Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

lioness_01

ináč, ma tak napadlo... veď tie tvoje spolubývajúce musia byť tiež z iného kraja Slovenska a nie z Bratislavy ak bývajú na intráku...tak čo vymýšľaš, že sa sprchujú každý deň len Bratislavčania :D :D

inak, zase sa to tu rozdelilo na Bratislavčanov a obyvateľov zvyšnej časti Slovenska :)))) ale všimnite si, že toto takto rozdeľujú vždy tí mimobratislavčania... Bratislavák má skutočne v paži či je niekto z Prešova, z Námestova, alebo zo Zvolena...

mate59

v tomto období ak sa sprchuješ obdeň, je to v poriadku,ale v lete,kěd sa človek viac potí, je osviežujúce a hygienické sa sprchovať aj 2x za deň.Po športe je to samozrejmosť sa osprchovať.

sprcha

Vlasy si umývam samozrejme každý týždeň. Nechápem, prečo takto útočíte. Chcete mi povedať, že človek sa má zbavovať všetkých prirodzených vlastných pachových stôp? Veď aj my sme súčasťou prírody. Videli ste, aby sa zvieratá stále umývali? Tie sa dokonca očuchávajú a to hlavne kvôli tým pachovým stopám. To ich na sebe priťahuje. Ľudia sa už načisto zbláznili. Celkom sa vzidalili prírode. Zvývajú si prirodzenú vôňu a miesto nej sa natierajú umelou. To sa vám zdá múdrejšie ako voňať vlastným telom?

Inner

Ako sa vravi, vsetkeho vela skodi. Sprchovanie kazdy den je modnou zalezitostou, ktora prisla z miest zapadu, rovnako aj ine veci (napr. holenie intimnych miest atd).

Je to kazdeho vec, ako casto sa sprchuje. Sama vies, ako velmi sa potis, ako rychlo sa ti mastia vlasy, aku mas pokozku. Kazdodennym sprchovanim sa nici elektrolyt koze, trva tri dni, kym sa obnovi. Cize je to na tebe. Myslim si, ze keby si smrdela, tak sa citis. Ked mas zle spolubyvajuce, vzdy by si nasli zamienku na tvoje osocovanie. O tu sprchu mozno ani tak nejde ako o ich nutkanie si do teba "kopnut".

Aj aj byvam na intraku, nemam vsak moznost sa sprchovat kazdy den, kedze tu je o kupelnu velky boj :-) a niekedy cakam aj 3 hodiny, kym sa tam dostanem. No nepoznam tu nikoho, kto by sa sprchoval kazdy den (samozrejme ina vec je menstruacia). Hygiena predsa nie je len o sprche. A ked si predstavim, aky pajzel robia tie tvoje nestastnicky, tak im nie si nic dlzna. Kasli na ne alebo sa prehod na inu izbu, ak sa da...

lioness_01

sprcha- miláčik :D to neni Bratislavou :D to je zdravým rozumom :)))) ja mám rodinu na Orave, trávim tam dosť času a ani raz som nepostrehla, že by sa nesprchovali každý deň...

to, že sa niekto každý deň umyje od potu, poumýva si šušku a pod. to neznamená, že je zvláštny Bratislavčan :))) zlú reklamu robíš Orave, dievča...veľmi zlú...

jajka001_

myslím ze len provokujes. ak smrdis, vies o tom,nevadi ti to a este o tom aj pises na forum , to sa mi zda ako blbost. chces len vyprovokovat hadku.

Kvaky

Ja by som sa na tvojom mieste sprchovala na tom internate kazdy den, snad by ti ublizilo tych 5 minut? Sorry, ale je to fakt nechutne. A vlasy sy potom ako casto umyvas, raz do mesiaca? :O

lioness_01

sprcha - to ale nemyslíš vážne, že???? moji rodičia keď boli malí sa v 70tych rokoch kúpavali raz za týždeň, lebo vtedy sa všetci kúpali len raz za týždeň, keďže bola taká doba, ale myslím si, že v roku 2010 je to dosť nechutné, aby sa jedna mladá ŽENA sprchovala raz-dvakrát do týždňa...
sa nečuduj, že sú k tebe spolubývajúce hnusé... a nie sú žiadne fifleny, veď za deň pobeháš všade, spotíš sa, atď... to je predsa úplne prirodzené sa osprchovať večer... ti to neni nechutné, si taká hnusná po celom dni dať na seba pyžamo a ľahnúť si do postele? a spodné prádlo si ako často meníš? a ostatné veci? a keď máš krámy sa tiež sprchuješ len dva krát do týždňa?

fuj, ako, ja si fakt neviem predstaviť že by som sa každý deň neumývala

sprcha

Nepochádzam z dediny. Bývam v meste na Orave. A nemyslím si, že Oraváci smrdia preto, lebo sa každý deň nesprchujú. Bratislavčania sú trocha zvláštni. Nad každým sa povyšujú a zdá sa mi, že keď sa do Bratislavy presťahuje niekto z iného mesta, rýchlo sa im chce vyrovnať a zbytočne sa prispôsobuje. Doma mám chlapca a nikdy mi nepovedal, že mu smrdím.