Už, už koniec prosím!!

Príspevok v téme: Už, už koniec prosím!!
Vzduch

dobrý.

som druhák na strednej (17 rokov).
Pred pár dňami som odišiel z partie ľudí ktorú som mal rád pretože to bola partia ludí zo základnej školy. Prinútilo ma k tomu hlavne rozličné názory na isté veci (alkohol, cigarety, ...) a hlavne ich časté sťažovanie sa že som tichý a že oni takého nepotrebujú, že som trtko, ktorý sa nevie ani poriadne porozprávať (som značný introvert myslím). Dosť ma to zobralo, až na toľko, že som za posledný týždeň v škole nepovedal skoro žiadne slovo. Iba prikyvujem na otázky na ktoré sa dá odpovedať áno/nie a stále ležím na lavici ako zaspatý a sústrediť sa tiež už neviem. Doma komunikujem viac-menej normálne asi preto aby si rodičia nič nevšimli ale za to večeri sú strašné. Možno to je preto, lebo to boli asi moji poslední kamoši (ktorým som aj dôveroval) a zostalo mi fakt málo ludí na okolí. Ak dobre počítam tak by som sa na prsti ľavej ruky v pohode zmestil.. A o kamarátkach ani nebudem vravieť lebo tie som nikdy nemal. Nijaké. :/
Popri tom som vždy mal nejaké problémy s nadváhou a podobne ktoré ma vždy moc trápili. Mal som aj samovražedné myšlienky a keby len raz... Priznám sa že neviem, či by som to dokázal spraviť.

Myslíte si že moja nálada môže prameniť aj z minulosti? napr. že od škôlky po 8. ročník ZŠ som mal tak 3 kamarátov a ostatný iba nadávali mi, šikanovali ma a vysmievali sa mi? Že som si práve týchto kamošov zrazu našiel v 9. ročníku a oni využili len to, že môže zo mňa niečo "vyťažiť"?

Nikomu o tomto probléme nehovorím pretože sa nechcem cítiť že som len človek ktorý sa stále ľutuje dokola a nič iné nerobí a koniec koncov nemal by som to ani komu vravieť.

Som denno denne zavretý v izbe a už mi začali liezť na nervy tieto priestory. Nemám z nich dobrý pocit. Naplňujú ma takou negatívnou energiou. Neviem ako to popísať. Najradšej by som šiel úplne niekam inam, niekde utiecť čo sa asi nedá.....
Svoje hobby momentálne mám na háku a to, že som bol cieľavedomí tiež občas zabúdam a myslím si že v živote nič nedosiahnem a nič nedokážem.

Neviem čo čakám od vás. Ja som sa potreboval vyrozprávať aj keď je to popis veľmi nahrubo a nie je tu všetko ale na 4:00 ráno stačí.

Vďaka ... :(

zdravy

vies ono mat niekoho pri sebe, ktory nic nepovie je trochu o nicom,. co myslis? mam kamosa ktory je tak trocha podivin a k tomu je tichy a pokial od neho dostanem odpoved na otazku mam pocit za tu dobu, ze mi ano neodpovie, tak dlho to trva pokial neodpovie.
sme stale kamosi, hoc uz vo velmi malom kontakte, ked ze nas spajali drogy a to marihuana a pervitin, ktory som prestal uzivat a prestal fajcit marihuanu. vies ono ta nasrie ked si s niekym trpezlivy snazis sa niekoho akceptovat pre jeho komplikovanu povahu a par krat zistis ako ti podrazi ten clovek nohy, no proste ta to dostane do kolien.
bud rad, ze niesi v partii ktora ta vylucila, kde sa pije, fajci a pravdepodobne dojde aj k maksim drogam ako je marihuana. dnesny mladi ludia piju, fajcia, hulia travu a to maju zivot pred sebou. zamysli sa, co z nich bude v 30ciatke pri takom to sposobe zivota? vyvaruj sa takemu kolektivu a mozno to bude tvoja zachrana. najdes si niekoho kto k tebe bude pristupovat ohladuplnejsie a chapavejsie. netrap sa pre malickosti to je zivot a snaz sa ho zit s laskou a usmevom na tvari :)

jajka001_

zacni sa mať rád a neber ľudí tak vážne, ber ich takých, akí sú a z toho vychádzaj. chod von a bav sa, ak sa rozhodnes, že si den uzijes, tak si ho uzijes, pozri ako je vonku krásne
podobne zazitky ako ty ma vacsina ludi, dolezite je prehrabavat sa tou obrovskou kopou sena a hladat tu ihlu. cesta je dolezita, na to pamataj. vysledky sa nedostavia same. na ceste nazbieras skusenosti. cesta je ciel...

cica987

Ahoj.Uprimne.. nie si v takejto situacii sam.. teraz tym nechcem povedat ze to nie je nic vazne.. aj ja niekedy trpim takymito stavmi.. som na VS prvy rocnik.. ked som bola este mala, dievcata si zo mna vacsinou robili srandu.. verila som im.. a mnohokrat ma sklamali.. tak sa to drzalo az doteraz.. mala som kamosky.. ale boli to "kamosky". na strednej som ich mala "2".. od kedy som na VS som ich nevidela.. a stale to bolo take.. ze jedna ohoarala druhu.. a naopak. teraz som na VS.. mam priatela.. ale i tak to nenahradi skutocnych priatelov.. jeho kamarati ma moc nemusia. a ja takych ludi nemusim tiez.. spoluziaci.. mam, resp. mala som jednu spoluziacku s ktorou som lepsie vychadzala..lenze ked som za nou ja neprisla.. ona ma mala takpovediac v pazi.. a ja sa vtierat nemusim. Ale pozri.. zivot tym nekonci..i ty.. tak ako ja, robis tu chybu, ze sa do seba uzavieras. a to je velka chyba.. tie styri biele steny v izbe ta zabijaju, a ja to poznam zo strednej. skus ist von.. len sa prejst.. resp. skus zacat cvicit.. ked ti vadi nadvaha.. nie pre inych.. ale pre seba.. si na strednej skole.. snaz sa, uc sa, ze sa dostanes dalej.. daj si ten zivotny ciel, ze predbehnes vsetkych ktory ti kedysi ublizovali, a budes lepsi..na VS sa to urcite zlepsi.. uvidis.. len sa snaz trosku viac komunikovat, a ono to pojde.. ver mi :-) lebo stale hovorim.. i ked ta zivot bije, raz pridu dobre casy.. a na tie sa oplati cakat :-)