Akého máte muža?

Príspevok v téme: Akého máte muža?
marmanda

Neviem, či je niečo horšie ako lenivý chlap. Som vydatá dvadsať rokov, ale nedokázala som môjho muža pritiahnuť k nejakej práci. Je učiteľ, ale aj do školy chodí neskoro, písomky opravuje na poslednú chvíľu a polovicu z nich stratí. Keby v jeho fachu nebolo tak málo učiteľov, dávno by ho vyhodili. Doma nepohne prstom, ustavične chodí na chalupu a tam si zase len vyvaluje šunky. Jediné, čo ho zaujíma je jedlo a telka. Všetko, čo robí, robí len pre seba: prechádzky, turistika, šport. Ale aj to len tak, aby sa nepretrhol. Chalupu sme kúpili, lebo som dúfala, že ho trocha pritiahnem k nejakej mužskej robote. Ale hoci dokáže urobiť takmer všetko, to mu nemôžem odškriepiť, neurobí nič. Keď od neho niečo chcem, vždy povie, že on nie je otrok a robota počká. A keď sa ho spýtam, či sa mu zdá spravodlivé, že všetko robím ja, na to odpovie, že ja to robím preto, lebo ma to baví a chcem to robiť. Neuveriteľný alibizmus!
Rada by som vedela, či aj niekto iný má takýto problém. Čo by som za to dala, keby som mala doma domáceho kutila, šikovného, poriadkumilovného muža, ktorého netreba do ničoho naháňať, ale sám od seba vie, čo treba spraviť. Napíšte prosím vaše skúsenosti s chlapmi. Ďakujem.

nirv

Matinka, pochybujem že niečo pomôže. Ale nestaraj sa o neho, ani o jeho záležitosti, musí sa vedieť postarať sám. A s dcérou by ti mal tiež pomáhať. Začni s tým tak, že si vopred dohodnes program s kamoskou, a malú mu necháš, najprv pár hodín, potom cely deň, a rob to pravidelne. Postupne mu pridavaj úlohy, ako to bude napredovať, pôjde ti to lepšie a ľahšie. Najprv bude protestovať, to je jasné, ale nesmieš sa nechať zlomiť.

adapterka

hm, muza este nemam, priatela ale je to cerstve. je to taky lapaj, ma rad poriadok, vie si veci opravit ale este je skoro to vsetko odsledovat.
ja len viem ze by som leniveho muza nezniesla pri sebe. asi kvoli tomu, ake to bolo teda je doma u nas. bracho je rodeny bordelar. ale zas ja si to revansujem tak, ze co najdem pohodene dlhsie ako jeden den - vyhadzujem do smetiaku. od ponoziek po mp3. otec je tiez bordelar, on je taky poriadkumilovny bordelar. vec pohodi na stolicku ale ulozenu rovnomerne. do jedneho sulfika napcha milion veci ktore maju miesto inde, no su ulozene na sebe napr.
ach. je to hroza. a navyse, doma nechce ani rukou pohnut. pamatam si ako mama pilovala sama drevo. on ked chce vie, ale nechce. stale ho musime o nieco prosikat. neustale dobiedzat. schody su napr. rozburane - teraz studujem jeden manual na dlazbu. samam ich oblozim

Bruno333

Tak v tomto dokonalom opise som sa nasiel...som rad ze nie som sam, ale ja som singel, pravdupovediac som si vedomy svojich chyb a preto radsej ostanem slobodny...

kafe

Matinka1, tak tvojmu mužovi prospeje šoková terapia. Proste na jeden týždeň vypni - nerob nič, len sa staraj o seba a dcéru, manželovi nerob desiatu, nepomáhaj mu s univerzitnou prácou (to teda ozaj nechápem, prečo si sa do toho nechala zapriahnuť), nerob veľké nákupy, poper len sebe a dcére, na poriadok a špinavé riady sa zvysoka vybodni.. ak nevládzeš tak oddychuj! Muž má nejaké pripomienky? Povedz mu, že už nevládzeš a takto to ďalej nejde - aby si robila všetko LEN TY.
Uvedom si dievča, že TY (!) si sa nechala dobrovoľne zapriahnuť do poriadne ťažkého záprahu. Ak skutočne nevládzeš, tak ho jednoducho prestaň ťahať. A manžel buď pôjde s tebou do manželskej poradne, alebo budete mať doma bordel. Nie si otrok, ani jeho sluha, ale z nejakého hlúpeho dôvodu mu toho sluhu robíš. Preber sa.

hdhdfk

ta manzelska poradna by mohla moct.
skus navrhnut mazelovi, ze si budete striedat ulohy kazdy den. napr. zajtra ty neurobis vobec nic. akokeby si tam ani nebyvala, len prides domov z prace a budes pozerat telku. nebudes sa starat o deti , o muza varit ani nic. nechaj to vsetko na neho. a na dalsi den si akoze vymenite tie ulohy a takto skuste striedat. potom uvidis co ti nato povie a mozno bude ochotny sa dohodnut na deleni prace kazdy den aby si ty alebo on nemuseli robit vsetko sami v jeden den

fero11111

kolko ma rokov a jak dlho ste spolu a od kedy to trva takyto stav preco knemu doslo ... mam pocit ze si pod papucou ...

Matinka1

Neviem, ci je to este vhodne pisat, ale v poslednej dobe zazivam nieco podobne. Mam muz, ktory chodi do prace a to je asi vsetka jeho povinnost (si mysli). Tiez chodim do prace, ale okrem toho rano vstavam skor, aby som nachystala dcere a muzovi ranajky a desiate, pooblekala malu, ucesala, dala jej najest, rychlo pomedzi to dat seba dokopy. Potom behom do skolky, z prace vybrat zo skolky, peso sa vlacit s unavenym dietatom s nakupom, vecer nieco navarit, dat najest dietatu, osprchovat, povenovat sa dcere, dat spat, pospratovat, a este aj pomahat manzelovi pri pisani univerzitnej prace (studuje popri zamestnani), urobit uctovnictvo a ledva sa po polnoci doplzit do postele, aby som rano o piatej bola zase fit. Avsak, ked som manzela poprosila aby dal dcere najest, ze si chcem trochu oddychnut, tak na mna vykrikol, ze preco 'on musi vsetko robit' a vycital mi, ze som neumyla riad. No povedzte mi prosim, co je toto za choroba, lebo on sa asi musi ist liecit. V inaksom pripade pravdepodobne skoncim niekde na nervovom a to uz v blizkej buducnosti. Tiez stale neskoro vychadz z domu do prace, nedodrzuje terminy, nepamata si co ma urobit, aj ked ho o to poziadam, nie je organizvoany. Vsetko mam pod kontrolou aj ucty, platenie uctov atd. AZ mam pocit, ze on by bol bezo mna strateny (totalne). Njahorsie na tom je, ze on to nevidi a ja sa idem roztrhat. To kvoli tomu sa mam rozviest??? Chcela by som vediet, ci to je vazne, ci by mu pomohla taka manzelska poradna, aby dokazal pochopit a vidiet vsetko co sa okolo neho deje a ocenit to, lebo ja mam pocit, ze uz nevladzem:-(...Dakujem

lost

no je to prinajhorsom 1:1 :)
avsak - ak muzovi nieco na zene prekaza, treba komunikovat :)

osobne mne nevadi, ak mi niekto nadava, ja som flegmatik, avsak... myslim si ze clovek co nadava .. debil a je8nuta je rozdiel na hmotnosti slova :) .. cize ked nieko uz musi siahnut na nadavky, tak je na tom zle a je "v rohu"

mohol to aspon povedat "jemnejsie" :D

I ked, musim suhlasit ze sudit niekoho z jednej vety je pravdepodobne nepresne. Avsak kritika je velmi potrebna az prospesna :)

laserr

mozno nie je normalna ona a preto to povedal:) sudit cloveka podla jednej vety ti ide a pritom odsudzujes cloveka, co sudi podla celeho manzelstva, to mi prislo smiesne. Tebe by taketo spravanie smiesne neprislo?:D

lost

u nas v rodine sa tiez takto hovori :)

kazdy na kazdeho nadava, ak je zle, napr nieco nevyslo atd..

sranda je ze, kto iny ako deti to potom pochytia? a nie len v nasej rodine som si takyto fenomen vsimol, cize ono sme vcelku vuglarny narod ;) a ze krestansky LOL