Policajná škola

monika 33

ahoj alex, neprehanam, naozaj mam 3, z toho som studovala 2 subezne, a pretoze som ina kapacita, teraz mam zodpovedajuco financne ohodnotenu pracu, mam uz 37 rokov, takze tak. ale nejde o to, aby sme sa bavili o mne, chcela som naznacit, ze sa nehlasim k policii pre peniaze alebo soc.vyhody...ako niekto. naozaj by som bola ochotna prave v tejto chvili nechat svoje zamestnanie, aby som robila obycajnu referentku alebo poriadkovu silu za 500€, ale nie kazdy to pochopi.

Ale-x

Hej, máš pravdu, Strejdo s tými príplatkami. Ono tie všetky sociálne výhody v silových rezortoch sú dnes tŕňom v oku kadekomu, keď si vezmeme aká je doba, čo má, resp. nemá bežný človek a čo má človek v štátnej sfére. A navyše vláda uťahuje opasky, berie kde sa len dá (aj nedá), takže najbližšie už budú na rade policajti, vojaci atď. Som zvedavý potom koľko ľudí sa bude hlásiť k Zboru z presvedčenia a zo srdca. Práveže už terajší policajti sú rozhodnutí zo zboru odísť, keď sa im siahne na príplatky. Prichádza iná doba, brutalita a kriminalita v uliciach stúpa, pribúda kriminálnikov, zverstvá a svinstvá sú na dennom poriadku v omnoho väčšej miere ako kedysi, tlaky na policajtov sú väčšie, platy budú menšie, no kto to bude robiť? Hmm, nevyzerá to ružovo. Za komunistov sa robili nábory a budú aj čoskoro, pretože keby bolo viac tej práce v našej krajine, človek by mal viac uplatnenia, tak si myslím, že už teraz by v PZ nemal kto robiť bežných, podradných policajtov.

Strejdo

Tak veru. A my, čo sme normálni, kompletní fyzicky aj duševne, aj inteligenčne, tak my to nezmeníme, lebo takých je v PZ veeeľmi málo. Sťažovať sa a lamentovať nad systémom je zbytočné, tým sa nič nevyrieši, preto si treba robiť iba svoju robotu ako len vieš, srať na druhých policajtov, nestrkať nos tam kde netreba. To sa všetko zmení, len treba na to čas.

Naše povolanie už nieje aj tak lukratívne ako niekedy, policajti sú tu väčšinou len pre debilov a cigánov. od budúceho roku sa majú yobrať komplet všetkým policajtom osobné príplatky. Momentálne je 4000 žiadostí do civilu od policajtov a ďalších 4000 plánuje žiadosť podať. Kto potom bude pracovať v zbore? Nikto nebude chcieť, tak zase sa budú robiť nábory, ako za komunistov, kedy to bolo tak, že keď sa občan nikde nezamestnal, tak išiel ku polícii. Alebo druhá možnosť je nová vláda.

Ale-x

Ale no, Monika, neprehánaj to s tým poctom vysokych skol, co "mas"... :-)) Keby si ich mala, tak si ina kapacita a netrepes sa do PZ, lebo by to bolo vzhladom k tvojmu vzdelaniu - velmi, velmi podradne a ponizujuce ist robit niekde poriadkovu silu ;-)
Ale mas pravdu v tom, ze dnes sa clovek bez dobrej znamosti do PZ nema jednoducho sancu dostat, nech je akokolvek dobry. Neexistuje!
O tom, ze ako to potom vyzera, ked policajtov robia nekompetentni ludia sa je skoda bavit... Ved to vsetci vidime. Ale co zmozeme? Tak to jednoducho na SVK je a zda sa, ze este dlho bude!

monika 33

ahoj, viem ze su aj taki, ktori sa tam dostali normalne, nemam v umysle niekoho urazat a naozaj to tak chodi vsade. mam pracu, kde zarobim 3xtolko ako policajt, cize skusam viac-menej zo zvyku, nie som odkazana na to, ci ma zoberu alebo nie. no na skuskach mnohi mladi to beru az existencne vazne, a nie su pripraveni na neuspech. chcela som iba povedat, ze nemozno mat velke oci, treba byt realista. ja chcem byt policajtom uz od 7 rokov, a ked sa ma opytas preco, neodpoviem ti, jednoducho je to praca, v ktorej by som sa nasla.mam 3 vysoke skoly,medzi inym aj pravo a vidis, je to na dve veci....

pre moniku

Hej mas pravdu zial takto to funguje, ale myslim ze nie len u policajtov..
Mala by sis podla mna posielat ziadosti castejsie nez 1 za rok.
Ja som toho nazoru ze vela policajtov je urcite v PZ pre znamosti ale ver ze su tam aj taki kt. sa podstivo pripravovali a su tam pravom. Treba sa samozrejme nevzdavat.

monika 33

caute vsetci, co chcete byt policajtmi. so zaujmom som si precitala vase prispevky, no musim konstatovat, ze iba male percento zaujemcov sa dostane do PZ bez znamosti. vetre, viem o com hovorim, skusam to uz 19 rokov, kazdy rok posielam 1 ziadost, a coraz viac ma prekvapuje situacia na fyzickych testoch. naozaj su tam vidiet isti favoriti, na ktorych sa skusajuci akoze nediva, ked robia brusaky, alebo si ich mozu nadiktovat ovela viac, alebo ich nemusia robit predpisanym sposobom....my im do toho nevidime, tohto roku v KE na skuskach boli taki majstri , ktori sa uz videli v PZ,boli tam napr. civilni pracovnici na dopravnom, na kriminalke atd. urcite nemaju ziadne znamosti, a ako kazdy rok aj neplavci, za tych 19 rokov napr. zobrali 7 chalanov , ktori nevedeli plavat a veru to neboli ziadni rambovia, no mali konkretne rodinne zazemie v istom okresnom meste. diktaty maju rok co rok klesajucu uroven, tento rok bolo najtazsie slovo mušľa.poznam x policajtov, ktori mi osobne potvrdili, ze keby nie krsny, alebo ujo, alebo oco...tak nie su policajtmi. potom to tak aj vyzera, ze pred ms sa masovo rozdavaju nemecke alebo anglicke karticky,aby vedeli aspon ceknut v inej reci...ale hlavne ze 100 metrov sa zabehne za 9 sekund. takze strejdo, tesim sa s tebou, lebo sa ti bez znamosti podarilo to, co mne nie ani na 19 pokusov..

Strejdo

Vážení, keď chcete nejaké rady ohľadne prijímačiek alebo celkovo o PZ, tak som vytvoril na skype skupinu Prijímčky do PZ, stačí ak si ma vzhšadáte na skype (streki1) a môžte sa tam baviť online o PZ, ak budem vedieť, tak vám poradím alebo aj iní členovia.