Wild yam

Príspevok v téme: Wild yam
sisa2890

Chcela by som sa opytat, mam dlhotrvajuce problemy s menstruaciou, ktora chodi nepravidelne, pritom pride iba vdaka hormonom koly ktorym mi narastie vysoia sliznica a nesutocne zo mna leje, mavam krvave vytoky, aj cely mesiac. uz som nielen ja zufala ale aj lekar. mam 30 rokov.
Chcem sa opytat. Kupila som si wild yam a zaujima ma ako ho uzivat, Ci kazdy den jednu tabletku, alebo od urciteho dna cyklu? Prosim poradte, pripadne RTG ak vies poradit ako to uzivat, lebo som uz zufala. Chcem sa vyhnut aj kyretazi na ktoru ma chcu poslat. Mozno sa nevyhnem, ale za pokus to stoji. Vdaka.

Lufa1

Maoam - ďakujem za odpoveď. Pozerala som na nete rôznych výrobcov progesterónového krému - ak máš dobrú skúsenosť s kvalitou niektorého - mohla by si mi odporučiť konkrétnu "značku"?
Poprosím ťa čo najskôr - nechcem pokračovať s Lutenylom :-(
Ďakujem.

RNG

Na Slovensku treba na schvalenie potravinovych doplnkov posudok/rozbor z laboratoria, schvalenie panelom lekarov na to plus schvalenie hygienickeho ustavu. Takze vsetky reci o nebezpecnych potravinovych doplnkoch su zamerne sirena loz.
V USA netreba na potravinove doplnky ziadne schvalenie,len na samotnu vyrobu,sa musi riadit pravidlami GMP, ale ked niekto da nedajboze na trh nieco skodlive, alebo len podozrive zo skodlivosti, trest nasho FDA je za to tak velky, ze si na to nikto netrufa. Nielenze zapecatenie celeho podniku, ale aj zhabanie osobneho majetku vlastnikov a dokonca vazenie.
Pre to tu je organizacia vyrobcov doplnkov, s desiatkami vyborne vybavenych laboratorii, hromadami spolupracujucich lekarov najma takych co sa odvazia pouzivat doplnky, aby pomohli vyrobcom poradit, co je neskodne a ucinne z roznych vytazkov.
Naproti tomu lieky mozu mat kopu skodlivych postrannych nasledkov, dokonca mozu sposobit aj smrt. A lekari o nich vedie len tolko, co im o tom povie farmaceuticky priemysel, ktory tieto vedomosti do nich vstepuje [pocas celeho studia.
O doplnkoch a potravinach sa neucia dokopy nic, tj v tomto odbore su natolko laici, ako hocikto na ulici, ba este horsie, lebo ich nezabudnu proti nim uz v skolach strasit a prenasledovat kazdeho, co sa ich odvazi napriek vsetkemu pouzit. Slovo "sarlatan" je to najmenej, co na tychto odvaznych uspesnych lekarov pouzivaju, a konci to az pri sudoch, ktore medicky monopol velmi casto pouziva na odstrasenie a trestanie prakticky vsade na svete.

RNG

Inac ja nie som vobec anonym, kedze som v regisri podnikatelov na Slovensku s 3 roznymi podnikmi.Takze ma nie je problem vyhladat kedykolvek pod menami podnikov, co som tu kedysi na tomto fore aj platil dlho reklamy na ne.
Moja firma Sklepareje s.r.o. bola na predaj doplnkov z coho som uz vyse 5 rokov kompletne von.
Takze obvinovania, ze su tu moje rady davane zistne je spinava loz.
A viem ze ju neustale opakuju mnohi, co by ma tu chceli umlcat za kazdu cenu, aj za cenu osocovania a lzi.

RNG

Lyvai,je uz skoro 6 rokov, co som zavrel moje obchody s doplnkami na Slovensku. Napisal som to tu uz mnohokrat, ale stale ma tu napadaju, ze tu nieco predavam. To je ociernovanie a spinava loz.

L dopa zvysuje hladinu dopaminu, co zvysuje hGH(rastovy hormon) v tele, to je davno znama vec lekarom co sa tym zaoberaju. A ja sem pisem ich rady a len velmi zriedka moje osobne skusenosti s doplnkami.
Ja sam pouzivam doplnky potravin miesto liekov uz vyse 20 rokov a to nielen ja, ale cela moja rodina a to s uspechom, takze nemusim prakticky vobec siahat na farmaceutika. A mal som dosial nemalo zdravotnych problemov ci uz s velkou nachylnostou a infekcie hornych dychacich ciest, co mam od mala, az po cukrovku, co som dostal sledovanim lekarmi odporuceneho "spravneho stravovania" najma pouzivanim znicenych rastlinnych "bezcholesterolovych "olejov a strave zalozenej na vyse 50% sacharidov, co tlacili cez tzv Food pyramide
www.google.com
Az ked som bol v zufalom zdravotnom, stave, zacal som sa tomu venovat osobne vo viere, ze predsa su len lekari s inymi nazorami. Na stastie v USA je ich dost, vyse 15 000 , co sa odvazia proti monopolu mediciny pouzivat potravinove doplnky a stravu na udrzbu a prinavratenie zdravia.

LYVAI

Tvrdila som samozrejme ze vies o com pises ,si scitany ale nemozes predsa zdiagnostikovat cloveka cez internet!nemozes mu davat rady ked nepoznas jeho zdravotny stav ,jeho biochemicke hodnoty,krvne testy a pod.Sorry ja niesom lekar ale v zivote by som si nevzala na triko nejaky ludsky faktor.
Citala som prispevky o rastovom hormone,pisali tam mlady ludia este mnohy vo vyvoji,niektory s genetickou preddispoziciou,iny s nedostatkom rastoveho hormonu,deti ,rodicia..a ty ides predavat l-dopu?polovica tych zufalych deciek si to samozrejme kupi a moze si ublizit.Moja dcera ma nedostatok rastoveho hormonu nastiastie diagnostikovanych a schvalenych od 12 roku.Stalo nas to dva roky priedbeznych vysetreni,MR,stimulacne testy,endokrinologicke vys,vys u neurologa a pod.a ty len tak predavas l dopu deckam na nete...to je hrozne ,robit business so zufalymi ludmi ,ktorym povedzme liecbu komisia neschvali atd.Nehovorim ze nevies-VIES ale je to prilis nebezpecne,vdaka tomu ze si anonym tak je to v poho.Kazdy lekar je totizto jednou nohou v kriminale.Ludske telo nieje testovacia skrinka kde mozeme skusat vsetko a kazdeho musime hodnotit individualne,prisne individualne

RNG

Livai, zopakuj si skolu , prosim. synteticky jod neexistuje, to je prvok, ktory sa nachadza alebo cisty alebo zluceny rozne. Dobry zdroj jodu je napr kepl(laminaria japonica) kde mas na vahu 0.1 az 0.8% jodu.
Ale je to ten isty jod najma vo forne KJ, ako mas vc tinkturach a roznych jodovych tabletkach, lebo sa z tejto morskej rastliny vyraba.
Co sa tyka yamu, to je vyskusane na statisicoch zien, zialbohu lekari sa o doplnkoch nic neucia, a tak isto o prirodnych liecivach, takze ich sa na to pytat je stracania casu, cest vzacnym vynimkam, ktorych rady sem pisem.
V cine v roku 2004 davali vyse 10 000 detom vysoke davky jodu v jodidovanych olejoch od 400 az do 1000 mg, co by som sa osobne nikdy neodvazil. Boli to napospol deti s hrvolom, tj znacna cast s hypothyreozou a cast aj s hyperthyreozou . A mali s tym fenomenalne dobre vysledky, najma pri doplnovani selenu zarovren. Takze taranie, ze jod v davkach 2 az 6 mg moze mat "fatalne " nasledky je poriadna blbost. Zialbohu take blbosti sa dosial ucia na lekarskych fakultach.
Pripnem sem toto, pre nedostatok casu
RDA z roku 1948 tvrdi, ze 150 mikrogramov jodu je dost a koluje viacmenej povera, ze viac je skodlive.

Vyskumy z rokov 1980 dokazali, ze telo lepsie pracuje s ovela vyssimi davkami a jednotlivi lekari odporucili 2-6 miligramov denne.

FDA uznala pilulky KJ, 65 miligramove za bezpecne na masove branie v pripade oziarenie, tj denne 130 mg je schvalene.

Japonci maju statisticky priemer na dospeleho prijem z morskych rastlin 13.6 mg denne, najma forma KJ.

A potom som na nete nasiel blazniveho exprimentatora s absurdnymi davkami, vyse 500 mg denne. Velmi zaujimave citat.
www.lugol-iodinesupplements.com
tiez toto
Jodizovanie olejov na zistenie, kolko je v nich nenasytenych zloziek nie je ziadna velka veda, ale bezna prax.Pouziva sa to uz od prvych dni ako test pri hydrogenacii rastlinnych olejov(stuzovanie, vyroba margarinov)uz od rokov 1920tych.

Dokonca si mozete o tom precitat dnes uz skolacke navody pre studentov, pozri napr

dwb4.unl.edu

Kedze nenasytene rastlinne oleje su schopne prijat velke kvantity jodu na nasytenie(poznas to podla straty farby , ked sa jod naviaze), bezne sa pouzivaju na dodanie jodu a tu napr uvediem davkovanie jodu v makovom oleji, kde sa podla tejto literatury z velmi zaostalej oblasti sveta, uz v roku 2000 spomina doplnanie jodu tymto jodidovanym makovym olejom, a to v jednorazovych davkach niekolkosto miligramov

211.76.170.15

Takze vsetky reci o unikate a uzasnej novosti a 40 rokov vyskumu dr Turianicu pri jodidovani olejov su oblbovanie verejnosti, pri vsetkej ucte k profesorovi, ktory by nemal dovolit rozsirovanie takychto rozpravok, ked ma trochu hrdosti v sebe.

211.76.170.15

Nuz ked to preniklo do Indonezie uz pred rokom 2000,a pouzivaju tam megadavky jodu v oleji na odstranenie hrvola/goiter na krku, je mi dost nezrozumitelne, ako je mozne udrzat v takej nevedomosti okolo jodu ludi v podstatne civilizovanejsich krajinach a tvrdit lzi okolo skodlivosti jodu vo vyssich davkach, ako denna odporucena na stitnu zlazu.

Inac tu je aj projekt pre mladsich studentov na jodizaciu roznych olejov , kde spomina aj dymamiku,, tj rychlost jodizacie v sekundach

www.all-science-fair-projects.com

Clanok je sice zamerany najma na propagaciu "zdravych nenasytenych rastlinnych olejov"
(dalsia jednostranna loz v teoriach okolo cholesterolu, kde zabudaju spomenut, ze az 80% cholesterolov nie je z jedla, ale sa vytvara v nasej vlastnej peceni a to najma z prebytocnych cukrov, najma z fruktozy) az analyzy nanosov/plaque na cievach len 15 % su cholesteroly a az 80% oxidovane a spolymerizovane znicene, povodne nenasytene rastlinne oleje.)

LYVAI

Este posledna vec RNG so stitnou zlazou.je pravda ze autoimunne ochorenia sitnej zlazy ma velmi vela mladych ludi.tie mozu prejst do znizenej cinnosti vtedy zacne clovek abnormalne proberat.Vec je ale ta kym lekari casto pridu na ochorenie,pretoze sa symptony prejavuju postupne,tak daj cloveku co ma napríklad neliecenu hypertyreozu jod.Moze to mat fatalne následky.Clovek nemusi zrat synteticky jod a selen ma ho predsa v potravinách a to je dostacujuc mnozstvo aby telo fungovalo tak ako ma predsa.A t ze ludia tlstnu to neni tym ze sa im spomaluje stita zlaza ale preto ze zeru ako prasata,a neuvedumuju si ze zrat je nehumanne ,kym ostatne deti na svete hladuju.videl si tucnych africanov_?ano to su ty ktory maju prachy a tucnota znamena v afrike bohatstvo.Ale ostatny maju krasne stihle tela,samy sval ,kult tela,rovny chrbat a funguje am priodny vyber,ok to je uz dalsia vec.My sme neboli stvoreny pre tucnotu ani preto aby sme si jedlo vychutnavali ale aby sme jedli,malo ale spravne.Prezierate sa,prezierate svoje deti a potom ste chori,Hawk

LYVAI

A myslis si ze ked si lekar nevie da rady tak zrovna rng -boh ta da dokopy?utekaj za inym lekarom nech sa na to pozru aj dvaja ,traja odborníci ale nejedz wild jam ked mas taky problem preboha.LUDIA ZOBUDTE SA UZ

LYVAI

Musim reagovat na príspevok.Nemam vyhraneny nazor alternatinu medicinu,rada sa o nu zaujimam v preventivnej sfere.Ale ked uz mam nejky problem verim zapanej medicine a klasickej liecbe,je vyslovene nepripustne liecit niektore choroby,nejakymi vitamínmi a podobnymi srackam.Ocenujem RNG za vymakany marketing ktory si prostredníctvom zdravia vybudoval a nehovorim ze nerozumie tomu v com robi osvetu,ale je chore ako vy ludia si pytate rady od cloveka o ktorom ani neviete ako vyzera,neviete co ma vystudovane,ja viem neni to len o skole,ale myslite si ze na lekara sa za tych 12 rokov studia nic nenalepi_?A budete si pytat rady od nejakého cloveka_?v prvom rade dievce chod ku gynekologovi a oboznam ho s tvojim problémom.Viete kolko zien chodi ku gynekologovi pravidelne na prehliadky ?malo.A potom ked uz neni ako pomoct tak vsetci nadavate na lekarov aky su neschopny a obraciate sa na sarlatnov .Ako viete ze Vam ti tabletky ktore tento clovek furt propaguje neotravia alebo nesposobia inu skodu na organoch_?uz sa konecne zobudte ludia keby ste proventivne robili opatrenia tak malo kto je chory a to vam mozem zarucit.Najviac ludia trpia na civilizacne ochorenia a to su:DiabeteS mellitus,osteoporoza,kardiovaskularne ochorenia,autoimnunitne ochorenia.Nemuste sa ladovat vitamínmi ale hybat sa ,mat pestry jedalnicek,zit striedmo,jest striedmo,lebo vahou sa aj spustaju ine problemy ,pit striedmo,mat vyrovnany zivot ,stabilného partnera,ci s detmi alebo bez ,a chtic pocuvat svoje telo.ZDRAVIU ZDAR