Aj y tak trapošíte na gynde? :)

Príspevok v téme: Aj y tak trapošíte na gynde? :)
SandraMaria

Chodím na gyndu pravidelne každý rok na prehliadku už asi 10 rokov ( keď som mala trošku problémy, tak som tam bola častejšie), ale aj tak si na to tam nemôžem "zvyknúť"! Keď do mňa pchá tie železá, tak sa "zvíjam" od bolesti, nedokážem sa "uvolniť" a dobreže nefňukám ako malé decko, že nech už s tým prestane. Je mi to také trápne, ako sa chovám, ale nemôžem si pomôcť :(.
Ako je to u vás, pri tejto "milej" návšteve u uja gynekológa?

Sasanka_

Suhlasim s beccou. je to normalne vysetrenie, no najdolezitejsie je si to uvedomit, lebo vsetko je len psychika.
Mne toto vysetrenie tiez nie je prave najprijemnejsie ale treba to predychat a uvedomit si, ze o nic neide, lebo pre mna je mnozstvo vysetreni, ktore som abslolvovala, este ovela horsie, viac bolestivejsie a neprijemnejsie. Ale je mozne, ze su aj take zeny, ktore sa nevedia odosobnit a uvolnit prave preto, ze dany gynekolog je chlap. Ja osobne som rada, ze mam doktora, nie doktorku v oblasti gynekologie, ale je mozne, ze ked budete mat zenu, tak vam to bude vyhovovat viac. Fakt cele to vysetrenie je zalozene na psychike... Ja som mala predtym gynekologicku, ktora ani nebola nejaka neprijemne a surova, ale bolo mi divne a neprijemne... Odkedy mam doktora, ktory je perfektny clovek a velmi prijemny a profesionalny sa moj postoj k tymto vysetreniam radikalne zmenil k lepsiemu... Beriem ich ako klasicke neutralne vysetrenia, a uz neriesim ci su prijemne alebo nie...

SandraMaria

jajka - tak aj ja som rada, že nie som sama :)))

becca - nemám z toho stres, v tom pravom slova zmysle,....len mi je to nepríjemné a správam sa jak malé decko :)....a práveže tento doktor je veľmi milý a jemný :) - iný by ma asi aj "nakopal" :DDD - nebudem ho meniť...

becca I

podla mna sa nad tym moc zamyslate,ved je to vysetrenie ako kazde ine,poznam radu horsich a bolestivejsich!ja gynekologa neriesim,idem,skocim na kozu a hotovo!musi to byt a stresovat kvoli tomu je nezmysel.ak ta vysetrenie boli-zmen lekara!

jajka001_

ja som raz tak "traposila" ze ma doktorka odmietla vysetrit. lebo som sa rozplakala...potom mi to aj dala do zaznamov, ze som ....uz neviem co...cosi ako neprisposobiva?? :) som si to precitala ked som si niesla kartu k novej doktorke. ta stara bola dost neprijemna a surova. ta nova je ovela ludskejsia. nie je to prijemne ale beru to normalne, chapavo, ze som v strese atd, nenadavaju mi. dobre ze to pises, lebo tiez som z reakcie tej prvej mala pocit ze nie som normalna :)

casanta

Tiez to nemam rada a hlavne ked mam zapal, tak ma to boli, jemu sa tazko povie uvolnite sa, ale proste nejde to...niekedy je to v pohode, inokedy mam tiez take "potiaze"a myslim, ze nie som jedina....predsa len nie je to bohvieake prijemne vysetrenie, ale tak prezit sa da