Priatel sa zvláštne oblieka

Príspevok v téme: Priatel sa zvláštne oblieka
luciiiiaa

Nie že by by to až tak vadilo alee... Niekedy by mu tak pristali veci ktore si on na seba nechce dat . Uz sme boli aj po obchodoch som mu ukazala ,naznacila ze co by mu pristalo a on nic... Ze jemu sa to nepaci. Ale ked mne pripada normalne az pritazlivejsi a krajsi ked je obleceny ok ... mam si to prestat vsimat, ci ako??

lost

AdamKrt
no to bol 100% kasmir, cize najteplejsi prirodny material na Zemi :)
ta ciapka ma tak 3-4milimetre, ale vyda tolko tepla ako 8-10mm hruba bezna ciapka (ale zlozenie neviem, cize to moze byt klamlivy pocit)

s tou (kasmirovou) som bol na svahu v -10C na lyziach a letel som dole ako blazon, kedze kapucna nebola dobra lebo som sa bal ze niekoho trafim, uzky pohlad pred seba a ako drzalo to v tej teplote a hlavne rychlosti :)
mal som aj take rukavice, este aj mam a su naozaj velmi velmi teple, lenze nie dobre do shnehu, lebo sa lahko rozmocia..

AdamKrt

lost:

pozeraj ake ma ta ciapka zlozenie a hladaj nieco rovnakeho zlozenia, lacnejsie. Nemam problem s minus 10 C, to zas neni az taka velka zima. Len beznejsie su lacnejsie akrylove ciapky. Musis hladat HRUBSIE ciapky, co maju husty uplet, male oka. Najteplejsie mas asi vlnene. Alebo baranicu... :)
V cinskom obchode ked vyberas, tak tam mas niekolko druhov ciapiek. Lacnejsie a drahsie. Hladaj medzi drahsimi. Bud su to vyrazne hrubsie ciapky, alebo klasicky hrube a maju z vnutra nepriestupnu textiliu. Nieco uplne ine, nez navonok. Vazne je to lahke rozoznat, ktora je tepla a ktora nie.

Ak Ti je velmi zima, pozri napr. www.itran.sk a tam mas termodoplnky. Su tam kukly na hlavu a usi, krk. Pripadne je tam aj lahka termosatka na hlavu.

Michal_z_PU

cicka dochádzajú argumenty a preto prechádzaš do osobných útokov a vulgárností?

a to, že som Ťa nazval módnou ovcou nie je urážka, ale fakt... Tak sa jednoducho označujú ľudia čo sa za niečim ženú a opičia, pretože sú všetci rovnaký a idú za tým istým (ako stádo oviec)...

Ale už sa radšej budem dištancovať z tejto témy, pretože rozumný ľudia dajú za pravdu a módne ovečky budú bojovať do krvi za svoj názor... Takže pokojne utekaj do značkového obchodu a mne sa pokojne v duchu smej za moje neznačkové oblečenie :)

otazkaa

cicamica, je fajn ked si myslis,ze nemas nic z ciny ale mas na 100per..zato ze to nemas na stitku napisane to este neznamena ze nie je, lebo vela vyrobcov/aj najdrahsie svetove znacky/ kupuju material na vyrobu z ciny/ci uz su to len gombiky, guma na tenisku, snurky do tenisiek, alebo aj celkovo bavlna, latky, satky, koza/ a potom to zlozia dokopy v slovinsku, nemecku atd. a taki ako ty sa uz vytesuju ze na stitku je :made in Slovenia, made in Europe:) to mas ako ked lidl prebali svoje vyrobky z polska v nemecku a ludia ze:hmm, ono je to z nemecka:) inak aj europsky vyrobcovia co vyrabaju v cine idu podla europskych pravidiel, len vyuzivaju lacnu prac. silu, pristup k technologiam, atd...inak poznam jeden bratislavsky salon na vysokej urovni a latky kupuju z ciny ale siju v BA a "ba smotanka" si to kupuje za stovky eur a vytesuju sa:)

lost

AdamKrt

zaujimalo ma to preto, lebo nidky som nemal stastie na skutocne teplu ciapku :D

tak som sa raz nastval a zobral som za 50eur bez fedex posty fullcashmre ciapku, ta je sice nie hruba, ale o to pohodlnejsia, a hreje dost, resp v -10C som stale citil usi ze ich mam neodmrznute :)

avsak zdalo sa mi to ako dost sialena kupa lavne ak by to funckne dokazala 10x lacnejsia nahradit :)

cicamica64

michal
sorry ty si retatrdovany? ked raz napisem ze mam oblecenie ktore nepochadza z ciny tak nepochadza z ciny. a ovca je tak tvoja mama

Michal_z_PU

Cicamica:
Mám známeho čo pracuje v jednom veľkoobchode a ten mi hovoril, že tovar nakupujú (nie len oblečenie) z východu nie na kusy, ale na desiatky kontajnerov... Čím viac, tým je to pre nich výhodnejšie... Tu na SVK to rozhodia po obchodoch a je mu jedno, čo na to nalepia/našijú... Hlavné je, že to "módna ovečka" ako Ty s úsmevom na tvári nakúpi a zaplatí ťažké prachy... Oni to potom môžu drahšie predať...

A ani ja nepoužívam pastu z číny - ani som v drogérii viditeľne čínske výrobky nezhliadol, aj keď tam na výrobcu nepozerám... Používam Lacalut, bo ten mi vyhovuje...

A čo sa týka tej ekológie, tak to chodíte po fabrikách a presviedčate sa, či si to môžete kúpiť, aby to bolo podľa Tvojich výrobných predstáv?

Inak mám tento rok Niké tenisky (mama darovala) za 67€ po zľave a už teraz pred zimou majú v prednej časti hladkú podrážku a na jednom mieste až do biela vydreté cez podrážku.. Ešte ich za sucha úplne zoderiem a pôjdu do koša...

Len pekne nakupuj, však mama ovca zavelí "ovečky to vľavo" a Ty to spokojne kúpiš a o mesiac "ovečky teraz móda vpravo" a kúpiš aj to? Však len nech si predajcovia mydlia ruky ;)

jajka001_

jj nie je to made in China, ono tam nie je napisany vyrobca :) a kupila som to sice na trhu ale nie od cinanov ( ci vlastne vietnamcov):)

AdamKrt

jajka001_:

Dromedarky co predavaju Cinania, poznam :) Nie su zle :)

Ale kuk, ono to neni ziadna Cina, ale dovoz z Madarska.... :)

dromedar.hu

To, ze su obchody cinske este neznamena, ze vsetok tovar je cinsky. Ja som tam kupil karbonove vlozky do topanok od maleho slovenskeho vyrobcu...