Máte šupinky na tvári? Čo vám pomohlo?

aaandiiii

ahojte, chcem sa opýtať na pár vecí. Mala som kútik pri ústach a mesiac sa vooobec nehojil a nakoniec mi tam ostala taka chrastička alebo taký lišaj alebo čo to je. Takéto 4 červené suché flaky sa mi zničoho nič objavili aj na brade. Teraz uz používam 6 prípravok nato. Tiež sa mi tvoria vyrážky LEN pri ústach. Už som bola na všetkých vyšetreniach (krv, helicobakter,kvasinky)všetko je OK. A teraz idem ešte na vyšetrenie žalúdka. Chodím aj na kozmetiku a laser do BA do takého centra,velmi mi to už pred 2 rokmi pomohlo a aj pomáha ale tie vyražky sa tvoria aj na peknej pleti a LEN pri ústach. Najprv som si na tie lišaje davala zázračné vajco, potom mi kožná dala FUCIDIN to mi nepomohlo. Nakoniec mi tá druhá kožná z toho centra dala úúplne iné krémy na den LA ROCHE POSAY-LUPIKAR a na noc OPHTHALMO HYDROCORTISON s PITYOLOM...toto mi tiež nepomohlo, ten LUPIKAR mi to dráždil a počas dna mi to výrazne zčervenalo, tak som si mala dávat len indulonu ale ani to nepomohlo. Teraz pred 2 dnami mi to táto DR.z toho centra zmenila na den AVéNE CICALFATE a na noc NEJAKý KRéM s antibiotikom..nedá sa to prečítať. Dúfam že mi toto už pomože. Máte niekto podobné skúsenosti??? čo vám pomohlo??? Som už zúfalááá :/

Fajnotka

vyskusala si z lekarne zz sensitive na citlivu a problematicku plet? mne to na suchu plet a vyrazky pomohlo. a to som mala sem tam este aj flaky. ale vyrazky mozes mat asi z viacerych pricin, mozno hormony, mozno strava, mozno alergia na kozmetiku ktoru pouzivas, takze neviem :-(

monika1230

jajuš dakujem ti pekne!!!
lenže tu je taký menši problem, ja mam na licach tie šupinky, ale občas, vlastne častejšie ako občas ich mam aj na čele, lenže na čele mám aj vyrazky a viem, že na vyrazky peeling nie je dobry... :-((
neviem ako to mám riešiť... vlastne nie su to až také velke šupinky ako na licach tam je to až hnusne, tam naneštastie vyrazky nemam

monika1230

jajuš dakujem ti pekne!!!
lenže tu je taký menši problem, ja mam na licach tie šupinky, ale občas, vlastne častejšie ako občas ich mam aj na čele, lenže na čele mám aj vyrazky a viem, že na vyrazky peeling nie je dobry... :-((
neviem ako to mám riešiť... vlastne nie su to až také velke šupinky ako na licach tam je to až hnusne, tam naneštastie vyrazky nemam

jaja7

monika,ak sa najskor nezbavis supiniek,ktore mas a zacnes si tvaricku natierat kremami,tych supiniek sa aj tak nezbavis.Tie supinky-odumrete bunky vy-peelinguj dobrym peelingom,lebo tak sa ich zbavis.Az potom si dopraj dobry hydratacny krem.

jaja7

monika,najprv sa musis zbavit supiniek peelingom,potom kupit dobry krem-hydratacny na suchu pokozku a pouzivat 2x do tyzdna masku,aby ti dodavala potrebne latky.