Psychiatria

Príspevok v téme: Psychiatria
sad20

mam uz skusenosti aby som mohol povedat ze psychiatria vam nikdy nepomoze je to len veda zalozena na teoriach, v nemocnici skusaju na vas liecbu a psychiatri vas neberu ako cloveka ktoremu treba pomoct ale ako hracku s ktorou zaobchadzaju bez sucitu, nepoznam nikoho kto vysiel s psych. nemocnice a bol by vylieceny. Ked mate psychicky problem pomozu vam skor ludia, je to totalita napr. preco ked sa niekto poskodzuje ma povinnu liecbu na psychiatrii aj ked inym neublizuje a ked ma niekto smrtelnu chorobu a odmietne liecbu nedostane povinnu liecbu ale moze zomriet. na psychiatrii len skusaju na vas liecby ako napr. elektrokonvulzivna terapia ktora este nikomu nepomohla atd.

Chcem vas vyzvat aby ste sa nad tym zamsleli a nepodporovali psychiatriu tym ze tam budete chodit ako pacienti dusa sa predsa neda liecit hmotnymi prostriedkami a ked sa chcete porozpravat skuste to napr. na fore alebo v spolocnosti znamych ludi!

junova_sliva

Mne veru pobyt na psychiatrii pomohol. ROK SOM NEVYCHADZALA Z BYTU - panicka porucha, agorafobia, uzkostno-depresivna porucha, socialna fobia. Sama som sa odhodlala na nemocnicnu liecbu. Po 5 tyzdnoch tam som sa vratila do normalneho zivota, nasla som si pracu, chodim ext. na VS a cakam babo :)

...... D

Súhlasím, že ak pomôžu aspoň jednému z desiatich, je to lepšie akoby nepomohli nikomu.Ale bohužiaľ dnes je veľmi málo ľudí, ktorí chcú skutočne pomôcť druhým.
Skutočne chce pomôcť iba milujúca osoba, ktorá však nie je odborníkom v danej oblasti, a preto je ťažké zveriť svoj život cudzím ľuďom s titulom. Ale čo iné psychicky chorým ľuďom zostáva? Jedine veriť, že práve jemu pomôžu a hľadať stále dookola nových doktorov a nové riešenia. Ide hlavne o to, aby nám psychiatri ešte viac neuškodili, keď nám už nedokážu pomôcť.

rena23

sad20, na toto forum uz pisalo vela ludi, ktorym pobyt na psychiatrii pomohol a teraz ziju normalne. Mozno Ty mas zlu skusenost, ale podla toho sa neda generalizovat. Ty pokladas za najlepsiu skupinovu terapiu a mne napriklad vobec nepomohla. Pomohla mi psychodynamicka terapia v kombinacii s AD a vdaka tomu som vpodstate vpohode.

sad20

evita 258 - iste sa najdu aj dobri aj ked vela ich nie je a predsa musia aj tak dodrzovat urcite postupy a tie antidepresiva ti mozno ucinkuju uz len placebo efektom, terapie by mohli byt ale co take nemocnice chcela by si tam ist s tadial by si uz normalna nevisla.

sad20

nehovorim ze by mala zaniknut liecba dusevne chorych ale hovorim ze psychiatria neni celkom nato urcena existuju uz aj terapeuticke centra napr. na liecbu depresii ktore nemaju nic spolocne s psychiatriou uz asi aj v Ceskej republike. Na psychiatrii nemate vobec slobodu je jedno aku chorobu psychicku mate tam ste ako vo väzení aj ked mate len uzkost. Psychiatria by mala byt o terapii a nie o psychofarmakach a a drastickych procesoch ako su elektrosoky a nemala by mat moc nad obycajnymi ludmi hlavne nemocnice tam si s vami robia co chcu neni to tak ze musite vy suhlasit zo vsetkymi zakrokmi

sad20

janovic predpokladam ze ti predpisali antidepresiva alebo benzodiazepiny su to drogy, ktore len otupuju ale neriešia problem ani pricinu - mysel je nehmotna tak preco ju liecit hmotnymi prostriedkami.

Genesis

urcite sa najdu aj psychiatri co pomoct chcu ... lenze bohuzial dnesna veda vie o cloveku strasne malo .. to ze identifikovali par neurotransmiterov je nedostatocne kedze sa v organizme nachadzaju 10 tisice dalsich latok ktore nevedia na co su :)

som rozhodne odporca antidepresiv pretoze dane lieky ovplyvnuju strasne vela systemov v organizme a tak maju aj vela neziaducich ucinkov ktore vyjdu na povrch bohuzial vela krat az neskor

jedina vec co uznavam pri liebe depresie je skupinova terapia

bohuzial vedy ako medecina, farmakologia a aj psychiatria su uz archaizmy co sa tyka liecby cloveka ... buducnost liecby bude v genetickom inzinierstve

kvetkaH

D, urcite to neplati o vsetkych. A mas pravdu - psychiatria je v plienkach, ale je lepsie, ze skusaju teoria, ak by nerobili nic. A Ak sa vylieci 20% pacientov, je to stale lepsie, ako by sa nevyliecil nik.

...... D

To či psychiatria pomôže je o náhode a voľbe psychiatra. Ale tiež veľmi psychiatrom neverím, lebo iba skúšajú naučené teórie previesť do praxe a raz sa im to podarí a pomôžu a inokedy nie. A samozrejme väčšina to berie ako povolanie, nie ako poslanie a z toho vyplýva, že sa tým živia a nepomáhajú nezištne, takže je im v podstate úplne jedno, či nakoniec bude mať ich práca aj nejaký pozitívny efekt.

evita 258

Nesuhlasim s tymto clankom vobec--mam vybornu psychiatricku a nebyt nej tak som zavreta doma medzi styrmi stenami s minimalne 10 atakmi za den alebo mozno uz ne inom svete..nepodporujem antidepresiva ale mne pomohli...vdaka nim normalne fungujem,jazdim autom a chodim do prace....a beriem ich uz 6 rok...ked niekomu chyba serotin a mozog si ho nevie riadit tak mu ziadne debaty a rada ze vzchop sa nepomozu..moj nazor