introverti vs. extroverti

AdamKrt

Prevazne som introvert s obcasnymi extrovertnymi sklonmi :) Asi budem na tom podobne, ako pisala jajka001_ 05.03.11 16:44.

Mia233

urcite introvertov :)

ja sama som introvert, takze vyhladam ludi, ktori su mi podobni a s ktorymi som na jednej vlne
na introvertoch sa mi paci prave to, ze sa s nimi da dobre porozpravat ked ich clovek spozna a väcsinou su to mili, tichi a skromni ludia

extoverti su pre mna prilis hlucni, ukecani, akcni, povrchni a nemam si s nimi co povedat
skor sa im vyhybam
nemam rada ludi, ktori maju potrebu putat na seba pozornost ako väcsina extrovertov, co poznam

Juro_

Podla mňa je to Jungové delenie na 16.typov dosť úbohé. Je to 16.škatuliek so 4.väčšími škatulami a 2.najväčšími škatulami s nálepkami parametrov do, ktorých nikdy nič nesedí a väčšina zbalených kusov nemá 100% parametrov, ktoré uvádza nálepka.

Základný rozdiel medzi introvertom a extrovertom je v tom, že extrovert má silenjšie vedomie, slabšie omócie, sklon potláčať mimozmyslové vnímanie a viac sledovať svoje okolie.
Introvert by mal byť zahladenejší do seba, byť viac riadený podvedomím a emóciami.
Typický extrovert by mal byť lavohemisférový ateista a typycký introvert zase pravohemisférový Kresťan.
A tu nastáva problém...

Nesedí to s neurológiou. Prečo? Lebo:

1. Lavá hemisféra mozgu má všetky funkcionality, ktoré využíva extrovert.
A pravá hemisféra mozgu je zase emocionálna a orientovaná na priestor.
Každý pravák je lavohemisférový a každý muž má výraznejšie dominantnejšiu jednu z hemisfér než ženy a teda by malo ísť obvikle o lavú.
Podla Junga sú ženy extrovertky, ibaže lavú hemisféru majú dominantnú muži, kedže ženy využívajú obidve.

2. Dominancia lavej hemisféri mozgu nepodmieňuje ukecanosť o, ktorej tu diskutujete. Napríklad ženám sa lahšie hladajú slová, lebo využívajú obe hemisféri, teda aj tú emocionálnu a to znamená, že najukecanejší niesú "Najvýraznejší extroverti, ktorý svoje okolie vnímajú najviac", ale tie zmiešané typy, ktoré vnímajú seba a okolie vyvážene.

jajka001_

ked som s silnym introvertom, chovam sa skor ako extrovert, a ked s extrovertom tak ako introvert. vyhovuju mi oba typy, zavisi od inych veci.

ibajasomto

ja som tiez introvert a tiez mam blizsie ku mne podobnym ludom. akoby som im viac rozumela, no niekedy je vsak ta intorvercia az prilisna-obcas aj u mna. je to na skodu, no snazim sa bojovat s tym najlepsie ako sa da. musim vsak prizat aj to, ze mam rada aj extrovertov. oni su ti, ktori dokazu na inych preniest svoju pozitivnu energiu svojou spontannostou a otvorenostou. niekedy doslova potrebujem byt v ich spolocnosti a ked som s nimi, mam pocit akoby som unikala postupne zo svojej uzavretosti a povedala by som, ze niektori ma podnecuju nejako podvedome k tomu, aby som viac komunikovala v ich spolocnosti-co je jedno velke plus. no na druhej strane aj to je pravda, ze niektori z nich byvaju prilis ukecani a to nemam rada-hlavne, ked rozpravaju dokola len o sebe a o banalitach, ktore by normalny clovek vobec neriesil...proste ked niekto kvaka uplne od veci, uz ma to jeduje:D

Jooe Ker

introvert - lebo je zamerany viac na seba na svoje vnutro, viac sa orientuje na detail , nie su tak vidiet v spolocnosti a hlavne nevedia sa predat cize nie su prelietavi a pokial introvert je tak "zakukany do seba" viac sa orientuje (skuma) ludi a lepsia ma odhadne
nemam rada hlucnych ludi ktory maju dve tvare
samozrejme netvrdim ,ze kazdy spolocensky zalozeny clovek sa pretvaruje

ladadadii

ale ja zase na druhej strane, nemusím zase tiež ani priveľkých introvertov, pretože rovnako ako extroverti aj introverti ma vedia iritovať tým, že niektorí sa tak boja odviazať, byť uvoľnenejší, sú priveľmi plachí, že skrátka ani to nemám rada a vtedy radšej idem za niekým opačným ..

thatsall

Ja sama som introvertka a riadim sa pravidlom, ze vrana k vrane sada :) Takze tiez mi viac vyhovuju introverti. Len je tazsie si s nimi vybudovat priatelstvo. Niektori extroverti mi doslova lezu na nervy :) Mam taku spolubyvajucu a niekedy mam chut sa pri nej radsej zastrelit :D

ladadadii

skôr intoverti, pretože sama mám k ním bližšie:) u extrovertov nikdy neviem, sú takí nepredvídaví a nikdy neviem čo ich napadne, niekedy mi tá ich neustála "akčnosť" pripadá dosť otravná a nemám chuť sa s takým trdlom baviť, keď nie je schopný sa nikdy skľudniť ..