Potratila som

Príspevok v téme: Potratila som
orešanka

Už to budú 3 týždne čo som potratila a neviem sa z toho dostať. Veľmi sme sa s manželom na to bábetko tešili ale dopadlo to inak. Od začiatku som mala problémy a nakoniec som v 8. týždni potratila. Najhoršie je, že v rodine budeme mať bábetko len o mesiac skôr ako sme mali mať my a ja to len veľmi ťažko znášam. Nikto z rodiny okrem mamy a manžela to nevie. Nechcela som počúvať ako je to všetkým ľúto, pretože je to horšie a ťažšie ako keď nehovoria nič. Ako ste takéto niečo prekonali, ak sa to vôbec dá? Stále rozmýšľam prečo sa to stalo, či som to zavinila ja? Ako sa budem pozerať na to dieťatko celý život a nemylieť pritom na to svoje?

lenus51

Ahojte..mam 21rokov,a pre mesiacom a 21dnami som sa vidala..a co som netusila ze na svadbe som mala v brusku babetko..po svadbe mi nechodila menstruacii spravila som si test a vyslo mi ze som tehotna..po par tyzdnoch som si povedala ze nastivim ginekologicku a co sa nestalo nastal vikned tak sme sli von akurat partii zaniast svadobne fotky a ma zrazu zacalo boliet brusku a strasne bolesti..plno krvi bolo to strasne nezabudnem na to nikdy..13.3 ma viezli na pohotovost hned si ma tam nechali a 14.3 ma cistili..bolo to strasne este ked som videla okolo aj zeny s bruskami a teraz aj v okoli este aj babetka je to take divne preco prave ja..teraz som 21dni po cisteny..a je mi tak divno smutne..proste sme chceli tak strasne mat babo a este sa aj podarilo ked sme to najmenej cakali a pozrite teraz na svadbe som ho mala a teraz nie..to nie je ferove..teraz mam normalne aj strach otehotnet ze sa to stane zas a to by som uz neprzila.. fnuk

katkakacka

Ahojky žienky. Ao číta čo ste si všetko zažili tak to Vám fakt nezavidím. Nemožem Vám ani radiť nakoľko som sama tehotná ešte nikdy nebola. Ja strašne túžim po dieťatku lenže moj priateľ....nechce proste dieťatko...ale vo všetkom sú iba peniaze chce nás zabezpečiť a podobne. No ale chcem Vám povedat že nie len pre Vás ktoré ste potratili je to ťažké sa pozrieť na ženu ktorá ma bruško...Ale je to aj pre mna strašne ťažké. Nezvidím Vám ani jednu chvíľočku a ani jednej z Vás ktorej sa to stalo. Držím Vám všetkým žienkam pršteky aby sa to konečne podarilo z každej z Vás. Ale odporúčam aj počkať tých 6 mesiacov ako je to tu spomenuté. Žienky držkajte sa a veľa šťastia budete ho potrebovať.

Mirula

marakuja

To, že mám počkať mi vraveli aj ostatní. No keď som potratila prvý krát som nebola na čistení a doktor mi vravel, že nemusíme mať vôbec pauzu a môžme sa snažiť o dieťa. V tedy sme to prikladali tomu že sme prerábali byt a veľmi som sa namáhala. Počkali sme 3,5 mesiaca a znova som potratila pričom som naozaj ležala iba v posteli a nerobila som vôbec ale vôbec nič a aj napriek tomu som tomu nezabránila. Po druhom potrate ma tiež nečistili a tak neviem. Je mi jasné že by bolo dobré počkať toho pol roka. Určite viem že bude treba počkať kým budú za mnou všetky tie vyšetrenia.
No bojím sa a ani neviem čoho. Z jednej strany sa bojím že mi niečo najdu no na druhej strane sa bojím že neprídu na nič a bude sa to opakovať

marakuja

Mirula

je to ťažké, ale myslím, že i z lekárskeho hľadiska je lepšie počka´t minimálne 6 mesiacov. Aj keď hlava i srdce hovoria inak. Potrat je nesmierne smutná vec, ktorá sa v živote ženy udeje a myslím, že vyrovnať sa s tým, je ťažké, ale dá sa to. Držím palce.

Mirula

Ja mám 24 a prvý krát som potratila pre 3,5 mesiacom bola som v 5 týždni. Doktor mi zistil že som mala zvýšený prolaktín a potom, že mám niečo so štítnou žľazou. Všetky výsledky mám v poriadku a tak sme sa s manželom pokúsili opäť otehotnieť. Podarilo sa nám to na prvý krát a my sme sa veľmi tešili. No naše tešenie nám nevydržalo veľmi dlho lebo som opäť potratila v 5 tt. Nechápem prečo sa mi to deje. Naozaj som sa strašne tešila. Niekedy mám pocit, že som niečo niekdy urobila a a takto sa mi to vracia. Som zúfalá. Doktor mi povedal, že začneme robiť všetky testy tak som zvedavá. No všetci mi hovoria, že by sme mali počkať caa 1 rok no pre mňa je to strašne nepredstaviteľné.

jasmika

ahoj smenti. Veľmi dobre ťa rozumiem. Keď sa človek teší na to bábo tak už potom chce otehotnieť čo najskôr. Ja už mám dva a pol mesiaca od toho a už sa neviem dočkať. Len aby sa to podarilo