Strach zo zavazkov ?

Príspevok v téme: Strach zo zavazkov ?
strach

Mam kamarata s kt. by som v podstate chcela byt ako vo vztahu ano. Ked s nim nie som, alebo si piseme a tak, tak jednoducho s nim chcem byt stale, a predstavujem si ake by to bolo kebyze spolu chodime a bla bla bla. No a potom ked naozaj mame byt uz spolu, tak zrovna panika ma chyta, ze by to mohlo byt vazne, ze budeme spolu atd, a hned rozmyslam ako sa z toho vymotat a utiect. Co s tym treba robit?

Inner

tak v tom pripade urob len malo postupnych krokov. Najlepsie ako prekonat strach je mu celit :-). Lahko sa mi hovor, ale presla som si tym ;-). Mysli na to pozitivne, co ti vztah prinesie... ved mas predstavy a ak chces, aby to bola aj realita, trosku sa treba pricinit ;-))

strach

nie nie, ja nic neidealizujem, a vztah uz vobec nie. Ja praveze nie som z tych co sa hned bezhlavo zamiluju a robia uplne sprostosti kvoli laske. Ja skor vsetko beriem tak ako to je, a som s tym zmierena. A to ze si to len predstavujem, tak to su len predstavy, a kazdy ma rozne, pre druheho nepredstavitelne predstavy :)
A on? no uz sa pozname dlho, aj sme boli spolu vonku castejsie, aj u neho doma, a tak, a myslim si ze ma zaujem. Ja viem, ze ho chcem, len ja mam tendenciu od vsetkeho utiect, lebo mi to narusa moj pokoj a pohodu. a uz mi to lezie na nervy, lebo o tolko veci kvoli tomuto som prisla, a neviem ako sa to zbavit. a zas kebyze sa toho zbavim, ma zrovna chyta uzkost :) som divna :)

Inner

zit v realite, nie fantazii. ked si niekoho prilis idealizujes (v tvojom pripade cely vztah), bude to len trapenie. Mozno ti to poskytne istu kompenzaciu, no sama vidis, ze realita je tazsie zvladatelna a nekontrolovatelna. Ma on nejaky zaujem o teba?

mina789

ty si ako jaaa:) ja tiez snivam o niekom a vzapati ked si predstavim, ze by to uz bolo tak ako si to predsatvujem, sa zlaknem a neviem sama ci to chcem... podla mna nevieme co chceme :D