V kazdom druhom manzelstve- nevera?

mirka 23

beskyd aj ja si myslim že je to 90%. A ešte je otazne, či podvadza jeden alebo obaja. Ale myslim si že v 90% manželstiev podvadza aspoň jeden, len sa o tom nehovori, každy sa tvári ako svetý. A či muži - ženy.. by ste sa divili kolko žien podvadza, ale je ticho.

silwa

a este ma napadlo, ze mojej kamaratky otec si s milenkou dokonca splodil dve deti a nikto o tom nevedel... milenka, to po 5 rokoch nevydrzala a isla ho nabonzovat manzelke, tak ho zena vyhodila a teraz je vraj pri nej velmi nestastny...

silwa

ja sa stotoznujem s nazorom, ze je to take kazde tretie manzelstvo, z mojho okolia to boli len muzi, co si nasli mladsie polovicky a vacsinou ich ta zena dotlacila k rozvodu, aj keby manzelka neveru prepacila... a ak z mojho okolia podvadzali zeny, tak to vedeli dobre utajit...
Mam susedu, co isla na jazykovy pobyt do zahranicia, za ten cas si jej druh nasiel frajerku, ktoru si nastahoval domov(my sme sa domnievali, ze je to nejaka jeho sestra, kedze sme ich nepoculi nikdy vzdychat a ani sa k sebe pekne nespravali:) ).Potom sa ta suseda vratila a tie vreskoty sme poculi v celom byte, zevraj boli spolu a on mal drzost si pocas toho, co bola prec, najst milenku a este si ju aj nastahovat do ich spolocneho bytu s jej deckom... Ten jej druh sa nakoniec musel aj s tou svojou krasavicou, co nevedela ani na chodbe odzravit cloveka, odstahovat... Tak toto by bola aj na mna silna kava... Obavam sa, ze iniciatorkami nevier byvaju hlavne slobodne zeny, ktore chcu za kazdu cenu nezostat same a tak idu aj cez mrtvoly...

kaarolinka

kafik

no, moj otec sa tymto trosku aj zaobera v ramci svojej naplne prace, takze to asi nebude celkom od veci - no samozrejme nemusi to byt pravda..alebo len ciastocne

mna to len tak zackocilo, lebo v podstate aj ked sa to deje, nie je to take zjavne, pretoze o takych veciach sa nehovori

beskyd

to len v kazdom druhom? som myslel ze to je tak v 90%:D ci len v kazdom druhom sa na to pride? to by som sa celkom cudoval keby 50% ludi v manzelstve vedelo krotit svoje pudy a egoizmus:)

perfiska

Zda sa, ze nevera bude castejsim problemom, ako sme si mysleli. A dovod? Sex. Pokial sa v manzelstve dvaja nezhodnu na frekvencii sexu alebo vykonavanych sexualnych praktikach, ci to je muz alebo zena, casom dojde k nevere... A ano, ked uz dvaja maju deti, su vo vacsine pripadov nuteni ostat spolu. Neverou sa ludia nezvyknu chvalit...

kafe

kaarolinka, tvoj otec môže mať nejaký názor na vec, ale to ešte neznamená, že to tak naozaj je. Neviem odkiaľ také čosi zobral (že v každom druhom manželstve sú si partneri neverný), skôr by som si dovolila to poopraviť, že každé druhé manželstvo končí rozvodom. A ten je už zo všelijakých dôvodov, mimo iného aj kvôli nevere.
Tak isto vo svojom okolí poznám len veľmi málo rozvedených manželstiev (na 30-40 šťastných pripadá 5 rozvedených). Myslím, že skutočný dôvod rozpadu manželstva si dvojice nechajú radšej pre seba (ak sú dostatočne inteligentní), takže zbytočne to MY budeme riešiť, či je to neverou, rozdielnosťou pováh, nedostatočným poznaním partnera, nezrelosťou jedincov.. takže ja s tvojim otcom nesúhlasím :)

ta3

nevera, zial stava sa problemom vo vela vztahoch, ale nemyslim, ze v kazdom druhom, tipla by som, ze v kazdom siestom, poznam aj take manzelstvo, kde zena cele roky zije v nie najhorsom manzelstve, ale cele desatrocia mala jedneho a toho isteho milenca (no, mala ich viac, ale tento bol permanentny), s ktorym mala aj dve deti, bolo to verejne tajomstvo a myslim, ze manzel tiez o tom vedel a napriek tomu zostavaju spolu, no take nieco nepochopim nikdy, ja som nikdy nikomu nebola neverna, ja som striktne zena jedneho muza, lebo ked niekoho milujem, milujem ho naozaj a ostatnych muzov vnimam iba ako pekne veci, nic viac

kaarolinka

No to som si myslela aj ja ..Tiez v skutocnosti nepoznam nikoho, kto by bol neverny svojej polovicke, zato o niekolkych rozvodoch v manzelstve viem - a aj tam sa predsa da predpokladat nevera..Ja sa pytam preto, lebo dnes som sa rozpravala so svojim otcom a ten mi to vykreslil prave takto..ze v kazdom druhom manzelstve su si partneri neverni...tak som chcela pocut nazory, skusenosti... samozrejme, ze taketo vztahy su o nicom- no urcite mnoho manzelstiev zostane pokope koli inym okolnostiam napr. detom a neveru si pretrpia alebo odpustia

bazalka

Ahoj, tak to sme asi dve naivné, lebo ja tomuto moc neverím. Ja v mojom okolí nepoznám nikoho, kto by musel riešiť neveru. Možno mám len taký okruh priateľov a známych, ktorých toto zatiaľ našťastie nepostretlo a dúfam, že to nepostretne ani mňa. Podľa môjho názoru, ak je v partnerstve nevera, tak to už nie je skutočné partnerstvo, lebo o čom je potom takýto vzťah, keď jeden má potrebu byť neverný?