Je priatel žgrloš ?

Príspevok v téme: Je priatel žgrloš ?
animka

Sme spolu 3 mesiace, zo zaciatku vztahu mi kupoval same drahe cokoladky co ja lubim dokonca raz aj nahrdelnik a tak som sa citila blbo a obcas som navrhla ze ked sedime von ze zaplatim aj ja.Najprv nechcel no potom mu to zrazu uz nevadilo.Vzdy sme isli tak priblizne na polovicu,on kupil listky do kina ja som platila jedlo.A zjavne si na to zvykol natolko ze ked som mala narodniny rano zavolal ci ma objednat stol v restike co mam rada,tak som sa potesila ze mi chce urobit radost a zobere ma sa napapat a posediet.po tom nasom striedani som bola na rade s platenim ja ale tak ani nahodou som neratala s tym ze mam platit,ani len penazenku som nevytiahla.A on sa pri kase spytal ze kto plati? tak som nahodila ze mozem ja...a on ze dobre tak dnes plat ty ! pritom to nebol horibilny ucet, nejakych blbych 10 eur a on nie je clovek co by sa mal financne zle.Nejde mi o peniaze no zacala som si to podrobne po tomto vsimat , snazim sa precitat jeho vlastnosti.Spatne som si uvedomila rozne situacie : napriklad nikdy nenosi v penazenke viac ako 5 eur,vecne hladame automat aby si vybral peniaze,kolkokrat to skonci tak ze nenajdeme a platim ja ...alebo sme boli v metre a on zas nemal karticku cize nakup pre jeho rodicov som platila ja ze sak mi vrati...bolo to 17 eur...na druhy den som spomenula nakupovanie v metre , on si spomenul ze jooj sak ja ti musim vratit ale zase samozrejme nemal dost so sebou,nasledne dalsi den sme sli sadnut a platil onkede ja som si schvalne nevzala peniaze a mne povedal ze tu moju cast z uctu ( 5 eur) si mam odratat z toho 17 euroveho dlhu...a tym tema hasla a nikdy tie peniaze nevratil...
Dalsia situacia bola na vianocnych trhoch, pacil sa mi tam jeden prsten bižu za 7 eur ale na prv raz som si ho nekupila a on mi potom s tym pilil usi ze sak bol pekny, a ze sa mi hodil a ze by sme ho mali ist kupit atd. tak som si povedala ze ok ked mi ho tolko nuka asi mi ho chce kupit,sli sme tam a on nic,stal jak kol v plote,tak som si ho kupila sama, no co ma dojalo o mesiac si vsimol ze ho nemam na ruke...prisla otazka ze preco ho nenosim,tak som povedala ze preco by som mala a on ze lebo sme ho kupovali spolu a ja ze : ja som si ho kupila sama nemam ho od teba tak ho nosim kedy ja chcem a on ze to ti mam prstene kupovat ? ...tak som sucho poznamenala ze nemusi...
Dalsia super situacia : nechcela som ist jedno poobedie von lebo som mala vela ucenia,tak som navrhla ze dobre ale len hava vyvencit,no ked osm vysla preddom tak ma presvedcil ze sadneme aspon na kavu do blizkej restiky. nechala som sa presvedcit ale kedze som ratala s vencenim nemala som nic pri sebe.ked sa malo ist platit ( 8 eur) tak on tak na mna kukol lebo som podla "fiktivneho ratania " mala byt na rade a vravim mu ze no ja tu peniaze nemam a on ze dokelu ja mam len 5 eur...potom nastastie nasiel gastrac..ale dokelu naco vola frajerku sadnut ked nema so sebou peniaze...
Cele to nechapem , k jeho povahe mi to vobec nejde ako mi stale vravi ako ma miluje a ze by pre mna vsetko urobil a potom sa takto sprava...Co som sa zatial aj kamaratov chlapov pytala kazdy mi vravel ze ked vola babu von je automaticky vzdy ona pozvana a je uz len na nej ci sa rozhodne sem tam zaplatit alebo nie...Keby bol chudak bez penazi nic nepoviem ale myslim ze si zije nadstandardne...uz neviem ci to len ja tak vidim alebo kde je problem...poradte

rony26

to nevyzera na zgrlosa...on to jednoducho vnima tak, ze je to medzi vami cca 50 na 50, ze kazdy chvilku taha pilku a jednoducho to povazuje asi za spravne a mozno spravodlive, bohvie...ale ako problem to nevnima...neviem, asi by to chcelo porozpravat sa, ale toto je velmi blba tema na rozhovor...alebo skus co ti poradila inner, penazenku nechaj doma a pozvi ho napr. do kina a este utrus, zeby si si dala pukance...ale hadam toto minus dokaze vyvazit inymi vlastnostami...a este si myslim, ze takto ti mozno aj dava najavo, ze ta vo vztahu berie ako rovnocennu, niektori muzi sa snazia vyvolat svojou "galantnostou" u zien pocit, ze im maju byt v buducnosti zaco vdacne, zaviazane...ale to uz idem asi do extremu

animka

noo s kamaratmi chodi kazdu sobotu von , minule mi vravel ze tam 70 - eurovy ucet urobili a 3 krat tyzdenne minimalne chodi do posilovne, tiez chodi hockedy nakupovat, rad si nove oblecenie kupuje...

rony26

a sprava sa tak setrne len ked je s tebou ci vseobecne?...myslim to tak, ze ci je nejaka oblast kedy na peniaze nepozera,nejake konicky kde si dopraje alebo napr. nejake "vyjazdy" s kamaratmi a pod?

animka

lost neviem , on sam si robi srandu zo mna ked som v obchode ze nad vecami vzdy tolko vaham ci to cloveku treba alebo nie a kolkokrat si to nakoniec ani nekupim, velmi sa na mne pri tom smeje, takze to ze neplytvam peniazmi vie...
a jasne velakrat som platila len ja..prosto ideme von plati on tak automaticky ked ideme dalsi den von ocakava ze zaplatim ja...myslim ze dvakrat po sebe by ma platit nenechal ale mam pocit ze nejak podvedome dba na to aby to bolo priblizne 50:50 ...
Giovanni presne s takymi ako si ty som sa doteraz stretla.ked som fakt aspon z casu na cas chcela zaplatit tak mi to aj tak nikto nikdy nedovoli...prave preto mi je toto take cudne a preto sa v tom tolko vrtam

GiovanniX

pre mna je to urazka,ak baba chce zaplatit za mna,nikdy nenecham platit dievca a ked ano tak len malickost ako napr.zmrzlinu a aj to len raz za uhorsky rok...

lost

5 eur nosia prevazne len dva tipy ludi
prva je zrglos a druha su neskotocny bohaci..

ono ak niekto niekoho pozve a hlavne na narodeniny, tak je relativne divne ak to nezaplati a stale dava na pravidlo... bohuzial nemam psychologicke vzdelanie, ale mozno toto nieco znamena :)
mozno rad uplatnuje nejake extremne pravidla..

avsak asi to zalezi od osobnosti.. existuje chudobny clovek co da aj to posledne (seriozne, toto nie je fraza) a existuje milionar co si da vyvrtat koleno za 5 centov (toto je uz metafora, avsak v realite to vyzera tak ze 5 eur sa mu nechce platit ak pozyva chudobnejsieho cloveka)

podla mna zlatokopka nie je niekto kto sa necha pozyvat za desiatky eur (alebo radovo eura) niekam von. LOL. to je potom zlatokopka takmer absolutne kazdy clovek :P

je ale zaujimave ze dokaze uplatnovat nejake "pravidla" az takeho charakteru ze necha situaciu zajst do lahkych hadok, alebo aspon ich zaciatkov..

mozno len testuje ako sa zachovas? :)

alebo proste nechce aby sa do buducna prerastla situacia tak, ze sa bude s $$$ plytvat (ono a ma clovek $$ je extremne jendoduche podlahnut chronickemu minaniu)..

Skusala si ho pozvat uz niekam a bez pravidiel, ci vypocitavanok zaplatit celu sumu len ty ?

Zaujimalo by ma co by urobil on nabuduce, alebo ako dlho by sa nechal takto pozyvat...

animka

ano momentalne sa na to dost zameriavam kedze som dostala nato dovody, potom uz clovek riesi kazdu situaciu...a cisla si pamatam lebo s nimi robim ;)
tesi ma ze slovo zlatokopka si si odlozil lebo k tym naozaj nepatrim a je fajn ze sa bavis aspon nejaky ucel to tu ma.
inner napisala si to pekne , skusim , dakujem :)

rony26

myslim, ze este par mesiacov spolu a nazbieras dost materialu aj na taku mensiu knizku :)
ale k veci...oznacovat za zlatokopku ta nejdem, to prenecham inym a osobne si myslim, zeby to ani nebolo na mieste, kedze z podrobneho opisu vyplyva nieco ine...mne sa zda, ze on tomu nepriklada taku vahu ako ty, pricom ty sa tym zaoberas az prilis (usudzujem podla toho ako si si spatne spomenula na vsetky situacie a s konkretnymi sumami)...ako pise adam je to jednostranny opis situacie, takze sa k tomu tazko vyjadruje...kazdopadne spomenute situacie su dost komicke, pobavila ma najma ta story s prstenom :)

Inner

Tak ak ta niekam vytiahne von, jasne, ze ma platit on. Aj mne je jasne, ze ked niekomu dam navrh na kavicku/veceru/obed, platim za oboch. Pripadne sa dohodneme na fifty fifty. Ale nastvalo by ma, kebyze mam platit vsetko za neho. Taketo veci podla mna idu prirodzene.

Ja s priatelom neriesim, kto kedy co plati. Plati ten, kto pozve, vacsinou sa vsak delime. Stava sa, ze jeden z nas ma viac peniazkov, tak pozve druheho, inokedy ma priatel pozve, no ja aj tak polovicu zaplatim... oplacame si to. Vacsinou ten druhy chce zaplatit celu sumu, ale nestava sa, ze by jeden vyzadoval, aby druhy platil.

Hod s nim rec a urcte si nejake pravidla, podla ktorych budete platit za iste veci. Daj mu najavo to,ze ti na nom zalezi, ze ho lubis, ale ze niekedy potrebujes mat pocit, ze on ta z lasky niekam pozve. A pozvanim sa mysli, ze plati. Neviem ti lepsie poradit. Jedine, ze mu to budes oplacat jeho sposobom, mozno si potom uvedomi, ake je to neprijemne. Ale takouto cestou mozes lahko dojst ku konfliktu. Snad ti niekto skusenejsi poradi lepsie.

animka

nie som zgrlos, nemam problem platit a do mojich narodenin mi to ani neprislo divne podielat sa na uctoch , o peniaze mi nejde ked mam niekoho rada tak mu rada urobim radost. nekupila by som mu darcek za 50 eur na narodeniny keby som bola zgrlos ( mimochodom ja som dostala nastenny kalendar na narodeniny) a to ani zdaleka nezarabam na mojej blbej brigade to co on v zamestnani, Ide mi proste o povahove crty lebo sa mi zda az divne ako prehnane pozoruje kedy je kto na rade s platenim.
Nie vsetky zariadenia maju terminal a ja mu nemozem rozkazovat kde ma ako platit kartou, je dost bystry aby ho to napadlo aj sameho ale to by musel chciet.