Vsetko je o peniazoch?

Príspevok v téme: Vsetko je o peniazoch?
chudobka

Uz 10 rokov som sama s dvomi detmi a stale viac sa citim spolocensky "mimo". Nie len preto, ze vacsinou sa stretavaju cele rodiny, ale najma preto, ze za vsetkym su peniaze. Ludia okolo mna robia aktivity, na ktore su zase len potrebne peniaze, ktore ja nemam, a tak si stale viac zijeme same pre seba. Nenudime sa - vela sa rozpravame, chodime do prirody, hrame sa spolocenske hry, robime rozne kreativne veci - ako rodina fungujeme super, len ma trapi, ze sme take izolovane. Dokonca sa tak citim aj v rodine - zase iba my sme ti, ktori maju problem s peniazmi, a tak som vacsinou ticho a len pocuvam, na ake vselijake kruzky deti chodia, kde boli na dovolenke, lyzovat... A casto mi je z toho smutno. Naozaj musi byt vsetko len o tom jednom?

AdamKrt

Co urobit spolocenske akcie typu:

- brigada na pomoc ocistenia a skraslenia okolia. Kazdy si donesie ruky /ak ma, aj nejake naradie, ako hrable/. Moze a nemusi doniest kazdy aj obcerstvenie pre seba, ci pre dalsich.
----------------------
Alebo sportovy den:

- behat moze, kto ma nohy... Vitaza/vitazku, pobozka nejaka svarna osoba, alebo dostane segedin od tety Margit :-)
-----------
Pre deti sa daju organizovat nejake podujatia ako:
- kreslenie - ci uz farbicky, kriedou, uhlikom, alebo perokresba.
- v zime moze ist o sutaz v modelovani soch zo snehu
-------------------
Alebo hry typu pomoz rodicom:
- poumyvanie podlahy v rychlostnom rekorde a stopovat cas
- vyslat deti do obchodv, hypermarketov a maju bojovu ulohu. Na 10 az 20 najcastejsich potravin, urobit zoznam, kde a v ktorom hypermarkete, co stoja.
Ziskate tak prehlad o cenach a kde, co lacnejsie kupit, usetrit. Deti sa pritom zabavia a budu mat aj pocit zodpovednosti.

xy:)

no a co keby ste sa k nim pridali z casu nacas, mozete si spolu spravit aj menej nakladne vylety..? kamaratky predsa musia vediet na com si. nechapem, to ti nikto neda pomocnu ruku??

chudobka

V rodine mame celkovo nanic vztahy, ja kamaratky mam. Raz za cas sa stretneme, volame, chatujeme, ale vacsinou nemozu, lebo manzel a vo volnom case chodia niekam ako cele rodiny, ako som uz spominala. :-(

elsa5.5

je to veľmi ťažké to nemôžeš riskovať to ťa úplne chápem,súrodenci to je....,,ved oni sami ti majú pomôcť od seba a nie žeby Ty si sa ich mala pýtať...

xy:)

a co rodicia? hej viem, skolske kruzky nie su uplne dokonale, ale decka maju srandu aspon trochu. co tvoje kamaratky, spoluziacky? mas kontakt vobec s niekym? co susedia? kolegovia, kolegyne?

chudobka

Skolske kruzky vyuzivame, ale nie je to to, co by deti naozaj chceli, ked sa neda... Surodenci vedia, v akej som situacii, ale kaslu na to, prosit o almuznu sa nebudem... Praca navyse neprichadza do uvahy, lebo aj tak chodim domov neskoro, a potom by som uz nemala ani cas na deti - co by potom zostalo? Rada by som si nasla lepsie platenu pracu, ale viete, ake je to dnes tazke. som rada, ze mam tuto, so zmluvou na dobu neurcitu, a to je moja jedina istota, bojim sa riskovat, ze by sme casom mohli zostat aj bez tohto prijmu.

xy:)

kazda skola ma kruzky, od sportovych, cez kreativne az po jazykove.. treba sa informovat. pokial mas pocit ze triedna vymysla iba drahe akcie, porozpravaj sa s nou na rodicovskom a vysvetli jej situaciu. pochybujem, ze ste jediny pripad z celej triedy, ktory ma nedostatok penazi. co sa tyka izolacie v rodine, celkom tomu nerozumiem, pokial sa maju surodenci lepsie ako ty mohli by ti pomoct, zobrat decka na vylet a podobne.

elsa5.5

je tu tá povrchnosť ked tie peniaze nemáš si naozaj mimo spol.diania,nevšímať si ich žiť si svoj život,nájsť si kamarátky ktoré tebe vyhovujú zavolať ju na kávu aj s detmi nech sa pohrajú,sú aj také akcie kde je vstup zdarma,neviem ako to máš s prácou,ja čo by som spravila je to ťažké v dnešnej dobe ale skúsila by som si nájsť prácu z vyšším platom,alebo by som si našla na 2 hodiny denne nejaké upratovanie z ktorého by som mala aspoň tých 60 euro mesačne na tú cukráreň,ale to zasa neviem ako časovo ti to vyhovuje to je že tam sa musíš prispôsobiť aj deťom