Kava

mirka 23

fuj mliečko :P Afreds, mlieko zabbraňuje vstrebavaniu vápnika a vytvára pliesne v tele. Inak všade sa piše, že tehotne nemaju piť mlieko, tak nechapem prečo je pre deti v pohode.

ladyinred

a čo takto žihľavový čaj? vraj pomáha na trávenie...ale ja osobne som maniak na kávu, denne vypijem aj 5 šálok, ale s mliekom a bez cukru, s umelými sladidlami, aj keď sú nezdravé...

TrainingBoy

fakt je ze nieco vyprazit a tvrdit o tom ze to ma neviem ake zdrave ucinky je nezmysel, ale zase hovorit ze sa z toho otravis je druhy nezmysel, cize nieco medzi
ale ja preferujem radsej caj s trochou c Vit, kedze prebrat sa viem sam a na kavovej chuti si nepotrpim tak mozem verit ze ten caj je trochu zdravy :)

wonderbra

bezkofeinova kava je desny humac. akurat tak na rakovinu. takze bud normalnu s kofeinom alebo cajik.
kava nie je nezdrava, ale ani zdrava. 2 salky denne este nikomu neuskodili.

mirka 23

káva v prvom rade prekysluje organizmus, takže nemôže byť zdravá. Podobné populistické študie su o alkohole, pritom alkohol zabija mozgové bunky, takže neexistuje aby bol prospešný pre zdravie. Ale každý ma nejaku neresť, niekto rezne, niekto kavu, niekto alkohol, čokoladu...

mate59

Každý návyk začína od jedna.Jedna káva,jedna cigareta,jeden pohárik....Všetko treba s mierou.Dve kávy denne neuškodia.Striedaj s čajom,kávovinou a podobne.

levanderka

hm, no ja si kavu vypijem a zaspim ako babatko:D mne to neucinkuje, cize pevne verim, ze ten kofein mi nejak extra neskodi :) a kavickovanie je sice taky mily zlozvyk ale da sa nahradit napriklad nejakym sypanym zelenym cajikom, ale ten ma tiez kofein potom :) alebo nejaky cajik na ukludnenie, medovka, lubovnik alebo rozne ine, lapacho a tak :) no ja osobne na kave, ze raz za cas ( raz do mtyzdna napr) nevidim nic zle :) ale to je moj subjektivny nazor :)