Životnost paneloveho bytu

MI_DOLOR

pre MILOVNA
Všetci múdry luďia AUTORITY z tejto oblasti na SLOVENSKU sa zaoberajú bytovkami je v nich cca.869 472 bytov .
Sídliská dokazujú, že je to problém ktorý sa dá riešiť, aj keď bytovku postavil nebohý pán Baťa.
Poslem Vám kontakt na info.
MI DOLOR

swistica

životnosť panelakov je 70 rokov, pri dobrej starostlivosti mozno 10-20 rokov navyse. Ak zoberieme ze teraz maju cca 30-40 rokov, 30 rokov budu ludia splacat hypo, tak akurat ked splatia hypo spadne im panelak na hlavu a este budu platit sanaciu.
Urcite by som panelak nekupovala.

MI_DOLOR

PRE MILOVANA:
POSLEDNÝ POLROK SA ZAOBERÁM TOUTO PROBLEMATIKOU NA TRHU JE JEDINEČNÁ PUBLIKÁCIA JEJ OBSAHOM SÚ OTÁZKY TÝKAJÚCE SA BYTOVIEK, PRIDANÁ HODNOTA JE MOŽNOSŤ KOMUNIKOVAŤ ZDARMA S ODBORNIKMI NA TÚTO TÉMU.
MIDOLOR

M74

Rizikom je korózia oceľových armatúr a zváraných spojov panelov. Toto vzniká hlavne pôsobením vody. Toto riziko sa vcelku úspešne dá odstrániť zateplením. Otázka je či už nie je neskoro...

bibi123

ja som vsade pocula, ze okolo 50 rokov, nedavno bolo na markize, ze uz sa v petrzke na niektorych domoch panely vysuvaju-tam je asi nebezpecenstvo v kazdom milimetre... keby sa taky dom zateplil, nevylucilo by sa to vysuvanie? tato problematika je mi po odbornej stranke absolutne cudzia, ale je velmi zaujimava, nakolko v panelakoch ziju 10tisice ludi:O)))
podla mna, ak by takyto dom spadol, obyvatelom nebudu refundovane naklady a ani nahradne byvanie, takze riesenim by bolo sa takehoto bytu v horizonte 10-20 rokov zbavit... tehla 4ever:O)))

jajka001_

teraz tie byty maju este celkom dobru hodnotu ale da sa predpokladat ze ako budu dozivat, ich cena bude klesat. preto by bolo fajn kupit radsej pozemok a postavat dom, resp kupit postaveny, ale v oblasti kde nie su zaplavy, zosuvy, zemetrasenie, tajfuny a ine pohromy :) taky dom vytesany do skaly by nemusel byt zlý :))

milovna

taktiez by ma zaujimalo,ze ak nastane taka situacia ,ze napr.budem zit v panelovom byte ktory ma dajme tomu ze tych 60 rokov,tak ked uz bude fakt ze na rozpadnutie,co myslite,dal by sa tak zrekonstruovat ze by stal dalsich x rokov,ci to funguje tak,ze by som sa musela odtadial odstahovat a za svoje financie kupit dalsi?hm........