čo papáte?

Príspevok v téme: čo papáte?
MetallicA

no tak chcela by som sa spýtať všetkých (hlavne dievok) čo papáte pretože mne nie a nie schudnúť trošku by som to chudnutie chcela zrýchliť lebo mi to je pomalé nato že sa dosť zdravo stravujem, sladké len nutne prehrešky semtam mám a ajtak cvičím každý večer. Tie čo chodíte do školy čo si berete? mne je to ťažké prispôsobiť hlavne ked máme 8 hodín. 4O jedávate tak na večeru?
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

MetallicA

no, strašné to je, ale najhoršie je že vtedy mi nestačí ovocie, musím si dať sladké riadne. Ale ked si dám čo mi chutí, teda všetko zjem vtedy čo vidím vlastne tak už väčšinou na druhý deň normálne jem zase ale tak to mi týždeň trvá kým to spálim:D

MetallicA

chcela som sa spýtať, to aj vy mávate také dni kedy ste také nedožraté ako ja? dneská som si každú chvíľu musela dačo nosiť z kuchyne

levanderka

lepsia kalkulacka BMI je tuna -odkaz odstránený- , je viac taka na teba sita.podla miery brucha, aj podla veku. napise ti, kolko je tvoj bazalny metabolizmus, co mas robit aby si schudla, alebo si vahu udrzala:)

cinni

josephine- za den nepriberies, ale tusim ze kazde pribrate kilo (realne kilo, nie stolica co sa ti drzi v bruchu a zadrziavana voda) je nejakych 28000 kj tusim navyse (ked prijmes viac nez vydas) a to sa za den neda...

iwus, ono je to tam myslene tak, ze tvoj bazalny metabolizmus je napr tych 5715.. cize okolo 1360 kalorii. Toto telo POTREBUJE na to, aj keby si prespala 24 hodin (na cinnost organov a podobne) clovek co chudne a chce chudnut zdravo, by mal prijat cca o 500Kcal menej nez je BM, ale s tym, ze si tam zapocitavas aktivity. Si vsimni, ze v jedalnicku mas taky pasik oranzovy co sa naplna kazdym jedlom..ale ked pridas aktivitu, automaticky sa znizi, cize mozes viac kalorii.... Priemerna pololeniva zena minie nadramec asi 500 kalorii roznou cinnostou.. cize by si mala prijat okolo 1800 Kcal aby si nepribrala, ale ked chces chudnut, odratas 500, cize mozes prijat (u teba) tych 1360.. neviem ci som ti to dobre vysvetlila:))) pisem trocha ako tatar

MetallicA

no iwus aj mne to bolo ťažko ale musím vydržať bez sladkého tiež inak sa ti nedá pomôcť, a cvičiť ku tomu robí 50percent na chudnutí aj ja už od zajtra zase behám je vonku slnečno fajne:D
dávaj pozor aby si približne v ten istý čas jedávala 5 krát denne, čo s ším kombinuješ veľa piť a pohyb to je proste všetko

iwus93

Ahojte, ja chcem tiež schudnúť pribrala som 3 kg, ale chcem dať dole 6 kg. Na jednej stránke mi vyšiel bazálny metabolizmus 5715 KJ ale ked som zadala cieľovú váhu tak mi vyšlo o 2000 KJ menej. Ale že vraj pod 5000 KJ je nebezpečné ísť. Tak prečo na stránke mi to tak vyhodilo? Mne by stačilo obmedziť sladké a jesť pravidelne, ale neviem sa zbaviť tej závislosti