prva pomoc pri udusení a K.O.

lost

jaaj :D

tak to maju v KE este lepsie :)

no kurz ma vysiel na 350e sa mi zda (autoskola) a este tie kolky k tomu...

ako to je v KE ? :)

(tu maju asi kartel, lebo kazdy ma super rovnake ceny :D )

lost

v autoskole, bolo to "hormadne" tusim 27 eur alebo 28 ...
trvalo to ca 5 hodin (malo 6-7, ale boli sme rychly).
ten majitel autoskoly mal niekoho, kto tam stale chodi prezentovat takyto kurz... (skupinovo, asi preto take lance ze?)
bolo nas tam asi 20 ludi.
v trnave konkretnejsie.

lost

1. prva pomoc pri uduseni protivnikom

odpoved: tajne znamenie ze "ok staci, dusim sa, vyhral si"

Inac uz minule som chcel napisat, ze kurz PP to isti. Prax, ktorou ta na kurze preskusaju da daleko viac ako text na ineternete. cenovo to nebude viac ako 50eur (odhadujem to z dovodu, ze na odicak som si platil ani nie 30eur za kurz PP, i ked to je asi nieco ine).

a je tam dost VELMI dolezitych detailov, do akej polohy sa ma clovek dat, aby nesposobil pravy opak ako zamysla.

delphia

uduseny clovek je uz mrtvy..
takze zrejme PP pri priduseni, strate vedomia,...ide o zivot ohrozujuce stavy a fundovanu odpoved ziskas jedine na vycviku poskytovania PP. ak si z KE, poradim kde absolvovat kurz prvej pomoci. ak z ineho mesta, pouzi vyhladavac. cely postup nestaci tu popisat, to treba vidiet a precvicit si jednak ako posudit vedomie, a tiez postup resuscitacie.

ivana45

lolec, tazko sa dockas, ze ti sem niekto napise prehladovy clanok.
Google alebo iny vyhladavac. Velmi suhlasim s DDanou: hladaj aj kurzy prvej pomoci. Aspon trener by mohol co-to vediet. Ked tam uz ide o zivot...
Pozn. na okraj: Cinnost takych zdruzeni by mala byt podmienena tym, ze si platite vyssie zdravotne odvody alebo ze platite za zdravotnu starostlivost priamo v zdrav. zariadeni. Ked mate take cudesne zdraviu nebezpecne zabavky. Napravanie vsetkeho, co popisujes, je velmi drahe. Ak sa vobec podari.