Vysvedcenie, problémy, stres

Príspevok v téme: Vysvedcenie, problémy, stres
trouble

ahoj. zacnem takto, na zakladnej skole som mala velmi dobre znamky. No prisla stredna skola a so mnou to slo dole vodou - skore vstavanie, ako inac, trebalo sa s niekym spriatelit aby som nebola sama, a musela som sa pretvarovat, aka som namyslena, aby som zapadla medzi tie namyslene vymalovane kravy. Znamky sa mi zhorsili o jeden stupen.Nie som s nimi spokojna ale nie je to nic strasne (dvojky,trojky). Az na matematiku, hrozi mi, ze z nej prepadnem. Z písomiek mam samé stirky, patky. Dnes ma nas vzeneseny pan ucitel vyvolal, akokeby naschval mi dal dost tazku kvadratickú rovnicu, ako inac nevedela som ju vypocitat. Na zajtra ma takisto vyvola s tym, ze ked zase nebudem nic vediet, da mi prepadnut. Pred chvilou som sa ucila vzorce mocnin (dúfam,ze aspon to pomoze). Rodicia keby vedeli ze mi hrozi prepadnutie tak asi by ma zabili. Ja viem, je to moja vinu, proste nechapem matematiku! Chcela som aby mi ju vysvtlila spoluziacka, ktora ju ovlada, lenze ani ony niesu na tom najlepsie. Akokeby toho nebolo malo, prisli problemy s priatelom, neklape nam to a mam pocit, ze si nasiel inu. Je to horzne, uz si prajem, aby bolo leto. Jedinu zlz vlastnost mam iba v tom, ze som leniva v uceni. Nekurvim sa, nedrogujem, nepijem a nefajcim... Co mam robit? Co robit, ak tie vzorce zajtra nezvladnem a da mi prepadnut? :( Drzte mi palce, dakujem.
Ps: mám 17.

mnauu

pau, no a? ja som mala tiez 17 v druhaku. a chodila som na 8-rocne gymnazium.. ja nechapem ako si ty mohla maturovat v 17..?

berem_Drogy

za 1. na polroka sa prepadnut neda, sice prepadnes, ale pol rok nikoho nezaujima, max tie zakomplexovane nuly s titulom, ktore si zelaju aby sme ich oslovovali pan/i profesor.
2. pises ze mas 17, cize si 2. yep? Tam nemas z matiky v podstate nic tazke, prvy pol rok geometria, druhy odmocnin = easy, vsetko najdes na nete -> google
3. chod si niekam uzit, neviem co je pre teba zabava/relax, ale pokial si nonstop v strese /aj ked imho kvoli nepodstatnym picovinam/ tak si tym skodis aj v hlave a vseobecne zdraviu /vid tie teorie => chora mysel = chore telo/
4. Ak neides maturovat z matematiky tak v com je problem? na pol roka mozes prinajhorsom prepadnut a na konci max 4.. pokial budes mat z ostatnych znamok 1, 2, tak aj ti vsemohouci s titulom si trosku uvedomia, ze ti dany predmet nesadne (hoci sa snazis) a povolia...

drogy v tejto situacii neskusaj, nemas na to psychiku, lahko sa stanes zavisla (max cigarety)

0vecka

prepadnut na polroku??? to je blbost iba strasi :)
inaq nexcem sa navazat ale kvadraticke rovnice niesu nic tazke... saq na to je jeden vzorec nie??

ellyy

mne tiez nikdy nesla matika a ani teraz na vyske mi nejde...ale snazim sa, treba vela vela vela pocitat...

bud VZDY sama sebou a nepretvaruj sa...chapem ze si chces najst kamaratku ale taku ktorej klames tym ze to nie si ty??? na strednej som tiez mala spoluziacky co sa im nepacilo ze nie su oblubene tak aby sa dostali do partie zacali pit a fajcit...myslis ze im to mpomohlo??? vobec nie...

neskusala si sa na to ucko opytat profesora? aspon by videl tvoj zaujem :-) viem ze je to tazke, ale niektori ucitelia su proste taki...

a preco si myslis ze priatel ma inu, kazdy vztah preziva niekedy krizu, treba hlavne spolu KOMUNIKOVAT

vela stastia prajem :)

lienocka2

Úplne ťa chápem, matematiku tiež nikdy nepochopím. Ale nerob si takéto stresy z polročného vysvedčenia, ktoré nič neznamená a snaž sa zabrať v druhom polroku aspoň na 4. Veď nejako bolo nejako bude, to si hovorím stále, keď mám nejakú blbú náladu. Len rodičov si na to mala dopredu postupne pripravovať, lebo takto chytia šok. A s priateľom sa to hádam vyrieši, prečo máš podozrenie, že si našiel inú?? Vyzeráš byť OK baba, len pripomienka k tomu začiatku. Nepretvaruj sa a nesnaž sa nasilu dostať medzi afektované pipinky.