ženy, je podla vás dôležité čím sa chlap živí?

cinni

laurina.. ty asi nebudes z vychodneho slovenska....

je pravda, ze ja by som si na prvy pohlad sbskara nevsimla a asi by ma nejak extra nezaujal (ale to bude tym, ze tych co poznam, maju dvojiferne iq, nevravim ze niesu vynimky, ale ja som na ne stastie nemala) ale kebyze moj partner pride o pracu a musime platit ucty a naskytla by sa mu praca SBS, vobec by mi nevadilo, kebyze ju vezme a popri tom by sa snazil najst nieco ine, naopak, bola by som na neho hrda... lebo poznam vela ludi, co hocijaku pracu robit nebudu, lebo su STUDOVANI a chcu rovno 1500 eur mesacne a radsej budu doma sediet na zadku a nic neroit, ako keby mali zobrat pracu za 500 eur mesacne, ale aspon by na chleba bolo a nenechali by druheho partnera sa trapit...

takze tato situacia ma dve strany,..

Laurina22

Lost prepac,ale ty poznas nejakeho managera,lekara,pravnika,ktory by si zacal s predavackou z tesca?Ja ich mam okolo seba plno a nepoznam takeho ani jedneho!

Jednoducho je to tak!Ja osobne si neviem predstavit,ze by som isla s kolegynami do nakupneho centra a tam by sa prechadzal moj priatel ako SBSkar.Ked je niekto SBS svedci to o tom,ze je jednoducho neschopny najst si normalnu pracu.Nehovoriac o tom,aki ludia v SBS pracuju.

lost

Laurina22

A ked by bol muz vo vysokej sfere a zena v tescu, alebo hoci aj manazerka, ale platobo 100x nizsie, aj to by nebolo take OK ? :)

Preco chce zena rovnopravnost, ale potrebuje aby bol muz vyssie spolocensky postaveny?

vacsinou nemam vo zvyku rypat, ale toto bolo az tak brutalne markantne a zensky alibisitcke, ze "muz sbs je buran" ze az to bije do oci, az mi slzia :D

nie ze by som mal SBS v laske, no zatial mi ziadny SBS nic nespravil, cize nemam dovod na nich utocit, i ked mam tiez o nich nazor, ze su lenivci, a zbytocny, lebo ak nieco, tak nezasiahnut, no aspon par kvazihrdinov - teenage deti, aspon ich udrzia mimo, napr v tescu, kde su restauracie a kaviarne.. sice ak tam niekto pride so samopalom, sbs bude prvy co sa skrci, ale to je fuk...

Praca dnes uz daleko a velmi dlho nevypoveda o povahe cloveka, lebo ludia povacsinou frflu ze aky plat taky plat a preto robia pracu co nechcu, len aby mali peniaze. Mozeme sa podakovat nasej vlade a vykoristovatelom co za celu situaciu na SVK mozu.

Co ak by clovek rad pomahal ludom, alebo napr - robil v utulku, lenze tam je plan NULA, tak z coho sa naje? Preto musi robit SBS, alebo nieco ine..

soffa, preco nechces urazat manazerov? neberu snad dost platu za to aby zniesli kritiku? :)
vid statnych manazerov a stotisic eurove platy.
PS: ten dobrosrdecny ucnovkar bude na taky plat/odstupne makat minimalne jedno desatrocie... cize nie je manazer ako manazer.

kto je REALNE cennejsi, manazer, alebo pekar?
u man je volba jasna..

povedal by som ze vacsina manazerov ze len "do poctu" a nic moc nerobi..

a mlujem takeho manazera, co sa bucha do prs ze on Manager. no LOL :D

manazovat dokaze kadejaky chuj s kalkulackou a zdravym rozumom, na to 5 rocne studium platene z mojich dani nepotrebujem ;) a obzvlast na SVK VS skolach.

cize ten problem je tak domotany, ze niet mu uz pomoci.

preto by som SBS neskupinkoval, ze 4z5 ich je vymletych, tak aj ten piaty bude :)

v tom pripade by som povedal ze cele slovensko je ... (ani nechcite vediet moj nazor na toto :) )

cinni

no ano, taki ludia su sikovni, ja remeselne zdatnych ludi obdivujem a v domacnosti je to obrovske plus a ked je clovek sikovny, vie v tom aj podnikat... ale co za remeslo je SBS :))))))

soffa

ja si zas velmi vazim ludi,co vedia robit rukami.teraz nechcem zase urazit manazerov,ip a inych.ja proti nim nic nemam.ale uvediem priklad...ked som opravovala stary dom tak vsetci moji kamosi(tzv.ucnovkari )mi velmi pomohli,.naj kamos natiahol elektriku do celeho domu,dalsi stolar mi urobil kuchynu a stavany satnik...bracho ten mi urobil podlahy a dlazby do celeho domu.jedine strechu mi urobili ludia z firmy.velmi mi pomohli a vyslo ma to podstatne lacnejsie.preto obdivujem takych ludi.,

cinni

ja tak rozmyslam, poznam niekolko sbskarov, ale ani jeden z nich nieje ani zdaleka duchovny ci umelecky typ;)) ako brigadu popri studiu, alebo docasna praca, ok... ale suhlasim s nazorom ze to nieje velmi proaktivna praca... a tiez (bohuzial, nie je to vzdy pravidlo) vsetci vieme, ake asociacie praca sbskara vyvolava :) a uspesnu vzdelanu zenu asi dlhodobo takyto muz nezaujme (mozno tak fyzicky) ale pozor, nevravim ze je to podradne, ale su typy muzov, ktorym to vyhovuje a nemaju potrebu nejak karierne postupit, ale zit skor pohodlne... je to cele indi-vindy:)) kazd sme iny...

sway.

Jasne,ze je to dolezite..Praca vypoveda aj o charaktere cloveka.Ci je sikovny,ambiciozny,schopny pripadne naopak..Druha vec je,ak ti tvoja praca vyhovuje,ale napriklad mas zivotne hodnoty niekde inde.To moze byt tiez pre zenu zaujimave (napr. umelecke typy, duchovne orientovani ludia atd.). Zenu proste musis zaujat a ukazat jej,ze dokazes nieco aspon trosku vynimocne.A hlavne ich pritahuju aktivne a rozhodne typy (minimalne mna:-))

jajka001_

ako vravi silvikh, poznam chalanov co vzali pracu sbs lebo proste ina praca nebola. na prechodne obdobie to nie je zlé, ako dozivotna volba povolania asi nie...a zas su ludia co vobec nemaju na vyber. hlavne ze mas pracu, urcite lepsie ako lezat doma a lutovat sa.