Kyselinotvorné a zásadité potraviny

Príspevok v téme: Kyselinotvorné a zásadité potraviny
kaciatko_7

Mám zdravotné problémy s obličkami, ktoré ako som si prečítala, môžu súvisieť aj s nadmerným užívaním kyselinotvorných potravín. Preto som sa chcela spýtať, čo všetko patrí do zásaditých a do kyselinotvorných potravín. Našla som veľa názorov, no niektoré sa dosť odlišujú. Chcela by som niečo podrobnejšie, nie len základné členenie, že jedlá rastlinného pôvodu sú zväčša zásadité a živočíšneho sú kyselinotvorné. A čo kyslé ovocie, ako niektoré jablká, alebo citróny? Sú zásadité (rastl. pôvod) alebo kyselinotvorné (kyslé ovocie, obsah kyseliny citrónovej)?

sycka

a co tvaroh? je zasadotvorny alebo kyselinotvorny? informacie o nom su rozne. Zalezi aj na type tvarohu ? odtucneny, tucny,... ?

arman

Povedal by som, ze skor to skoncilo remizou, s miernym nadychom, ze dostali poriadne naprdel. Ale vitazstvo to este nieje.
Z vojenskeho pohladu sa da povedat, ze som vyhral tak 100 bitiek za sebou, ale celu vojnu este nie.

arman

ja40, tak napoly, realita je drsnejsia nez teoria. Este som sa nezbavil vsetkeho, ale vacsia cast uz predpokladam odisla (patricne som sa natrpel) a citim sa omnoho lepsie, najstastnejsi som, ze zmizlo 90% depiek, a 90% chuti na sladkosti a nezdrave jedla, a zmizli mi zapaly mocoveho mechura, kvoli ktorym som nemohol v meste poriadne nic vybavit. A v bruchu sa mi ulavilo, ale citim, ze este nieje uplne ciste, takze neico tam ostalo.
Bohuzial, uz nemam energiu, cas ani prostriedky pokracovat, a tak si dam chvilu pauzu a pokusim sa prevenciou tych malych bastardov udrzat na uzde, a potom neskor ich dorazim.

- mira

Nie je vhodné pri zápale žalúdka.
Daj si pšeno. Uvar ho s vodou asi 20-30 minút v pomere 1:2,5. Pomôže i do 20 minút varená zelenina: cibuľa, kapusta, dyňa hokkaido, kaleráb, mrkva a pod. mierne osolené. Po tomto začiatku dopĺňaj ďalšie druhy zelenín a obilnín a trochu kvasenej zeleniny a zápal ustane. Takáto kombinácia jedál je záasadotvorná a prečisťujúca.

krado

NO tiež je doležite aku mas krvnu skpinu, na kazdu moze ta ista potravina posobit inak. Treba si pozriet stravu podla krvnych skupin aj to je dolezite

watermelon

Arman držím ti palce, aj ja by som sa rada odparazitovala a precistila ale musím počkať bo kojim.stravujem sa prevažne surovo ale to kojenie uberá asi dosť na zdraví. Odrádza má ten zložitý postup čo pises. Aj preto jem čo najviac surového lebo je to jednoduche.. a zdravé. Ale parazitom sa človek ani na surovej strave nevyhne. To je blbe. Tak potom napís ako si dopadol.

arman

Ja to len zacinam riesit :-) Psychicky sa na to pripravujem. Su to narocne ocisty. :-)

Chemicky - Vermox, Zentel, Entizol, Praziquantel.

Lepsie ale zacat klincekom a palinou pravou. Nedostanu sa sice do mozgu, ale maju siroky zaber, a potom sa tie chemicke lepsie znasaju. Dnes alebo zajtra chcem zacat, najprv sa berie 10 dni Palina tusim.
Potom klinceky.
A este sa to zapija bud Oresakom Americkym, alebo Lugolovym roztokom.
Potom sa prejde na tie chemicke.

Kedze som ochorel, tak ako predpripravu na ocistenie criev som si dal tyzden len na kyslej kapuste, jablkach, a kokosovom olej, obcas cesnak a kopec korenin.
Strasne som trpel prve dni, ale teraz sa zacinam citim ovela lepsie nez pred ocistou.

Takze ja by som isiel asi najprv niecim rychlym na precistenie criev, nejaka ocista, aby tam toho proste nebolo vela,
potom nabehol na tu palinu a klinceky, a potom tie chemicke.
A nakoniec MMS, to je najlepsie na virusy, ktore tie predtym nedavaju.

A do toho ber nieco na regeneraciu pecene, najlepsia je ostropestrecova kasicka od dedka korenara, alebo si vyrob vlastnu, ta je skoro tak isto ucinna a ovela lacnejsia. :-)

Tak drzim palce a drz aj ty mne;-)