Nie som na facebooku, som out?

Príspevok v téme: Nie som na facebooku, som out?
outsiderka

Nikdy som facebook neuznavala, lebo som mala vlastny nazor na komunikaciu s ludmi.

A zrazu v dnesnej dobe, ked je na facebooku kazdy, lebo je to akasi "spolocenska nevyhnutnost"...sa stretavam s narazkami typu, ze nie som spolocenska..........myslite si, ze som out.......

co si myslite o "umelych priatelstvach" na facebooku

Timejka

ja mam na fb nastavenu funkciu nepovolit verejne vyhldavanie..malo to aj zopar mojich kamosov a veruze ta nikto nenajde aj ked zadas do vyhladavanie presne meno ake mas na fb...radsej by som dala to cislo ako pridat si niekoho koho poznam jeden den...nepaci sa mi ak sa ludia spoznaju a hned sa spriatelia na fb...a zrazu bum viem o tebe vsetko a ani sa nepozname...

doubledog

podla mna je FB super vec
vela ludi namiesto chodenia von sedi pri kompe, aspon je tam prazdnejsie a nezavadzaju mi

ja som nespolocensky tvor, takze moja pritomnost na fb bola kratka a privodila mi len starosti
kedy som musel ludom, posadnutym facebookom vysvetlit, ze ma nezaujimaju a nechcem sa s nimi nazivo stretnut.

0vecka

podla mna je facebook super ... nikto ta nenuti na nom vysedavat ale je tam uz strasne vela ludi a casto krat niekoho napr poznas z videnia tak sa len spytas ci ma facebook clovek moze socializovat dalej... kazdy ti da skor facebook ako telefonne cislo

biela mačka

A môžu hackeri si nájsť aj tie fotky a statusy, ktoré som si už zmazala? Inak odvtedy, ako sa môj manžel venoval viac FB ako mne a ešte mne vyčítal, že sa vtieram ľuďom, som na túto stránku zanevrela. Síce si tam pozerám, či mi niekto nepíše, ale nechala som si tam len dvoch priateľov. Nemám čas čítať, čo kedy a ako robil. Pokec je takisto debilina, mám napísané, že nebudem na nikoho reagovať, no aj tak píšu.

lost

A co s ludmi ktori si ma daju do ich albumu? :)
to je take blbe hovorit kamosom ze NEFOT MA NEFOT MA, lebo vzdy to capnu na FB..
mal som co robit, aby som svoju realnu fotku zmazal z google cache.

youki

Tiez nie som na facebooku, lebo viem ako sa zneuzivaju data (hromadne stahovanie fotiek, emailov, sledovanie aktivit atd...). A na facebooku su pekne pokope, staci jeden skript a za 5min mam informacie o stovkach ludi, ich priateloch...
Pocul som mnozstvo pribehov, ako boli ludia okradnuti pocas dovolenky, lebo na facebooku pisali, ze odchadzaju alebo uploadovali fotky zo zahranicia.
Jeden kamarat si odfotil nove disky na aute na parkovisku tak, ze niekto asi spoznal miesto, kde parkuje a na druhy den ich uz nemal ...

Ale aby som nekrivdil: osobne nemam nic proti socialnym sietam, ludia mozu pokecat ked su daleko od domova... ale je neskutocne nezodpovedne davat svoje informacie vsetkym k dispozicii.
Netreba zabudat, ze su aj inteligentni ludia, ktori dokazu zneuzit asi vsetko, tak naco im to ulahcovat. A ja osobne davam v tomto pripade vinu nezodpovednym ludom.
Napr. pri prijimanu ludi sa hladaju informacie o danom cloveku. Na facebooku sa lahko prebehne jeho profil, profily jeho priatelov, rodiny ... (bohuzial, ale robi sa to bezne, cim lepsia firma, tym vacsia pravedpodobnost, ze si to dokaze zistit).
Raz budeme radi, ze tam profil nemame, a myslim ze to nebude az tak dlho trvat. A co raz das na internet, uz tazko vezmes spat.

PS. nema vyznam pisat sem odpovede typu: moj profil mam zabezpeceny/zamknuty pre priatelov. Ako programator o tom viem svoje.