku, ze to je Dior usity priamo v ich dielni. Rovnaky material, rovnaka vysacka, rovnake sitie, rovnake vsetko, ale aj tak to moze byt ilegalna produkcia.

ale to nie je main point. mozno prave od toho krajcira na orave by to malo daleko vacsiu hodnotu ako akykolvek velky label. kedze sa tu uz bavime o otazkach kvality prace, materialov, prisupe k ziv. prostrediu etc. etc.

cicamica64

oui
:D si ma pobavil... takze ked mi krajcirka na orave povie ze sije pre dior, tak mam skutocny dior. supeeer

Oui.

pre kdejake cicemice a ine label-obsessed paradnice...

dnes pochadza drviva vacsina tovaru zo zemi s lahkou pracovnou silou. nemusi to byt priamo cina, ale aj usite v taliansku je usite v ilegalnej fabrike plnej cinanov. pozerat sa tu na ekologiu, moralku, whatthefuckingever je uplne od veci. modny svet ide cely cez par ludi a v ramci toho sa uz dnes takmer vsetko vyraba rovnako, v rovnakych podmienkach. ani len v znackovych obchodoch velkych modnych domov sa uz netusi, ktory Dior je skutocny Dior a ktory usil fantasticky zrucny cinsky krajcir v nejakej kutici napr. na juhu talianska. samotne velke znacky su si vedome dokonaleho kopirovania, ktore funguje. neexistuje zaruka, ze mas vec, ktora bola skutocne vyprodukovana tam, kde predpokladas, pokym ju nemas osobne z ruky samotneho krajcira.

cele hadky na tuto temu su uplne zbytocne, ludia by mali viac riesit to, ze postradaju vkus, originalitu a cit pre detail, ako to, odkial handry maju. a mozno by sa niekedy mali viac sustredovat na to, aby sa dobre citili vo svojej vlastnej nahej kozi a boli sebavedomi aj bez tony instantneho ega v podobe kadejakych zvucnych mien na osateni.

cicamica64

excell
ani nechci vediet co bolo v tom videu dalej... ja mam z toho dobru traumu, ale nenormalna som tu asi ja ako citam niektore nazory