co je zakladom vztahu?

leaaa

Ma tento vztah zmysel podla vas? Ja uz sama neviem. Sme spolu pol roka, zijeme v spolocnej domacnosti.Na zaciatku sme si vsetko vyjasnili, co od seba ocakavame, takze kazdy z nas vie, na com je. To by bolo ok. Nas vztah je tazky aj co sa materialnej stranky tyka. Partner mal v minulosti nejake resty, teraz to vsetko dava do cajchu. Paci sa mi, ze ma zaujem a nasiel sposob, ako na to. Je a bude to tazke, ale nemam s tym problem. Lenze.Par mesiacov sme sa dohodli, ze prezijeme na minime, aby sa nasa situacia zlepsila a mohli sme si konecne dopriat viac.Vec sa ma tak, ze ja za pracou odchadzam na 2 tyzdne prec, takze dalsie 2 tyzdne je sam, co je kamen urazu, co sa financii tyka, kedze nevari, takze obcas niekam zajde nieco zjest..Tak vtedy sa minie najviac penazi...dalsia vec je, ze momentalne nepracuje, s financiami to moc nesuvisi, pretoze prijem ma dobry...ale nepaci sa mi to.Slubuje, ze sa uz rozhybe a zacne nieco hladat.Ale zda sa mi to, ze to z jeho strany ide ako v lete na saniach. Dalsi kamen je, ze akurat teraz sa po roku ozvala jeho dcera (10). Nemali spolu kontakt vyse roka, je rozvedeny. Neberiem to ako problem, ale problem vidim v tom, ze namiesto toho, aby najprv zaplatil, co treba, tak nakupi dcere bezhlavo vsetko, co si povie. Z toho som na prasky. Ja zijem fakt na minime, kupim len to, co je nevyhnutne, vsetky moje zarobene peniaze necham nam obom, ked sme spolu, na stravu atd...a on si pocas 2 tyzdnov dovoli ist ca 8 - 10x jest vonku, dcere kupi, co chce, nezaplati ucty...tak ja uz fakt neviem...ako dalej

milli11

Laska by mala byt jasna vo vztahu. Potom, je aspon u mna druha najdolezitejsia vernost. Nechapem tych, co podvadzaju, ako by sa citili, keby boli v kozi partnera?
Ak by som bola velka egoistka a nemala chrbtovu kost, mala by som viac frajerov. Jedneho krasneho, kultivovaneho, s ktorym by som chodila do spolocnosti, druheho na sex, treti by zarabal prachy, stvrty by sa staral o domacnost a piaty by vymyslal zabavu pre mna. Ale verim, ze niektore zeny si to podobne vedia zariadit. Neviem, ako dokazu niektori ludia udrziavat viacero vzajomnych vztahov, ze maju viac frajeriek a dlhy cas jedna o druhej, tretej, stvrtej, nevie. Je to potom este laska alebo len povzbudzovanie ega?
Off topic. Pre ta3, konecne, na neviemkolky x krat sa mi podaril odoslat mail, daj potom vediet, ci dosiel.

doubledog

lenze ide o to, ze druha strana to musi chciet sama od seba.
samozrejme, mozes ho nejak nakopnut, vysvetlit alebo co, ale ked sam nezacne chciet, nic nespravis.

podla mojich skusenosti praveze plati, ze ked sam clovek zmeni svoj postoj, zmeni ho velmi casto druha strana.

cajik

nie samozrejme ze je nie je dobre stazovat sa:). len som chcela vediet, ci sa s tym da spravit nieco este pred tym,nez sa s tym budem musiet zmierit. pretoze sa mi zda ze to je mozno aj tou pohodlnostou, lenivostou. ci sa ho da nejak nakopnut, aby sa zacal snazit. lebo jedna vec je zmierit sa s niekoho povahovymi vlastnostami, a druha vec je troska kompromisu a ochota aj z druhej strany zmenit a prekonat svoju napriklad lenivost v prospech toho, aby bol vztah zaujimavejsi, naplnenejsi, partnerka spokojnejsia.
myslim,ze tebe by v pripade hasterivosti tiez pomohlo, keby sa aj partnerka aspon mierne posnazila kludnit sa. a vedomy si toho, ze nie je mozne menit povahove vlastnosti, by si bol mozno spokojnejsi, keby si vedel ze jej natolko zalezi na vztahu ze je ochotna aspon nieco pre to urobit a zmiernit co sa da.

cajik

nie samozrejme ze je nie je dobre stazovat sa:). len som chcela vediet, ci sa s tym da spravit nieco este pred tym,nez sa s tym budem musiet zmierit. pretoze sa mi zda ze to je mozno aj tou pohodlnostou, lenivostou. ci sa ho da nejak nakopnut, aby sa zacal snazit. lebo jedna vec je zmierit sa s niekoho povahovymi vlastnostami, a druha vec je troska kompromisu a ochota aj z druhej strany zmenit a prekonat svoju napriklad lenivost v prospech toho, aby bol vztah zaujimavejsi, naplnenejsi, partnerka spokojnejsia.
myslim,ze tebe by v pripade hasterivosti tiez pomohlo, keby sa aj partnerka aspon mierne posnazila kludnit sa. a vedomy si toho, ze nie je mozne menit povahove vlastnosti, by si bol mozno spokojnejsi, keby si vedel ze jej natolko zalezi na vztahu ze je ochotna aspon nieco pre to urobit a zmiernit co sa da.

doubledog

a k tej hasterivosti:
ved prave o to ide, to je dobry priklad.

ak je moja zena hasteriva, bud sa naucim to nejak zvladat a prestane mi to vadit, alebo sa na nu vykaslem.
nieco proste spravim, ja zmenim svoj pristup.
a to radim aj tebe.

ci myslis, ze najlepsie je stazovat sa, aka je ta moja hasteriva, a potom to nechat tak?