Skoro dospelá?

Príspevok v téme: Skoro dospelá?
Andrejka6421

Ahojte, chcem sa spýtať na Váš názor. Mám 17 zanedlho 18 rokov. Som študentka 3.ročníka na gymnáziu. Vôbec nechcem ísť na vysokú školu. Najradšej by som sa keď zmaturujem vydala a mala deti. O tomto snívam už od malička. Problém ako mnohý vravia, že si chcú užívať život a nie si ho pokaziť mi absolútne nevadí...keď som mala 15 vybláznila som sa, narobila sprostostí...teraz to už nepotrebujem. Aj vďaka tomu som taká aká som, spolužiaci mi lezú na nervy svojou detinskosťov, alkoholizmom a potrebou ísť každý piatok do mesta a neviem čo všetko tam robiť. Aký máte na toto názor? Je fajn že 17 ročné dieťa je takéto? Známy po mne len pozerajú, či som normálna tak skoro sa zaoberať takýmito vecami... ale podľa mňa to nie je skoro...treba mylsieť na budúcnosť a pdľa toho sa aj správať...

bibi123

Andrejka, ja som bola vzdy rovnaka:O))) Mne uz bili biologicke hodiny hadam v 10tich:O))) Ak mas gymnazium, tak Ti odporucam ist na VS, lebo to budes mat v zivote velmi tazke. Okrem toho VS zivot je fantasticky, uplne nieco ine, ako gympel, tu mas flakanie 12 tyzdnov, potom sa co to poucis aj na zapocty aj skusky a dalsich 12 tyzdnov volna zapocty a skusky a potom 4 mesiace volna:O)))) boli to fantasticke casy:O)))
okrem toho, musis mat nieco odpracovane, aby si dostala matersku, alebo byt dobrovolne poistena minimalne 9 mesiacov, takze si daj pozor, aby si neotehotnela nahodne... okrem toho na VS uz budu rozumnejsi ludia
okrem toho, urcite chces pre svoje dieta, aby malo vsetko, co sa len z vreckoveho zabezpecit neda..., takze neboj:O))) na rodinu budes mat este casu dostatok.

Iveta Michael

No tak toto mi takmer vyrazilo dych moja...to myslíš úplne vážne?

Akože...máš na to právo,ale jednoducho nemôžem uveriť že niekto v teenage veku môže pociťovať túžbu po zväzku...a rodine,deťoch...a myslím si že Tvoji rovesníci sú celkom normálni,správajú sa možno trošku divoko ale adekvátne svojmu veku.
Zváž si to dobre,lebo dnes je celkom iná doba a môže sa stať že si naozaj pokazíš život,mohlo by to aj vyjsť ale i v takom prípade by si mohla neskôr ľutovať....poznám dobre také ženy čo to ľutovali že sa vydaváli tak skoro a sú v manžestve spokojné no i tak nie sú celkom šťastné,takže neviem...zváž si to dobre! :)