ryby a mäso

lioness_01

hammel, ak budeš mať také vzdelanie v tejto oblasti ako má veverička, potom jej tu príď napísať ako veľmi sa mýli...

vevericka, na tomto fóre sa asi ťažko nadobudnuté vedomosti rovnajú hovnu... dakedy mám ten pocit...

hammel

Veverička: Nebudem veľa k tomu písať lebo sa mýliš. Pamätajte si, cholesterol nenájdete nikde inde, len v zvieracích tkanivách. V rastlinách sa nenachádza!!! Ak by ľudia nejedli zvieratá či živočíšne produkty, cholesterolový problém by neexistoval. Výskumy ukazujú, že kým živočíšne bielkoviny zvyšujú hladinu cholesterolu v krvi, rastlinné ju znižujú. Počuli ste niekedy o žlčových kameňoch? Zväčša ich spôsobuje tuková látka- cholesterol. V spoločenstvách, kde je spotreba cholesterolu na nízkej úrovni, sú aj srdcové ochorenia veľmi zriedkavé. Kyselina močová je jedným z najznámejších jedov a jej zdrojom sú potraviny s vysokým obsahom bielkovín, najmä mäso. Kyselina močová spôsobuje aj dnu, čo je mimoriadne bolestivá a deformujúca forma artritídy, a obličkové kamene. Keď sa kryštáliky kyseliny močovej usádzajú v klboch, nesmierne trpíme artritickými bolesťami. Znovu to majú na svedomí živočíšne potraviny. Živočíšne potraviny zapríčiňujú živočíšne produkty. Predovšetkým spôsobujú rakovinu hrubého čreva, psníkov, prostaty, pečene, obličiek, semenníkov, maternice a vaječníkov

vevericka

rng..keby len mravce a hlodavce:)...neikedy su z nich riadni kanibali, ked ukradnu mlada susednej konkurencnej tlupe a roztrhaju na kusky a hoduju..

vevericka

platna..este raz..nas traviaci trakt az taky dlhocizny nie je...ak by sme ho mali mat dlhy ako bylinozravec (v pomere k telu ) ma cca 45 m a ma?? nie ma cca 9, a zasa ho nema taky kratky ako masozravec, sme niekde uprostred..nemame ani take cervne bakterie ako maju bylinozravce, slepe crevo zakrnelo..
zastavatelia plodozrvcov trvdia, ze vdaka tomu sam vzpriamila postava..hovadina..koli plodom, by sme predsa nezliezali zo stromov..

RNG

Zialbohu logika a argumentacia nestaci na posudenie pravdy.Na to je ale dost statistik roznych populacii na svete, ktore mali rozne stravovacie navyky. Nuz a najdlhsie sa doziva skupina "vsezravcov" tj ludi s pestrou potravou, kde nechyba ziadna zlozka, hoci niektore su v mensom mnozstve ako ine, vzhladom k tejto teme je to menej masa, ale nie uplne vylucenie.
Hnitie masa tu spominane musi vytvarat hnilobne plyny, tie sa nedaju nijak zatajit a pri mensom mnozstve masa nic take nemozno pozorovat.Jeden z hnilobnych H2S mozno citit aj pri zriedeni jedna ku milion!
To je priamy dokaz toho, ze maso nemusi nevyhnutne hnit v tele, ze ho telo vie bez hnitia ucinne stravit a vytazit z neho potrebne ziviny, najma aminokyseliny na rozne potreby v tele, od neurotransmiterov, cez hormony a budovanie bielkovin.
Aj ja som za menej zivocisnych bielkovin, nasa dnesna strava obsahuje privela tychto a najma znicenych denaturaciou(varenie, pecenie a najma vyprazanie), ktore sa obzvlast tazko travia a su zataz hlavne na pecen.
Ale ako som povedal, poznam viacero starsich vegetarianov co to praktizovali vyse 50 rokov a dnes su z nich vyschnute kostry, doslova. takze ten trebd, ktory zacal najma v Californii tu v USA v 50tych rokoch znacne ustupil pod tarchou faktov. Ale mnozstvo ludi uz od mala krmia "laskou ku zvieratkam" odporom ku krvi a masu a podobne, takze vysledok je stale hromada ludi, ktori si z "humanitnych" dovodov volia tuto obmedzenu dietu, nie priam najzdravsiu pre telo dlhodobo.
Kazdy extrem je skodlivy, to si treba uvedomit.
Este aj simpanzi si vyhladavaju v prirode aj korienky a v noci casto lovia mensie zvierata, nasli im ich v zaludkoch. A bezne jedia mravce, na co si naslinia steblo travy a strcia do mraveniska a potom oblizu.
Takze tie stare teorie o bylinozravcoch a fruktovoroch zrejme na nich uplne neplatia, aj ked do znacnej miery su oboje.

lost

Vzdy ked vidim nazov tejto temy, dostanem chut na rybu :)
Ale uz ziadnu doma nemam a v pyzame sa mi k jazeru chodit nechce :D

platna

sme plodozravci - o tom niet pochyb...

praveze nas traviaci trakt - pokruteny a dlhocizny je idealne prisposobeny na plody ...na masitu stravu v ziadnom pripade...ta sa tam len usadza, hnije a telo ju nedokaze spracovat a tak vznikaju vsetky problemy...
clovek sa vareniu nikdy neprisposobil aj ked to robi uz dlho - preto ma rozne choroby ...a to ubohe maso este varenim aj tak straca svoju hodnotu...preto by sa malo jest surove - ale to len v pripade zivocichov - masozravcov , co my nie sme

vevericka,
myslim, ze ty tu hadzes len neoverene domnienky, vlastne nicim nepodlozene nazory, takze ich doveryhodnost je mozne lahko spochybnit

kaciatko_7

kazdy kto tu napise ma pravdu... neviem cim to je ale precitam si jeden prispevok a zda sa mi uplne logicky, precitam si druhy a tiez sa mi pozdava a stotoznujem sa s nim... asi som nejaky schyzofrenik, alebo sa v tom zmatku uz uplne nevyznam... ale nech je ako chce, ja si budem jest aj tak co mi chuti, lebo kazdy styl udava ine pravidla, a zistit, ktory je ten spravny je tazke, pretoze kazdy ho vie dobre zargumentovat... podla toho usudzujem, ze pravda je niekde uprostred...

vevericka

ved sa pozri aku traviacku fyziologicky anatomicky mame, sme schopni travit, ako rastlinnu tak aj masitu stravu, geneticky najpribuznejsi zivocich (simpanz) je na tom rovnako. a nasi predkovia lovili mamutov a pod snehom rastlinnej stravy moc nenajdes, okrem toho sme este specifiki tym, ze sa nam podarilo vyuzit ohen a robime to tak uz tisicky rokov, prisposobili sme sa, okrem toho ohen zohral aj vyznmamnu sociologicku ulohu,..