Rýchlosť učenia

Príspevok v téme: Rýchlosť učenia
Andrej1250

Dobrý deň,
zaujímal by ma jeden problém
čo ovplyvňuje to, že niekto sa dokáže naučiť nejakú učebnú látku, za pár minút a vie to, a niekto môže nad tým tráviť aj hodiny a vie len minimum, mám namysli vlastne že, čo ovplynňuje takéto procesy zapamätávania a neprosím o rady ako sa učiť len ma zaujíma táto problematika.

H2O

Genesis, pokiaľ existuje faktor, ktory vyznamne znižuje uroveň kognitivnych funkcii, tak odstranenie tohto faktora znamena jej vyrazne zvyšenie, nachylnosť na choroby je opať dana geneticky, ale neznamena to, že sa to neda korigovať.

bibi123

nemyslim si, ze sa so zlou pamatou neda nic robit, mne pomahal lecitin a rozne hry(slovny futbal, horolezci,...) na pretrenovanie

Genesis

Je to genetika co to ovplyvnuje ... rozdiely su obrovske vacsie ako si ludia vobec uvedomuju ... niektori sa dokazu ucit az 20 krat rychlejsie ako ini ... jedine co sa s tym da momentalne robit je zmierit sa s tym

niektori sa proste rodia zdravi, stastni, fyzicky pritazlivi, so silnou imunitou a adaptacnou schopnostou, s vybornou schopnostou ucenia, s velkou odolnostou voci stresom akehokolvek povodu atd. jednoducho su zrodeni pre uspech ... nikdy sa nemozes zrovnavat s takym clovekom pretoze jdnoducho nan mat nikdy nebudes aj keby si robil cokolvek ... je to ako porovnavat PC 286 so stvorjadrovým PC .. tento svet nikdy nebol spravodlivy bohuzial a s tym nic nenarobis

Neexistuje nic co by dokazalo vyrazne zlepsit rychlost ucenia .. nootropika akehokolvek druhu dokazu ovplyvnit schopnost ucenia ale zanedbatelne ... ziadny zazrak to neni

hold pokial niekto ma terovy hardisk a ty len 30 MB tak s tym nic nenarobis ... mozes sa akurat podakovat prirode

H2O

Obaja mate pravdu a jedno s druhym do istej miery suvisi, takže pre mozog je doležite zloženie stravy, jeho okysličenie a vzhľadom na to, že veľku časť mozgu tvori voda, tak aj pitny režim, takisto by som uviedol doležitosť dostatku spanku, spravneho naladenia a motivacie. Ak ide o problemy so zapamatavanim, tak to možu mať na svedomi zas rozne choroby, ktore narušaju rovnovahu neurotransmitterov, sposobuju hypoglykemiu tj. patologicky zníženu hladinu cukru v krvi, alebo telo komplexne vyčerpavaju a pod.