Angličtina-Nemčina

Príspevok v téme: Angličtina-Nemčina
kateLate

ahojte, potrebujem sa opýtať. Na zaákladnej škole som sa do 5 triedy učila angličtinu no bohviečo si s nej nepametam. minimálne základy. od 5 do 9 RJ lebo bol pre mna zaujímaví :-) a teras idem na SŠ a neviem vobec na aký jazyk sa dám majú biť dva povinné nie?

...takže prosím o radu buď budem pokračovať v rj s čoho som mala 2-jku na visvedčení v 8triede,v devine 3 .. alebo si zoberem na starosť dva cudzie od základov tj. anglický a nemecký. ruština ma uz nebavi a chcem sa naucit po anglicky a hlavne po nemecky. preto neviem ako mam dalej pokracovat bud si vezmemr RJ + jeden z tych dvoch ale neivem ktory :( help!! ??? alebo zoberiem tie obidva?? :( ?? co myslite.

druhá otázkaa ktorý je lahši menej náročnýýý
anglickýý, čii nemecký? :) thanxx..

a co mi radite kedze na ss budu uz decka co sa anglinu ucili a ja pojdem od nuly? bude vobec u mna mozne zacat anglictinu na SŠ od základov? :( hadam rozumiete nie :-8

sweater

no hlavne si vyber uz nieco, co chces dotiahnut aj dalej ako len na ´zaklady´... nech z toho cosi aj v buducnosti aj mas. pretoze len how are you vediet povedat v troch jazykoch nestaci...

KateLate

ešte neviem čo ma baví ani jedno neovládam :D Rj som sa prestala učiť v siedmej triede( nemyslím tak že som sa odhlásila ale len že doma jej už nedávam čas) a udržujem znamky tak akurát. a bysvedčenie s rj na pol 3 na konci 2 a teraz zas na pol 3 a na konci mi zas dá dva poznám :)

a dvoch jazykov už základy viem :) a zatial má bavila a páči sa mi angličtina to je jasné tu sa takčitak naučím to sa m izíde. a rj ma neoslovila azbuka. to je podla môjho názoru smiešny jazyk a nemčina neviem čo to je uvidím ale rj určite nechcem viem že ma nebaví dežto anglinu chcem vedieť :)

harmonia

z môjho hľadiska sú všetky jazyky rovnako náročné ja preferujem angličtinu na tvojom mieste beriem to čo ťa baví ak ma nejaký jazyk nebaví tak sa mi ťažko učí napr. nemčina hm tá ma nejak nebaví , ale snažím sa no angličtina tú zbožňujem vždy rob to čo ťa baví ( hovorím z vlastnej skúsenosti) ;)

0vecka

ono hglavne ak ta trusina nebavi a nemas motivaciu tak sa z nej mozno nieco naucis v skole ale nebude to ziaden zazrak... ale nikdy nevies mozno sa v rakusku zamilujes do rusa a o polroka budes plynule hovorit rusky :)

KateLate

asi tak mne by to viac sadlo. a nic nestratim ked urobim tak ze aj nj aj aj. a jeden si vibrat nemozem musim dva len teras ci pokracovat v rj co nechcem alebo od zkladu aj aj nj. len ktovie ci mi to pojde ak nie bude zle. a nj pojdem takcitak od zakldu a onglictinu no :) viac menej tiez. ale tak prezijem ak to zle dopadne dako si poradim vinajdem sa :-)
a aj nejake mimoskolske kurzy asi vyskusam ..dakujem za inspiraciu..

0vecka

ja byt tebou tak sa naucim aj a nj ... a nemyslin atake ze nemcina je tazka alebo tak... vsetky europske jazyky su lahke... takze su azijske jazyky alebo africke... tie nase maju vsetky podobnu logiku... ak by sisi mala vybrat len jeden tak si vyber aj ... ak xces ist do rakuska tak sa nemcinu naucis lebo mas motivaciu... inaq na tvojom mieste sa prihlasim do nejakej jazykovky ak niesi taky typ ze sa budes sama ucit....

KateLate

ááá tak co po škole no po skole uz mam zalubu ist do rakuskaa za niecim :) takze preto tu nemcinu a neviem ci sa ju naucim na strednej skole aby som ju mohla cim skor viuzit v rakusku napr. alebo po strednej sa ju naucim ale radsej by osm nestracala cas nie? :( a dalsia vec je ze anglictina je dost potrebna a vsetko je to proste vsade a vela ludi ju vie pretoo...ale ja viem len to ze v rj uz nechcem pokracovat :-) mozno casom o vela vela rokov. chcem vediet hlavne anglictinu tkoli svetu, a nemcinu tkoli sebe

no keby som si dala zalezat tak jasne ze to nenapisem takto a nemam v tom chyby a pod. ale naco stracat cas ved ten " diktat" nepisem ;)

mata59

stredna skola na ktoru pravdepodobne pojdem prijimacky netreba :-) keby bolo treba tak tu dnes nepisem

---alebo pri najhorsom keby mi nemcina neslaaa na ss tak kaslem nato nejak to doberiem do konca ss a popri tom sa budem ucit anglinu a poriadne :D a asi zacnem uz dnes :D...a tak potom si zaobidem len s AJ a nemcinu mozno potom :-) ale stale neviem ktory je lahsi jazyk :D neviete sa zhodnut ..:)

0vecka

podla mna na tom aky jazyk mas na skole az tak nezalezi ja som sa napr ucil na zakladdke 7 rokov AJ a nevedel som vobec komunikovat ... potom som musel komunikovat v aj a naucil som sa v pohode... teraz sa ucim 7 mesiacov nemecky... a mam za sebou uz dva pohovory po telefone ... rozumel som tak 99% a hovoril som plynule aj ked asi nie celkom bez chyby... ono sa to na nasich skolach moc nerobi ale ty musis v tom jazyku komunikovat .. v skole sa naucis tak zaklady.... - moj nazor

bibi123

anglictina je lahka v tom, ze jedno slovo ma 10 vyznamov, takze aby si sa dohovorila, nepotrebujes nejaku extra slovnu zasobu, gramatika - aspon tie zakladne casy su jednoduche, vsade sa s nou da dohovorit, ja navstevujem kurzy na konverzaciu, aby som si ju udrziavala v aktivite... nemcinu som sa ucila na gympli+niekolko rocne kurzy a neviem z nej nic, je to prekliaty jazyk, ze ked clovek nema nadanie na jazyky, tak sa moze aj rozkrajat, nikdy sa ju nenauci...
rustinu som sa ucila, ale v podstate ziadne prakticke vyuzitie a tiez sa rychlo zabudne(hovorit, pisat azbukou), ked ju clovek niekolko rokov nepouziva...

soffa

ja som na hotel.akademii mala 2 jazyky.nemcinu som sa ucila dokopy 9 rokov a mala som ho aj ako povinny na maturach a anglicky som sa ucila cirka 4 roky a este na kurzoch v akademii vzdelavania.je pravda ze s anglictinou sa skor dohovoris a je v podstate lahsia,ale uvedom si co chces po skole robit.ak chces ist niekam po skole do nemecka,alebo rakuska zober si aj nemcinu.jazyky su dobra vec.ja by som uprednostnila nj a aj.budes to mat tahsie,ale stoji to zato.