Podporte 1. hromadnú pripomienku diabetikov k návrhu kategorizácie pomôcok...

Príspevok v téme: Podporte 1. hromadnú pripomienku diabetikov k návrhu kategorizácie pomôcok...
DiabetikIvo

Podporte aj Vy februárovú Hromadnú pripomienku diabetikov SR k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S01648-OL-2011.

Text hromadnej pripomienky si môžete stiahnuť a prečítať z adresy: www.4shared.com

Skalní podporovači mnou tvorených pripomienok už vedia, že najjednoduchším spôsobom podporenia hromadnej pripomienky je prihlásenie sa na Portál právnych predpisov a poslanie podporujúceho hlasu elektronickou formou.

Prvá hromadná pripomienka v roku 2011 je umiestnená na tomto portáli na hlavnej stránke v strednej časti stránky "Aktuálne hromadné pripomienky", kde ju nájdete pod názvom "Hromadná pripomienka diabetikov SR k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S01648-OL-2011".

Kliknutím na tento názov (alebo zadaním adresy lt.justice.gov.sk ) sa dostanete na stránku hromadnej pripomienky. Keď sa potom prihlásite na svoje užívateľské konto v dolnej časti stránky hromadnej pripomienky je potrebné kliknúť na veľké zelené tlačítko "Podporiť pripomienku".

Pokiaľ ešte nie ste registrovaní na tomto portáli musíte si urobiť na ňom svoje užívateľské konto, podobne ako si ho vytvárate aj na iných portáloch, či e-mailových servroch, alebo na Facebooku.

Bez prihlásenia sa ako užívateľ Portálu právnych predpisov hromadnú pripomienku podporiť elektronicky nemôžete!

Ak sa Vám zdá elektronické podporovanie príliš zložité, tak môžete pripomienku podporiť aj klasickým petičným spôsbom na papierovom formulári, na ktorý sa vojde 40 podpisov.

Na adrese: www.4shared.com si môžete stiahnuť petičný hárok s kapacitou 40 hlasov, vytlačiť ho a hľadať ľudí, ktorí ho podpíšu, čím pridajú svoj hlas na podporu februárovej hromadnej pripomienky diabetikov SR k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok.

Na petičnom hárku je potrebné vyplniť všetky nasledujúce údaje: meno a priezvisko, miesto bydliska vrátane PSČ, dátum podpisu a vlastnoručný podpis. Ináč je hlas na riadku neplatný!

Pozor!
Pri získavaní hlasov na petičných hárkoch musíte pamätať na to, že tieto hlasy sa neprenášajú nejakým zázračným spôsobom na Portál právnych predpisov, ktorý je primárne určený na získavanie hlasov, kde je online vidieť počet podporujúcich a aj to, či sa z vecného návrhu stane závažná pripomienka.

Hlasy získané na papierových hárkoch sa len dodatočne pripočítajú k tým, ktoré boli získané elektronickou formou na Portáli právnych predpisov. Preto aby som mohol v deň uzávierky, t.j. 1. marca 2011, poslať na Ministerstvo zdravotníctva text hromadnej pripomienky s prílohou v ktorej budú Vami získané hlasy na hlasovacích hárkoch, je dôležité, aby ste mi najneskôr v posledný februárový deň do 24:00 hod. zaslali na môj email: ivans133zavinačgmail.com (text zavináč je v adrese potrebné nahradiť znakom @) oscanované petičné hárky (najlepšie ako obrázky typu .jpg)

Pri získavaní podporujúcich hlasov si uvedomte prosím, že ja takto oscanované petičné hárky musím pripojiť ako prílohu k súboru s textom hromadnej pripomienky a na to potrebujem tiež určitý čas (aký to neviem dopredu povedať, záleží to aj od Vás koľko petičných hárkov dostanem od Vás e-mailom).

Preto mi oscanované petičné hárky posielajte hneď ako ich budete mať vyplnené. v posledný februárový deň mi do polnoci pošlite aj také hárky na ktorých nie su vyplnené všetky riadky. Ráta sa každý získaný hlas.

Ďakujem všetkým, ktorí si stiahnu, prečítajú a podporia túto hromadnú pripomienku.

nefr

myslim,ze lekari VELMI dobre vedia,ze lepsia,teda ekonomicky vyhodnejsia je prevencia,alebo cim kvalitnejsia liecba ako liecenie neskorsich komplikacii,teda trend by mal byt jasny....clenovia kategorizacnej komisie to neviem,mali by sa riadit niejakymi nariadeniami od odbornikov...ale verim ti ze ich to asi velmi netrapi,kedze nemaju to na vlastnej kozi ako my jednotkari
urad som myslel posudkarov a ti zase hned vedia ako nedat a preco hihi.....je to cudne ked musis ziadat o to,co je v inom state samozrejme...

DiabetikIvo

nefr,

tu nejde o to, že kto nefrfle nedostane.

Tu ide o to, že určité ochorenia majú chronický charakter a nezbavíš sa ich do koca života. Diabetes je tiež jedno také ochorenie. (To že niektorý diabetik s diabetom typu 2 si pichal inzulín a teraz si už nepichá NEZNAMENÁ VYLIEČENIE DIABETU ako si mnohí myslia).

Liečba diabetu samozrejme stojí určité a povedzme si to na rovinu nie malé prostriedky. A keďže je slovenské zdravotníctvo poddimenzované tých prostriedkov je málo a preto treba bojovať za to, aby sa našli prostriedky na prevenciu vzniku diabetických komplikácií, ktorých liečba je oveľa nákladnejšia, ako prevencia vo forme dostatku diagnostických pomôcok pre diabetikov.

A o úradoch nemaj prosím Ťa idealistické predstavy. Úrad je len inštitúcia nič viac, úrad nevie NIČ a žiaľ dosť často ani jeho pracovníci zodpovední za daný úsek...

A aké majú diabetici problémy mnohokrát nevedia ani tí, ktorí by to už mali skôr vedieť - napríklad mnohí členovia Kategorizačnej komisie.

Predstav si, že keď som na prvé rozporové konanie, ktorého som sa zúčastnil v roku 2009, doniesol sadu glukometrov a prúžkov do nich, aby som demonštroval nemožnosť použitia prúžku od iného výrobcu v kategorizácii definovanom základnom funkčnom type a naopak - to bola téma jedného bodu prvej hromadnej pripomienky, tak sa ma predsedníčka Kategorizačnej komisie spýtala: "a ktorý diabetik nosí zo sebou glukometer?"

Alebo si vypočuj zvukový záznam z rokovania komisie zo 16.6.2010 o druhom bode HP s návrhom na zvýšenie limitov, ktorý sa opakuje v každej hromadnej pripomienke - link: www.4shared.com , kde jeden poisťovák hovorí, citujem: "Sme tak bohatí, aby sme pustili ten segment, ktorý nie je kontrolovateľný zo strany zdravotnej poisťovne?
A takisto sebareflexia u pacienta je veľmi iluzórna. Ja poznám prípady, kde sa stretnú babky a vypichajú si
tam oné (myslel tým prúžky do glukometrov - moja poznámka) len tak, pretože nemajú čo robiť, už ich nebaví pasians, tak si robia glykémie.. Takže pozrime sa aj takto na to..."

nefr

a čo tak hovoriť jasnou rečou....ak mam 10 deti a piatim z nich kupim lacnejsie ponožky ako ostatnym (napr koli krize),tak je jasne,že ti z lacnejšimi budu nespokojnejši a ja mam čakať až prejavia svoju nespokojnosť??? (pripomienky)...urady predsa vedia kolko je na slovensku diabetikov a ake maju problemi,čo leti vo svete na skvalitnenie liečby...dokonca sa aj snažia držať dych zo svetom.....ja mam kupiť tym nespokojnym piatim deťom lepšie ponožky až na zaklade ich prejavenia nespokojnosti? (pripomienky) všetko je na hlavu postavene....kto nefrfle,nedostane a hotovo :)

DiabetikIvo

Nie je to zlý nápad, ale problém vidím v tom, že do novovytvorenej skupiny dokáže jej admin pozvať iba svojich FB priateľov a členov inej skupiny, resp. skupín kde je tiež adminom, ostatných diabetikov možno pozvať zasa iba cez nástenky skupín kde je admin novovztvorenej skupuiny iba obyčajným členom...

admin

Je to smutné , ale najlepšie by bolo vytvoriť novú skupinu , keďže ako admin , to čo zverejnite sa objaví na nástenkách ostatných členov skupiny , kým zatiaľ ako člen skupiny sa to obajví iba na nástenke skupiny ;) tým padom by bolo najlepšie akby zakladateľ zeverejňoval hromadné pripomienky ;) Ale pochybujem že na Slovensku máme len 250diabetikov na facebooku , to je fakt na zaplakanie. No aspon som podporil vcera hlasovanie 33 hlasmi :). Rozmýšľam že vytvorím bot , ktorý sa bude sam registrovať a hlasovať :D... keď už to neide inak

DiabetikIvo

ešte dovetok k predchádzajúcemu odkazu pre admina,

žiaľ je to asi v povahe Slovákov, ktorí žili dlhú dobu pod režimom komunistickej strany, ktorá sa o všetko vždy postarala a zabudla naučiť ľudí, že o seba sa musia postarať predovšetkým sami...

Tak to je aj v prípade pripomienkových konaní k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok. Autor hromadnej pripomienky sa môže snažiť ako najviac môže, môže s pár desiatkami naozaj presvedčených ľudí získať aj vyše 900 hlasov a ostatní diabetici na takéto aktivity kašlú, prípadne napíšu mail, že registrácia potrebná pre elektronické hlasovanie je strašne zložitá...

Ale keď sa podarí niečo dosiahnuť, tak nepovedia svojmu lekárovi, že oni nechcú viacej prúžkov, nech ich dá tým ľuďom, ktorí sa pričinili o navýšenie limitov...

To je typické slovenské - Vy vybavte niečo, ja to budem potom využívať (a veľakrát aj zneužívať... :-( )

DiabetikIvo

Prvá tohtoročná hromadná pripomienka diabetikov SR k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok získala status ZÁVAŽNÁ PRIPOMIENKA :-)

Do včerajšej polnoci sa podarilo elektronicky, cez Portál právnych predpisov, získať 521 podporujúcich hlasov a tak sa februárová Hromadná pripomienka diabetikov SR k návrhu kategporizácie č. S01648-OL-2011 stáva závažnou pripomienkou.

Je to dobrá, alebo zlá správa?

Z toho lepšieho pohľadu na vec je to správa dobrá, lebo sa pripomienkovými návrhmi bude musieť Ministerstvo zdravotníctva a jeho Kategorizačná komisia zaoberať pripomienkami...

Z druhého uhla pohľadu je to nie veľmi potešiteľná správa, pretože diabetikov je na Slovensku vyše 300 000 a minimálne 9/10 z celkového počtu diabetikov má aspoň 1 príbuzného a 1 priateľa, kolegu, známeho, suseda, ktorý by nás mohol tiež podporiť ak by mu dotyčný diabetik vysvetlil prečo bola hromadná pripomienka podaná a prečo hľadáme pre ňu čo najväčší počet podporujúcich hlasov.

Keby z celkového počtu diabetikov v SR priamo zahlasovala len jedna jediná tisícina, tak to je už vyše 300 hlasov len od diabetikov. Keď k tomu pripočítame dvoch rodinných príslušníkov tak spolu s diabetikmi to je už 900 hlasov a keď pripočítame hlasy od priateľov, susedov, kolegov z práce a hlasy priateľov priateľov... tak celkový počet sa neodvažujem odhadovať, ale určite by sme mali viacej ako 2000, 3000 ... x000 hlasov.

Preto Vás všetkých týmto prosím, oslovte ešte ľudí zo svojho najbližšieho okolia a vysvetlite im, že podporením 4 bodov hromadnej pripomienky dokážu pomôcť vyše 300 000 ľuďom na Slovensku a nebude ich to stáť viacej ako pár minút, ktoré strávia pri registrácii na Portáli právnych predpisov a poslaní svojho hlasu na podporu pripomienky.

Uzávierka pripomienkového konania je až v utorok 1.3.2011 využime preto čas, ktorý máme ešte k dispozícii, na získanie ďalšej podpory pre hromadnú pripomienku.

Elektronicky sa dá hlasovať aj cez weekend, aj cez noc, či skoro ráno - jednoducho máme k dispozícii ešte vyše 96 hodín (sobota, nedeľa, pondelok, utorok do 24:00 hod. a zvyšok dnešného dňa.) a treba ich využiť naplno na získanie aspoň ďalšej 500-vky podporujúcich hlasov.

Ďakujem .

DiabetikIvo

admin,

Facebook používam na tieo účely od novembra 2009, žiaľ ale ani Facebook nie je všemocný, keď medzi členmi skupín, ktoré sú určené problematike diabetu, ako napríklad FB skupiny:"DIABETICI (a ich rodina, kamarati, priatelia....) PODPORTE SAMI SEBA!!!!!" www.facebook.com , "Diabetes mellitus 1. typ" www.facebook.com , "Priatelia diabetikov" www.facebook.com , "Zväz diabetikov Slovenska" www.facebook.com a ďalšie nie je veľmi veľký záujem starať sa o svoje práva. :-(

admin

Zdravím

Co tak vytvoriť facebookovsskú skupinu pre diabetikov , nahromadiť tam diabetikov , ich pribuzných atď ... a potom vytvárať udalosti alebo spamovať nástenku so žiadosťami o podporu hromadnej pripomienky ... myslím že takýmto spôsobom cez sociálnu sieť by bolo možné ziskať aj neikoľko tisíc hlasov , prečo to nevyskúšať keď to je zadarmo ? ;)

DiabetikIvo

Ubehlo 6 dní a na Portáli právnych predpisov má dnes o 10:01 hod. Hromadná pripomienka 462 podporujúcich hlasov.

Diabetici, je Vás na Slovensku skutočne viacej ako 300 000, alebo iba takých dajakých 300 ? - lebo nie všetky podporujúceh hlasy z tých 462 sú od diabetikov...

Alebo ste s počtom prúžkov do glukometrov spokojní? Spokojní ste aj s tým že Vám lekár nechce z finančných dôvodov predpísať glukózový senzor?

Porozmýšľajte o tom a rozhodnite sa či premôžete svoj nezáujem rozhodovať o veciach, ktoré sa Vás osobne týkajú a podporíte hromadnú pripomienku diabetikov svojim hlasom podaným cez Portál právnych predpisov.

Ak ste pridali svoj hlas na podporu hromadnej pripomieky na podpisovom hárku, tak sa Vás vyššie uvedená výčitka samozrejme netýka a Vám ďakujem za prejavenie záujmu o riešenie vecí, ktoré sa týkajú každého diabetika u nás.