Dislexia vysoká škola

mataBB

pastelkaaa na vysokej sa s nou nikto nebude parat, aj ked ma takuto poruchu...tam to nikoho nezaujima, kazdy jej len povie ze je to jej problem, ze sa nemala hlasit na taku skolu, ked vedela, ze to nebude zvladat...ako hrat na city na vyucujucich na vysokej skole-to by som neriskovala, taki to nemaju radi,..to je uplne o niecom inom ako na strednej alebo zakladnej

lioness_01

aluska, nie je dôvod to zapisovať do zdravotnej karty... poruchy učenia zvyčajne nediagnostikuje lekár...

aj keby to mala - na VŠ je to skutočne irelevantná info

lioness_01

vejva, garantujem ti, že sa píše dyslexia... :))) mne sa práveže zdalo, že sa tu zišiel klub dys... :))

lioness_01

mimi, rozhodne to daj potvrdiť, a nerieš niečo čo bude "o sto rokov"... to budete riešiť potom...

na vysokej škole sa na dyslexiu neprihliada, ak bude dcérka dosahovať dobré výsledky, tak nebude dôvod aby ju neprijali na VŠ... každopádne... ešte ani nevieš, či bude mať záujem o VŠ, či sa bude dostatočne dobre učiť aby šla na VŠ, atď...

pastelkaa

mimi, nech si dcéra pozrie podmienky na konkrétnej VŠ, lebo na niektorých odboroch chystajú práve to, že nebudú prijímať ľudí s dys-kami, lebo nie je možné, aby daný odbor zvládli, resp. aj keď obor zvládnu, nemôžu vykonávať to konkrétne povolanie, ktoré vyštudovali. Takže, ja byť na Vašom mieste, určite by som si to dala potvrdiť. Pokiaľ to má škola v kritériách, že takého študenta nevezme, tak nech sa tam skrátka nehlási, lebo ak by na to prišli počas štúdia, mohla by mať z toho problémy a pokiaľ to v kritériách na prijatie nemajú, tak nech má "výhody", ktoré jej z toho vyplývajú, aj keď nie som si teraz celkom istá, či sa tie to vzťahuje aj na VŠ, keďže výhody má žiak, pokiaľ je braný ako integrovaný na bežnej škole a to na VŠ neviem či platí.....

vejva

Zase ta najmudrejsia sa ozvala pise sa DISLEXIA ale si to mylis asi moja s DYSLEKCIOU:O)
Obvodak o tom by mal vediet

vejva

Lenze pri vyplneni prihlasky na VS potrebuje potvrdenie od lekara a tam bude napisane ze ma miernu dislekciu.Iba ak by to lekar nenapisal ale .....