Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

majka_21

Laskonka, drzim ti palce na skuskach. To zvladnes :-). Zacala som kazdy den plavat, len pred 2 dnami bol bazen zatvoreny pre verejnost a tak som bola v posilovni. Teraz jeden z letnych mesiacov (jul alebo august) ma byt bazen zatvoreny (maju mesiac prazdniny) a tak by som chcela chodit do posilovne (hodinka beziaceho pasu alebo niecoho podobneho). Tak casto by som chcela cvicit, kym neschudnem este poslednych cca 13,5 kg. Posledna vaha je 78,5 kg a chcela by som zist na 65 kg. Som vysoka 178 cm. Dnes som bola v praci a jedla som na:
R - rozok, sunka a paradajka
D - nic
O + V - cestoviny (bola velka porcia a rozdelila som si ju na 2 casti)
Vypila som cca 2 l vody a dala som si zmrzlinu (robim v zmrzlinke totiz :-) hihi).

laskonka12

Ahoj majka,
gratulujem ku skúškam :), šikulka :) tým jedálničkom sa netráp, najhlavnejšie je to, že to ide dole pomaly, ale isto. A aspoň nebude jojo efekt, keď jedávaš všetko.
ja mám ešte 4, ale už tak rozdelené do troch týždňov najbližších tak už je to v pohode, predsa len lepšie ako 5 za 3 dni...takže mám konečne čas venovať sa sebe, zajtra sa teším na rannú kalanetiku, už to potrebujem ako soľ a konečne mám ráno voľnú izbu pre seba a aj čas. inak s jedálničkom som spokojná celkom, akurát večere, čo som sa učila do noci, som si vždy dala ako druhú večeru banán s pol jogurtom, lebo som mala aj chuť aj hlad. A mám také obdobie, že by som jedla len banány a cibuľu, k hocičomu a hocikedy, nechápem to. Objavila som čaro celozrnného kuskus-u a kukuričnej polenty(aj keď z tej si dávam len ozaj málo), sú veľmi rýchlo uvarené, k tomu kopa zeleniny, úžasne to zasýti a mňam :D. a snažím sa tej prílohy tak pomenej, aj tak keď si k tomu dám zeleninu, tak to potom nevládzem, lebo zeleninu si doprajem riadne teda vždy. mám pocit, že o chvíľu takto na nej skrachujem :).

majka_21

Ahoj pastelka, tak ja uz mam dnesnym dnom po skuskach a som neoficialne uz v 5. rocnicku. Hura... som myslela, ze ten trafeny semester sa nikdy neskonci. Dnes som mala 2 skusky a obe som chvalabohu spravila - aj ked v strese (B, A). Momentalne mame take upratovacie dni doma, lebo nam zatepluju bytovku a balkony, takze mame neporiadok, takze prisla som zo skoly a makala doma. Ale teraz som si bola opat zaplavat. Takze som tak prijemne unavena :-). Zajtra idem posledny krat na prax, v stredu mam este vyhodnotenie praxe v skole, ale to sa nerata uz do semestra nam. Stravovat sa snazim pravidelne, aj ked sladkosti sa proste zriect nedokazem, tak ich jem menej. Dnes som napr. mala 1 maly cake bar ci ako sa to vola a 1 marlenku po dlhej dobe (pred skuskami...), ale potom som obed mala normalne maso + zemiaky a zelenina a teraz vecer si dam ovocie a jogurt. Neni to ukazkove, viem, ze este co robit, kym bude jedalnicek spravny, ale ja ho ani nechcem mat ako z knizky... ja si ho prisposobujem tomu, co mame v chladnicke. Podstatne je pre mna jest pravidelne. Vaha ide dolu, vidim to na sebe... aj ked pomalsie, ale ide. Ved ja sa nikde neponahlam... S tou prilohou ti asi neporadim. Vcera, ked sme mali pecene kurca so zemiakmi (alebo ryzou), tak som si dala z kazdeho kusok. Ale ryzu som celu nezjedla, lebo som sa uz citila syta... Takze ja sa riadim pocitom sytosti...

pastelkaa

Ahojte,
Majka, ako skusky? hotovo? super, že si začala opäť cvičiť.
ja mám ešte 8 skúšok, akosi nič nestíham. už som ich strašnú kopu spravila, ale stále sa ich nie a nie zbaviť, taký odbor, čo už...a ku všetkému ešte nejaké súkromné problémy a nerváčka je na svete a jedenie, či skôr nejedenie tiež..
inak dnes som si spravila celozrnný kuskus, výborný je, len ja vôbec neviem, to mám všeobecne problém koľko prílohy si dať. Dnes som si spravila 100g kuskusu, jednu menšiu cibuľu, jednu menšiu cuketu, 1 paradajku a štvrťku papiriky a mala som na obed polovicu, lebo toho bolo veľmi veľa....50g prílohy môže byť? či aj to je moc? ďakujem

majka_21

Veverka, mne sa tiez stalo, ze sme mali oslavu doma a mamka mi nalozila jedla ako pre kona :-). Ale hned som ju ubrzdila, ze nech mi polovicu odoberie, ze to je na mna vela. Tak to spravila. A vysledok mojho snazenia je zatial ten, ze v jeseni som si kupila take pekne prechodne nohavice velkosti 36 (aj ked rifle som nosila 34). A terajsi vysledok? Tieto nohavice su mi uz take siroke, ze mi ich mamka bude musiet zuzit (aspon 3-4 cm najma na bruchu a bokoch) a rifle som sa vmestila uz do velkosti 33... aj ked je mi taka trosku obtiahnuta, ale podstatne je, ze som ju zapla :-). A tiez pocuvam (aj od mamky) take povzbudzujuce slova typu "naco ti to budem zuzovat, ked za tyzden mas kg naspat?". A to som schudla 5 kg... Podstatne je, ze ja si musim verit.

majka_21

Ahojte dievcata, tak dnes som zacala opat s plavanim. Chcela by som chodit sportovat castejsie uz. Ostava mi len spravidelnit opat stravu. Totiz v pondelok mam este posledne 2 skusky a ked ich urobim, budem velmi rada :-). Pokusim sa nevazit sa teraz (i ked to bude komplikovane, kedze som zvyknuta sa vazit dost casto). Odvazim sa iba zajtra a potom trebars na konci juna. Dufam, ze budem mat o nejake 2 kg menej. Bojim sa, ze sa nenakompnem opat k tomu cviceniu. Ale musim ho obmienat, aby ma plavanie nenudilo. Mam aj permanentku na speening (mozem ist na nu aj do posilovne), tak skusim. Alebo beh... :-). Uvidime. Aky sport mate rady vy?

goccia

veverka
na oslave si asi ludia vsimnu, ze sa neprepchavas, vsimnu si aj to, ze si asi uz cosi schudla, a tak zavist je svina... cakaju, ze ked ta budu cielene deptat, vzdas to, ale ty mas tak aspon o dalsi dovod viac, dokazat to a vysmiat sa tak zavistlivcom do oci. takze pokracuj! nech aj puknu zavistou :))

Helus

Janulik 33 zdravim ta,samozrejme ze este chudnem este 5 kil chcem dat dole od januara minuleho roku som dala dole 13 tak uz bo dotiahnem dokonca,na m oju 60 tku.Prajem pekny den.

majka_21

Ja som tu este stale, i ked moje zdrave chudnutie trosku stagnuje. Poslednu skusku mam 1. juna, takze ak vsetky spravim, tak by som postupne opat chcela zaradzovat sport do zivota. Teraz som nebola uz zas asi 3 ci 4 tyzdne cvicit. Ale co ma prekvapuje, vaha sa mi stale pohybuje od 79,5 kg - 80 kg. Pravidelna strava mi teraz moc nehovori vela. Mala som dokonca 1 taky den, ze som jedla vsetko co mi prislo pod ruku a najma sladkosti. Aj dnes som uz stihla zjest sladkost (orieskove trubicky). Ale snazim sa davat si pozor. Mam teraz kopu stresov, ale ked skoncim skusky, verim, ze sa nakopnem na cvicenie opat. Ajajaj... Chcela by som schudnut este takych 10 kg do Vianoc. Tak verim, ze sa mi to podari. Momentalne sa opat chystam ucit, lebo mam zajtra 1 skusku a v pondelok 2. Nevladzem uz, mam skoly uz plne zuby. Tento semester nie a nie skoncit. Tak verim, ze sa mi to nejako podari. Drzim palce aj vam ostatnym pri chudnuti...