Filtrovanie vody z vodovodu

Príspevok v téme: Filtrovanie vody z vodovodu
krtko-lampa

Ja osobne pijem iba vodu z vodovodu a preto sa Vas chcem opytat, co si myslite o filtrovani vody ? Je to prospesne, alebo su to iba vyhodene peniaze za filtre. Nasiel som teraz filtre BRITA, tak nad tym uvazujem. Su najlepsie ? Je daco lepsie ? Vase skusenosti ?

Ďakujem za všetky odpovede k TEME !!! Neodbacajte od temy prosím ;) ...

krtko-lampa

Nie nie destilator vody daj si do googlu: Water Distiller. Ja som kupoval z britskeho ebayu kde predaval cinan.

Toto je link na destilator (urcite sa daju najst aj lacnejsie - mne islo o vykon 750W aby to bolo rychlo a moj stal 100 libier = 123 euro tusim):
www.ebay.co.uk

A ten cinan sa vola:
dongquyiqu

lost

ja ked vyvarim par litrov vody z vodovodu, tak na ciernom hrnci na spodku aj na stranach zostane tolko kalu, piesku, ci sadze, ze toto ak sa mi dennodenne dostava do tela, tak amen.. :D

asi si tiez kupin nieco taketo.. a je to narocne nainstalovat ?

krtko-lampa

Takze uz mam doma destilator vody z ciny. Cena: 120e+26e clo. Ovela nizsie ako keby som to kupil na SVK. Je to brutalny rozdiel medzi cistou vodou a vodou z vodovodu.

Voda nesmrdi. Dobre sa pije. Nelepi sa po zuboch ako ta z vodovodu a vyzera ako vodka :D uplne cista.

Caj z destilovanej vody - nesmrdi, nema na vrchu povlak, krajsie vyzera, ma lepsiu chut.

To iste aj kava - OVELA OVELA LEPSIA.

Poznamka pijem uz tyzden a stale som z tej destilovanej vody neumrel :D tak ako tvrdia niektori ludia svoje dezinformacie. Samozrejme ta technicka - iba zmakcena voda chemikaliami sa nesmie pit. Ak si sami spravite destilku tak je to super.

Dufam, ze tuto informaciu najde aj niekto iny, kto vaha a tym pomozem zlepsit svet :D hh ...

BJ

Chcel by som vidiet tie vyskumy, vdaka ktorym zistili, ze RO poskodzuje zdravie...

Vacsina anorganickych mineralov je aj tak telu na nic a usadzaju sa v nom, respektive, telo sa ich musi zbavovat, a na to potrebuje ine mineralne prvky... tie ktore vie vyuzit.

Ak clovek ochorie, moze to byt z nedostatku mineralov v strave, ale urcite nie z toho, ze chybaju vo vode.

ververka

ty zahada, to absolutne nie je tym co pijes.
rano mas moc zltej farby a cim viac pijes tym sa moc vycisti. ak mas dostatok tekutin (napriklad ak vypijes viac piv nech to mas po svojom) tak mas moc priezracny. ak by si vypil za den len jedno pivo, tak by bol isto zlty. toto maju na starosi oblicky.
staci si troska nastudovat biologicke procesy v tele.

STEPCO

Vidím, že sem chodia iba samí odborníci. Tak dúfam, že mi dokážete vyriešiť aj môj problém. Neviem si vysvetliť túto záhadu. Keď pijem čistú vodu tak mám moč zlatistej farby piva. A keď pijem zlatisté pivo tak mám moč priezračný ako čistá voda. Vie mi túto záhadu niekto z vás vysvetliť ? Vopred ďakujem za každú odpoveď.

sweet_lolitta

Ja si filtrujem bratislavsku vodu uz len kvoli tomu, ze ked si napustim vodu z vodovodu, plavaju v nej miniminidrobne ciastocky, vyzera to ako prach alebo ine necistoty a za den sa takato voda (nie len z mojho vodovodu) napr vo flasi pokazi, zatial co moja prefiltrovana mi vo flasi vydrzi aj niekolko dni.

A tak ako bolo spomenute, filter by mal vediet odfiltrovat aj pesticidy a chemikalie, ktore cisticky nevycistia.