Vysoké hodnoty INR zrazanlivosti krvi

Príspevok v téme: Vysoké hodnoty INR zrazanlivosti krvi
Lucio78

Prosím je tu niekto kto dlhodobejsie uživa liek warfarin na upravu zrazanlivosti krvi?

Ten spravny parameter je cca 2-2,5 INR. Dnes som bola u lekara lebo som mala asi neziaduce ucinky tohto warfarinu,mala som krvavy moč,teda asi krvacanie.Hodnotu INR som mala 4,4, čo už je výraznejšie väčšia hodnota.Lekar mi znizil uzivanie warfarinu z 4mg denne na 2 mg denne, a povedal že by som pocas liečby mala obmedzit listovu zeleninu a podobne,ktorá obsahuje vitamín K. Ale veď keby som aj tuto zeleninu zjedla viac ako sa má,tak ked sa nemylim, vitamin K ZNIŽUJE ucinky liečby warfarínom,a teda vysledky by nemali byt vtedy vyššie,ale nižšie..

RNG

Na tvrdohlavost nemam ziadny doplnok. Na riedenie krvi bezpecne je nattokinaza, serrapeptaza, urokinaza.
Trochu pomoze aj brat omega 3 oleje, ale tie nevedia rozbit krvne zrazeniny, ako uvedene enzymy.

descent

RNG je vhodne aby moj dedko bral okrem warfarinu aj nattokinasu ci omega3 ? Warfarin nevysadi pre jeho tvrdohlavost no nieco by som mu k tomu zdrave pridal.
dakujem

SILVER

Ahojte mam znamu co sa lieci na vysoky tlak má cukrovku a uziva liek warfarin pri poslednej kontrolie krvi jej doktorka povedala ze ma hodnotu INR velmi nizku co to znamena? a upravila jej davkovanie na 3 krat denne po pol tablete a 4 dni po celej pred tym brala 1 tabletu denne je to v poriadku
Dakujem :)

llek

Warfarin je standardna liecba po prekonanej tromboze alebo plucnej embolii alebo pri trombogilnych stavoch a lekar, ktory vystudoval medicinu, ma diplom, peciatku a sedi v ambulancii ci uz statnej ci sukromnej nemoze v takejto situacii odporucat nieco co je v kategorii vyzivovych doplnkov, lebo tromboza a embolia su stavy, ktore mozu pacienta ohrozit na zivote, lekar teda musi postupovat standardne. Tolko Nattokinaze
Warfarin je stary a dobry liek, jeho hlavnym uskalim je, ze je velmi vela inych liekov a latok, ktore ovplyvnuju jeho hladinu v krvi (ci uz zvysuju alebo znizuju) a tym ovplyvnuju jeho ucinok. Ked je jeho hladina vysoka, zvysuje sa INR az do neziaducej hodnoty a pacient moze krvacat. Ak je hladina nizka, INR sa znizuje a narasta riziko tombozy. Su pacienti, ktori sa nastavia lahko a rychlo, ale su aj taki, kde je to tazke a neustale treba davku upravovat. Mozno patris k tym co nemaju stabilnu hladinu a treba castejsie kontroly a korekcie davky. Aj infekcia alebo stav, ktory ovplyvni stav systemu zrazanlivosti mozu podmienit to, ze treba davku Warfarinu upravit

Erika1895

Nuz, co sa tyka lieku NATTOKINAZA, osobne dany liek nemam odskusany, avsak co som ku nemu nasla informacie, vsade sa pouziva ako PREVENCIA a nie ako DLHODOBA LIECBA, napriklad aj pri tromboze...

K tomu WARFARINU, ono nie je zakazne jest akukolvek zeleninu, avsak potrebne je prihliadat na jej rovnomernost. Teda nejest tyzden v kuse brokolicu a potom tyzden v kuse cucoriedky... Aj v pribalovom letaku k warfarinu mas napisane, ze treba dodrzat rovnomerny prijem, hlavne tej zeleniny, ktora ovplyvnuje zrazanlivost, teda tebou spominanu listovu zeleninu alebo brokolicu... Teda vsetko, co ma vysoky obsah vitaminu K. Ano, on zvysuje zrazanlivost krvi.

Napriklad ja mam toto leto slabost na brokolicu. A nemala som ziadny problem s tym, ze som si tyzdenne asi 2x (cca kazde 3-4 dni) dala nieco s nou, napr.cestoviny s brokolicovou omackou alebo zapekanu brokolicu s maskom a dalsou zeleninkou... Problem nastal, ked som ju asi 2-3 tyzdne neobjavila v potravinach a potom som sla na krv. Z 2.43 som zrazu skocila na 3.82 a lekarka mi rovnako ako tebe, znizila davku warfarinu. Znizila som davku, postupne (po malych davkach) som sa vratila k brokolici a opat som v poriadku. Dalsie meranie uz bolo OK.

Lucio78

chápem,ale moj dotaz bol smerovany k liečbe warfarinom.Možno sa najdu ludia ktorí uzivaju tieto pripravky a chodia na koagulačné testy....

RNG

Ja nebudem spekulovat o skodlivej predpisovej chemikalii, warfarine, ked su tu ine dobre a neskodlive prostriedky na to v prirode a su schvalene ako neskodne na volny trh lekarmi.
Zialbohu, od beznych haematologov nemozes ocakavat, ze ich poznaju, v skolach, ktore su ovladane farmaciou a organizovanou medicinou sa to neuci, naviac sa tam rozsiruju nepravdy, ze potraviny a potravinove doplnky maju skodlive vlastnosti, co je zrejma loz, lebo inac by ich na trh nepripustili prave lekari, co ich schvaluju.

Lucio78

no može byt,len moj problem je ten,že po krvavom moči a hodnote INR 4,4 mi lekar znizil warfarin na denne 2mg(zo 4mg). A povedal,že mám obmedzit zeleninu a podobne.To sa pytam,či ta zelenina ako vitamin K neznizuje ucinok warfarinu? Ved ja som prave mala vysoku hodnotu,nie nižšiu,nechapem to. A ešte neviem,či po krvavom moči je možné iba tak znizit dennu davku warfarinu,a hotovo. Či tá krv v moči sa nemá nejako inak upravit,nejakou inou liecbou,alebo stačí uprava dávky.