ake topanky do mrazu??

cajik

lost, a to sa ti nesmyka ? ja mam obcas problem chodit po tom ľadosnehu aj v cizmach (s protismykovou podrazkou), nie to este v botaskach :DD

cajik

lost, a to sa ti nesmyka ? ja mam obcas problem chodit po tom ľadosnehu aj v cizmach (s protismykovou podrazkou), nie to este v botaskach :DD

dobra vila

Lost, no ja som mala radsej tie chlpate! Boli aj makke, pohodlne zvnutra. Tie co maju tvrdy povrch ma hnevaju, lebo si v nich citim prsty pri chodeni a po polhodke by snad aj zacali boliet, a to si mozem kupit svoje cislo, ci aj o cislo vacsie... tie zvnutra tvrde nemozem vystat :-/

dobra vila

cajik - jj, presne tak. To su take cizmy "na paradu". Prejst sa v nich v suchom pocasi... Ale ked pride mraz, sneh a clapkanice, dovi... Treba na zimu teplu obuv, to urcite. Ale v Deichmane sa daju kupit aspon topky na velke laby :D. Ja mam 41-tky :D. Stihle, takze mnohokrat su mi velke po bokoch, ja mam prsty dlhe, som mala nejaku balerinu robit alebo co :D

lenkaa123456

ahojte zhanam nejake sportove cizmy nieco na sposob snehul. viete mi niekto poradit kde by som nieco taketo nasla? -odkaz odstránený-

predavaju takteo topanky aj v obycajnych cinskych obchodoch?

lost

Ja pouzivam do -20C take bezecke nepremokave botasky :D

je to lepsie ako mohutne a neobratne "cizmy" ktore su pekne a vyzeraju ako americke SUV, avsak je to ako mat nohy v mraznicke...

Tie botasky su aspon lahke a obratne.. Avsak urcite nie idealne..

Pamatam sa ked som bol dieta, tak 10-15 rokov dozadu, tak som maval cizmy ktore mali vnutro take "chlpate" a boli velmi teple.. teraz je tam nejaka akoze inteligentna hmota (pripomina mi to sedacku v aute) ale ta ich technologia nie vzdy funguje v praxi...

A s botaskami sa aspon vyzivam v blate, nemam problem kracat priamociaro a rychlo a prejst 5-10cm ladovu vodu, kdezto ludia to obchadzaju :D
moja vyhoda v rychlosti a usetrenom case.
ale mozno si myslia ze tom uplne stratil rozum..

ale tiez by ma zaujimalo kde kupit poriadne teple a kvalitne cizmy, take proste na niekolko rokov :)

cajik

ja osobne som z deichmanu prestala kupovat prave tomu... cena dobra, ale kvalita nic moc... strasna zima na nohy, hned premoknute.. do ciziem sa oplati investovat, treba si kupit kvalitnejsie, kozene, ktore vydrzia aj par rokov (snad), nez kazdy rok v deichmane ktore stoja za prd :).
niektori ludia maju stale v zime studene nohy (napr ja.), ale vo vyteplenych cizmach mi je ovela, ovela teplejsie. alebo si kupit vlozky z ovcej vlny, ci ako tu uz odporucali kvalitne sportove topanky do snehu

dobra vila

girmonka - to bude asi tym, ze tie dnesne cizmy ani nie su cizmami... Su tenke a nevystlane. V starych cizmach ti stacili silonove ponozky a necitila si chlad. Ja sa pamatam na tie doby, ked som bola mladsia teenagerka, na teplucke topanky. Najviac topanok si kupujem v Deichmane, lebo tam maju perfektny vyber a ich ponuka nekonci cislom 28-39, co sa mi kedysi casto stavalo... Tam maju super topanky, lenze su vsetky strasne STUDENE... pokial hovorime o cizmach. Je to iba kusok koze a zvnutra to nic nehreje. Nabehnes nahodou do clapkanice, hned ti premoknu a to nemusia byt ani semišky. Aj moja mamka ma stale prsty ako lad, ked si ich vyzuje a to tiez aj ja. Kupujem si aj vacsie cizmy prave pre pripad, ze nikdy na sebe nemam jeden par ponoziek ale dve, niekedy aj tri :D
Na zimu isto treba aspon jedny teplucke topanky, take dobre vystlane, br-br-br :D.

hbgfvdcx

su aj elegantne a teple cizmy s opatkom v normalnych obchodoch...tiez som skoro zmrzla tak som kupila tento rok nove s kozusinou vnutri, predavaju aj jahnacie alebo termo vlozky do topanok...

george303

ja chodim normalne v teniskach aj cez zimu a zvladam to :D nechapem ako moze byt niekomu zima v zimych topankach ...