Cistenie pred nasadenim strojceka??

Príspevok v téme: Cistenie pred nasadenim strojceka??
Ewwwicka

Viem mi niekto poradit ci nie je treba si pred nasadenim fixneho aparatu dat nejako dokladnejsie vycistit zuby?? davali ste si nikto predtym daco take robit u zubara alebo ste to zvladli doma? alebo by to mal urobit celustny ortoped? bojim sa aby mi to nenalepili na zle vycitene zuby a aby sa mi to nekazilo pod tym..

Ewwwicka

Dakujem za rady asi sa teda skusim este niekde objednat.. jasne ked chcem ist tak to viem urobit.. skor ma zaujimalo ake skusenosti maju ludia co si strojcek dali.. lebo neviem ci je bezne predtym chodit na tu hygienu abo to nie je nutne :) ale zatial sa asi nikto so strojcekom na moju temu nechytil..

cele ma to stoji dosat casu ( a vynechavania povinnosti) a aj peniazkov tak som si nechcela zas zbytocne dalsiu vec pridavat ak to nie je nutne.. cize hlavne toto riesim.. ze aky je bezny postup pred nasadenim strojceka :)

muc

Ewwwicka, hygiena sa plati kes, takze nikde ta posielat nebude. ides tam vo vlastnom zaujme bez toho, aby ta stomatolog chytil za rucku a tam odviedol. aspon dufam ze si svojpravna :))

Eva531

Ak uz naozaj nevies najst nikoho, kto by ti tu hygienu stihol urobit este pred tym, ako dostanes strojcek, tak skus zavolat alebo napisat e-mail do Schill Dental a objednaj sa k dentalnej hygienicke, sice je to tam velmi drahe, ale termin bez problemov dostanes aj v priebehu 3 dni, ak ti neprekaza, ze je to v Bratislave.

Ewwwicka

to si uvedomujem ze su to dve rozdielne profesie.. len som si myslela ze ked mi ten strojcek bude davat tak sa volako postara o to aby boli zuby na to pripravene (aspon ma za tou hygienickou posle alebo co) :) cize ak si clovek nezajde na hygienu pred tym sam tak tam ortoped cloveka vobec neposiela (ked to teda on sam nerobi) pred tym ako strojcek nasadi? cize vacsina ludi predtym nejde na hygienu..? len ma zaujima ci to zanedbavam ked som si to teda sama neporiesila alebo som len puntickar a ta hygiena pred tym nie je nutna...

Ewwwicka

Dakujem.. hej moja zubarka by mi hygienu spravila... aj mi robila ale uz tomu bude rok.. a ked som sa s nou bavila ze si dam strojcek povedala ze mi to spravia tam abo mozem aj k nej prist... no a cakala som ze celustny ortoped mi teda daco take urobi.. ale sestricka povedala ze si len ja mam dobre zuby vycistit.. no trosku ma tym vydesila.. ale moja zubarka ma uz asi nestihne dovtedy zobrat ak sa teraz objednam kedze som sa spoliehala ze mi to spravia u ortopeda a neobjednala som sa skor... hmmmm....

Eva531

Zajdi k dentalnej hygienicke, ona ti urobi profesionalne cistenie zubov, odstrani plak a kamen, ktory sice nemusi byt volnym okom viditelny a u ludi, ktori hygienu dodrzuju, väcsinou ani viditelny nie je, ale tvori sa kazdemu a uklada sa pod dasnom, kam sa kefkou nedostaneme a aj v medzizubnych priestoroch. Mne uz bolo povedane, ze k dentalnej hygienicke by sa malo chodit raz za pol roka. A treba tam chodit aj v case, ked mas strojcek. Dokonca vtedy by sa vraj malo castejsie, opytaj sa na to u dentalnej hygienicky, ona ti poradi. Skus si na internete nieco vygooglit. Ak ta zubar k dentalnej hygienicke neposle, tak mozes ist aj sama, lebo na navstevu dentalnej hygienicky ziadne odporucanie od zubara netreba. Pozri napriklad tuto stranku: www.zdravedasna.sk