Cinske ocne tiene - zloženie

Príspevok v téme: Cinske ocne tiene - zloženie
lxilxa

na vianoce som dostala velku paletu ocnych tienov, naozaj krasne farby, ale trosku sa obavam ich pouzitia, nakolko su vyrobene v Cine...okrem toho nosim kontaktne sosovky, takze moje oci su citlivejsie, preto sa chcem obratit na niekoho, kto sa vyzna do chemie, aby si prestudoval zlozenie a v pripade nebezpecnej zlozky na to upozornil.
ZLOZENIE :

TALC, MICA, PETROLATUM, OCTYL PALMITATE, LANOLIN, PERFUME, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ACRYLATES, COPOLYMER, POLYETHYLENE, TEREPHTHALATE

DAKUJEM :))

sveter29

pohlad trochu z inej strany
som predajca a tiene ktore su tu opisane predavam.
predal som ich desiatky,bez jedinej reklamacie,ci neskorsej staznosti od nejakej kupujucej
Nedavno som mal potencionalnu kupujucu,ktora sa pytala na kvalitu,kedze sam samozrejme taky to druh kozmetiky nepouzivam napisal som zopar predoslym kupujucim,ako su s produktami spokojne,vsetky do jednej boli ci uz s pigmentaciou alebo zotrvanim tienov na pokozke velmi spokojne.Samozrejme su rozne typy ludi,niekto ma alergiu na mlieko,niekto nie.
Tym chcem povedat ze ak by ste mala na dany produkt alergiu,nie je to podmienene nekvalitou vyrobku alebo tym ze su vyrobene v Cine.
Treba si uvedomit ze dnes vsetok tovar spotrebneho charakteru je vyrobeny v Azii

hwbb

presne tak, farebne pigmenty mozu casto obsahovat jedovate tazke kovy, najma tie z Ciny. A tie si neuviedla. Okrem toho deklarovane zlozenie nemusi zodpovedat skutocnemu zlozeniu.

hmmmmmmmmmmm

talc a mica su pudrove latky,
petrolatum ich pomaha spojit,
parabeny maju antimikrobialny efekt,
acrylate copolymer je druh syntet.gumy, a nachazda sa aj v mnohych hydratacnych kremoch,kedze vytvara jemny film ,ktory viaze vodu,
polyethylene terephtalate ,znamy ako PET.ide o syntet.polymerovu zivicu, ktora sa pridava aj do plast,'flias zvysujuc ich odolnost ,a takisto do kozmetiky,kde zvysuje bud voduodolnost alebo spojivost.kedze pomaha zadrzt vodu a vytvara jemny film.

hej, tie parabeny, u citlivejsich ludi mozu sposobit reakcie.ale mnohe tiene ich obsahuju,ako antimikrobialnu prisadu.
co by som urcite nenosila so sosovkami,su trblietave tiene.a takisto take, ktore nedrzia na viecku.
samotne ingerdiencie su sucastou mnohych ocnych tienov,i ked su aj ocne tiene, ktore su prirodnejsie..co vsak neuvadzas su aktulane pigmenty.a tu je ten hacik!

Petronela82

no az na to ze to je plne parabenov a konzervacnych latok, tak v pohode. niekomu to nemusi robit nic, a niekto moze byt na to velmi citlivy a vytvorit si alergicku reakciu. vyskusaj si naniest ocne tiene na hodinu a potom uvidis, ci ta budu stipat oci. ja uz ine ako prirodne ocne tiene nemozem pouzivat, ani spiralu pretoze mam citlive oci. vyhladaj si na nete, co su parabeny a co sposobuju. v malych mnozstvach a ked ich pouzijes raz za cas nemusia sposobovat takmer ziadne problemy, ak by si sa s nimi malovala kazdy den, tak uz by si mohla nejaku alergiu na ne mat.