nádej verzus beznádej

Príspevok v téme: nádej verzus beznádej
chiare

ťažko človek pochopí, kým nezažije.. nech si o tom myslíte čokoľvek...
neviem čo sa deje...mala som vzťah 4-ročný...teraz upadá, vlastne..už sa to ani vzťahom nedá nazvať! Podstatou je, že ma nekontaktuje..dá sa takto skončiť niečo čo nebola len krátkodobá hra??? Nelogické a frustrujúce zároveň.. Nie som zúfala..., mám v živote aj iné priority.., ako čakať, kým niečo vymyslí..idem si po svojom..
Ale na začiatok...zoznámili sme sa v zahraničí...najprv sme sa priatelili, teda z jeho strany išlo aj o niečo viac...no naťahovala som ho...a napokon aj u mňa preletela iskra..
A tak čas letel...boli sme spolu neustále...teda okrem pracovného času..., ale večer a aj neskorá noc patrila nám. Všetko išlo pomaly..žiadne unáhlené bláznenie...nepatrím do tej kategorie.., ale k veci..
Po takmer 2 rokoch sme sa vrátili na Slovenko..., kde on rozbiehal podnikanie..to o čom sníval..hoci to nie je ľahká práca. Víkendy patrili nám...resp. jeden deň.. Pokojný priebeh narušila finančná kríza... stretávali sme sa čoraz zriedkavejšie...stále pracoval... tento rok sme boli spolu len 3x...áno je to realita... to najneuveriteľnejšie len príde: momentálne nie sme ani v kontakte takmer 5mesiacov!!! áno nezainteresovaný do citov pod tým rozumie ..koniec... Ani ja ho nekontaktujem...vlastne počas tohto neuveriteľného obdobia som mu i naďalej verná... žiadne scifi..., ale fakt.
áno navrhla som mu rozchod, ale on vôbec nereaguje...ja neviem čo si mám o tom myslieť... Neviem čo sa premieta v jeho mysli, keď mi tak ubližuje... Chcela by som len vedieť váš názor, hlavne tých čo niečo podobné zažili.. čítala som, že isté problémy(smrť a dokonca aj fin.problémy)..v ľuďoch zanechávajú apatiu voči okoliu, že si ani neuvedomujú, že niekomu ubližujú..

chiare

viem, nikoho to veľmi nezaujíma..
situácia sa v podstate nezmenila..., len to, že sme v kontakte.
áno doposiaľ si nenašiel čas-tiež si uvedomujem, že ma týmto ľudia nechápu.
niekedy sama seba nechápem, ale inak neviem..ľúbim ho.
keďže pracujem v rodinnej firme, viem, že je teraz situácia desivá, že človek nevie čo-kde.. nie nechcem sa ho zastávať, pretože neviem čo konkrétne sa deje v jeho prípade!

sisa123

po 5 mesiacoch nekontaktovania by som uz neriesila ci je to vztah, zjavne uz nie je, ked nekomunikuje, proste to akceptuj, je to proste tak, zivot ide dalej, pride urcite niekto lepsi

ta3

vies Chiare, na fore je vela ludi s roznymi nazormi, skusenostami, zivotnou filozofiou, niekto povie, kasli na neho lebo Ti jasne dal najavo, ze Ta uz nechce, niekto povie bez za nim, no len Ty jedina ho poznas, Ty by si mala vycitit, ci to je uz naozaj koniec alebo ma len nejake problemy, ked stisis svoju mysel, skus sa nad Vasim vztahom tak hlbsie zamysliet a uvidis, co budes pri tom citit, intuicia nas zvycajne neklame, len jej musime dat priestor, sancu, neviem preco, ale ja si myslim, ze este nemusi byt nic stratene, su v zivote situacie, kedy sa nemozeme spravat standardne a toto je mozno jedna z nich, navonok sa zda, ze uz Ta nechce, ale po 4 rokoch sa takto vztah nekonci, ak je iba trochu inteligentny, co predpokladam, ze je

chiare

to sme riešili..asi na jar.
tak sa mi jednoducho nechce veriť, že by to takto riešil.
jasné..dám vedieť, hádam to už bude čoskoro..
ďakujem

ta3

Chaire, a komu to povedal, ze keby chcel, tak sa s Tebou rozide?, povedal to Tebe, tak sa predsa ozval? V kazdom pripade Ti drzim palce a potom daj vediet, ci to vzalo stastny koniec, ja by som Ti to priala

trochu sa musim ale sama nad sebou pousmiat, lebo ja viem nadherne druhym radit co maju robit, aby nic nepodnikali a zachovali si svoju hrdost atd atd, ale ja by som to nevydrzala a uz davno cestovala za nim

chiare

vraj na všetko čo sa deje existuje dôvod...tak to povedal, vraj keby chcel, tak to dávno urobí(myslím rozchod).., tak sa mi tomu nechce veriť, ale inak som s tým stotožnená. presne ako to píšeš. možno len navonok:(
raz sa tak ponáhľal za mnou, že mu vzali vodičský a potom chodil aj bez neho.., a tisíce iných dôkazov, ktoré mi to nechcú dovoliť zabudnúť a ísť ďalej..

ta3

Chaire,
tak to trochu meni situaciu, ked to nebolo u nebolo atypicke sa dlhsie neozvat, potom by som povedala, ze mas este nadej, ale aj tak uz nepodnikaj nic, daj mu este cas, ale ak sa neozve ani po dalsich 2-3 mesiacoch, potom to zabal a chod si vlastnou cestou, drzim palce

animka

boli sme spolu rok, rozhodne sa neponizuj a nechod za nim, myslim ze uz ta odmmietol tym ze ti neodpisuje tak naco to potrebujes aj pocut ?