Plytke dychanie pri zaspavani

Príspevok v téme: Plytke dychanie pri zaspavani
Annika1987

Ahojte, neviem to ani popisat, ale posnazim sa. Ked zaspavam, stava sa mi, ze ako upadam do spanku, tak akoby postupne prestavam dychat. Potom sa len zrazu musim zhlboka nadychnut a preberiem sa. Necitim z toho ziadnu uzkost, som v pohode, hned zaspavam opat. Niekedy sa to parkrat zopakuje, niekedy sa to stane len raz. Citim to tak, akoby som sa tak velmi uvolnila, ze aj dychat prestavam. Moze ist o nejaky problem? Alebo sa mi to len zda a mam to ignorovat? Prosim, poradte mi. Dakujem.

Lulu2011

anika - tak nejak :)))

inak ja sa priklanam k tomus stresu skor, mne toto zacalo v plnej miere po dost stresujucom obdobi...takze...suvis tam byt moze...

Annika1987

No tak to ja by som bola inak nervozna :DD to sa tam da aj zaspat? :D Asi by som najskor 24 hodin nespala a potom tam isla, pre istotu :) ja to skusim najskor riesit tak, ze sa budem snazit lepsie zvladat stres, cvicit jogu a podobne.

Lulu2011

Annika - ja si myslim, ze dovod je bud stres, alebo to apnoe...ale moze byt aj stres, to apnoe ma len 3% ludi, to by nas nejak vela bolo, nie? :) na ekg pristroji pocas noci, som nemala ani jedno vynechanie srdca, takze...ja neviem sice, ci sa to deje kazdu noc to apnoe...ale asi by to bolo treba skontrolovat, ja som pisala uz dr. ze sa chcem objednat na to vysetrenie v spankovom laboratoiu, ked som pozrela fotky mala som dost, lebo to mas tisic kablov na hlave a este celu noc ta monitoruje lekar, tak neviem ci by som vobec zaspala :D

Annika1987

Lulu, spala som dobre, ale som si to vecer vsimala, ci sa mi to nestane :)). Nestalo. Stava sa mi to celkom zriedkavo, ale v poslednom case viac, mam viac stresov. Rozmyslam, ze sa o tom porozpravam s mojou lekarkou.

Lulu2011

Rng - ved to a ja krava soms i myslela, ze to su tí z KE a dala som udaje, jezisi na porazenie so mnou :))) na tom linku obrazok nevidim ziadny :(

Annika - dobre si urobila, mne to v noci uz asi nemyslelo :))) ako si spala? dnesnu noc som tie híkačky nemala, ale unavena som aj tak :p

Annika1987

Lulu, mne vyslo to iste, asi je to tak nastavene, aby to ludom vyslo a aby sa dali vysetrit. Uviedla som tam vymyslene udaje o sebe. Iba odpovede pravdive.

RNG

Lulu, to sa mi zda ako zhromazdovanie adries a mien spolu s rodnymi cislami. Spankovu apneu (nepravidelne dychanie) mozes s istotou potvrdit len pozorovanim, ci uz druhou osobou v domacnosti, alebo spankovom laboratoriu.
Apnea ma casto hromady zdravotnych skodlivych nasledkov, preto je ju dobre adresovat
apneatreatmentguide.com
Uvadzaju tam rozne prostriedky, od vloziek do ust ktore robia mnohi zubari(proti chrapaniu, jeden z dovodov apney, tie vlozky sa daju aj kupit, nie su vsak tak presne formovane ako zybarske vyrobky)cez bandaze pod bradu, rozne formovane vankuse az po operaciu na podnebi, ktoru prevadzaju mnohi zubari(zubni chirurgovia)
Pozri na obrazok, kde je jasne vidiet jeden z dovodov apney
tiredofcpap.reachlocal.com

Lulu2011

annika - mna tiez zaujima, ci niekto z tej diskusie s tým problemom bol nakoniec v spankovom laboratoriu, asi tam aj zajdem sa popýtat, co ako, mna inak toto uz napadlo, ze to moze byt apnoe, mam problemy s prepazkou v nose

spim cca 8-10 hodin denne, aj doobedu a budim sa uplne ztrieskana, unavena, malo vladzem :( ked je to apnoe tak dovi dopo :(

ja sa len utesujem, ze na ekgčku mi nenasli nic v noci..aj ked..prave vtedy ako naschval mohlo byt vsetko v poriadku