Vypáčený hrudník?

Príspevok v téme: Vypáčený hrudník?
niks

Zdravím. Mám 16 rokov a, no neviem či je to problém, ale mám vypáčený hrudník (neviem, ako inak to mám pomenovať)... Nemám ho padnutý dovnútra (čiže nejakú tyč si tam logicky dávať nemienim), ale mám ho trošku \\\"vypučený\\\" von. Trochu to vyzerá ako hrudka ... Problémy s dýchaním nemám, no štve ma to. Začal som aj cvičiť, zatiaľ sa to nejako nevyrovnáva, snažím sa sedieť najrovnejšie ako sa dá, nekrčiť sa. Ortopéd mi povedal, že je to normálne, no mne sa teda moc nezdá, preto sa chcem spýtať čo s tým. Cvičiť budem aj naďalej, len neviem ako presne mám. Má niekto podobnú skúsenosť?

gdbngujshe

Ahojte.... :) Ja mám 13 rokov...ja mám tiež taký problém...Pomôže trošku aj to,že dýcham z hlboka.. :) + ja som dnes objavila že mi tam niečo puká... (keď sa vystriem ) mám asi niečo nad tým zlomené.. neviete mi pomôcť? bude potrebná operácia? dúfam že nie.. :(

gdbngujshe

Ahojte.... :) Ja mám 13 rokov...ja mám tiež taký problém...Pomôže trošku aj to,že dýcham z hlboka.. :) + ja som dnes objavila že mi tam niečo puká... (keď sa vystriem ) mám asi niečo nad tým zlomené.. neviete mi pomôcť? bude potrebná operácia? dúfam že nie.. :(

beokkke

Podobný problem mam aj ja.mam to uz od narodenia pokial viem :) Zlepšil som to pravidelnym cvicením v posilovni ale stale to nieje ono hold s tým sa uz asi neda nic robit v tvojom veku. Malo sa to riešit v mladom veku ked si sa este vyvíjal :/