Zle dychanie - vysusena sliznica nosa

Príspevok v téme: Zle dychanie - vysusena sliznica nosa
AdamKrt

V prasnom prostredi, alebo ked je v zime teplo, zle sa cloveku dycha. Ked sa tvori hlien-sople, tak zvlhcuje sliznicu, zachytia sa v nom necistoty. Co ked sa prestane tvorit, alebo tvori sa menej ? Da sa nosu, sliznici nejako pomoct, mate osvedcene nejake kvapky, sprej, ci domace recepty atd, ktore SA DAJU TRVALO POUZIVAT ?

Vlad

Na zvhlcenie nosnej sliznice ja pouzivam sprej-vincentka. To nieje ta klasicka co sa pije, alebo inhaluje, tato je demineralizovana. Velmi dobru radu som dostal na nadchu-tecenie z nosa. Ked mate nadchu treba si dat respirator /nieco take www.oopp.sk /, alebo lekarsku masku aspon na pol dna. Nadcha zarucene mi zakazdym presla :) Ked som pouzival kvapky, spreje tak to bolo z extremu do extremu, do nekonecna.

RNG

Nuz proti prachu pomahaju filtre, a proti vysuseniu sliznice napr kokosovy olej. Ja si v zime musim casto mastit nos, lebo inac mi krvaca.

Spirituál

Pri podobnom probléme mne veľmi pomohol sezamový olej.Treba dať na vatovú tyčinku a tyčinkou do nosa.Je možné užívať dlhodobo

AdamKrt

RNG:

vdaka za tipy, ale neni to tento pripad.

Ten problem s nosom je iba v urcitom priestore, pretoze je tam DOST PRASNE PROSTREDIE, nakolko v blizkosti je stavba a prach z nej sa usadzuje v podstate vsade a neni mozne sa ho zbavit.

Sliznica je ok, ale prave a iba v tomto prostredi dostava hodne zabrat, preto hladam iba nieco na zlepsenie dychania, zvlhcenie sliznice, ci nech sa vytvaraju viac sople a nech sa to dostava von.

Predpokladam, ze koloidna voda a ani zvysovanie viralnej imunity nepomoze na prach z dreva, tehly, betonu.

RNG

Rozne zlazy a sliznice su casto napadnute nasimi vlastnymi virusami, ktore sposobuju napr nedostatok slin(SLE) nedostatocne vyvijanie hlienov, slz(syndrom sucheho oka), zapaly nervov(napr zapal sedacieho nervu) a to vsetko sa da casto potlacat roznymi antimikrobialnymi tj v tomto pripade antiviralnymi alebo latkami z prirody ci uz potlacajucich virusy alebo posilnujucich telo v tomto procese.
Na nos a oci staci pouzivat pravidelne par kvapiek koloidnej striebornej vody, na ostatok tela odporucam celkve zvysit viralnu imunitu dnes kazdemu, kdeze zijeme v casoch lekarmi casto zanedbavanych viralnych epidemii, tj len ked je clovek velmi chory, zacnu si ho vsimat. Viac najdete napr cez Google.sk pod rng, herpes alebo rozne ine podobne viralne temy ci uz na tomto fore, alebo cez Google.sk
Dnes nosime kazdy v tele permanentne mnozstvo virusov, ktore su podla lekarov "dormant"=spiace, ale to zialbohu nie je pravda. Mnohe z tych virusov su este vlastne ani nie zname, prave nedavno objavili novy, dost rozsireny virus zo zvierat spojeny s SM a inymi tzv "autoimunnymi", kde si lekari vysvetlovali utoky na rozne tkaniva v tele ako chybu tela, lebo tam nic zle nevedeli v tych nicenych bunkach najst.
www.ncf-net.org
VIrusy nie su optickym mikroskopom vobec viditelne, kultivacii vzdoruju a bezne lekari nemaju dost prostriedkov na ich zistenie a identifikaciu, tj robia nepresne diagnozy len podla symptomov tj bez dostatocnych silnych symptomov musia dany mikrob ignorovat ako neexistujuci.

Postupne sa ale objavuju rozne priciny a "autoimunnych" ubuda.Mykoplazmy, L-formy a virusy su najcastejsie podla novsich objavov ako pricina alebo oficialne priznany "spustac"roznych "autoimunnych"

joni_

hladaj take spreje do nosa, ktore su bez konzervacnych latok, tie sa mozu aj dlhodobo, na zvlhcenie su dobre hlavne s morskou vodou alebo tiez Vincentka, popripade byva na nich aj napisane, ze su na dlhodobe pouzivanie alebo na pravidlenu hygienu nosa, mne v tomto napriklad pomaha Sterimar, rano a vecer popripade aj na obed nastriekam do nosa, chvilu pockam a potom vysmrkam, vyplavi to vsetky necistoty a zvlhci trochu, pripadne na zvlhcenie mozes este doplnit ten Coldastop olej, alebo Coldises tiez olej do nosa, su aj rozne masticky, tiez je najlepsie davat take bez konzervacnej latky, masticky su dobre hlavne na noc

AdamKrt

Olivovy nemam, ale pouzivam hroznovy. Je dobry na plet, ma suchu konzistensiu, rychlo sa vsakuje, nezanechava pocit mastnoty. Mozem vyskusat aj ten :) Ozaj mi uz pomohol na vselico :)

Inner

tak v tom pripade ti velmi poradit neviem... ale taky olivovy olej by podla mna sliznici nemal uskodit... ci to je blud?:-))))

AdamKrt

Dakujem, ale naparovanie neprichadza v uvahu, ani odparovanie vody. Vlhkost vzduchu je tam, kde to potrebujem vysoka a potom to vsade kondenzuje. Problemom je mozno vyssia prasnost. Niekomu to vadi, niekomu nie. Respirator tiez neprichadza do uvahy :)

Pocul som, ze sa da nos potierat roztokom vody a morskej soli. Nevystipe to sliznicu ? Pripadne moze nejaky olejicek zlepsit sliznicu v nose tiez ? Co sa tyka pripravkov, chcel by som nieco, co sa moze trvalo pouzivat, nevytvara zavislost a nenici siznicu. Vacsina sprejov do nosa pise o pouzite tak 5-7 dni. Neni to na ziadne prechladnutie, len proste zle dychanie, ked sa sliznica vysusi od teploty, zimy, prachu...