Autogénny tréning, imaginatívne techniky

kpl

Tak ja zaujem mam velky :) Ked sa ti to podari, tak sem napis ;) Najlepsie by to bolo ulozit tak, aby si to mohlo vypocut aj viac ludi ;)

kpl

staci obycajny audio kabel (musi to mat taku koncovku na oboch stranach ako ma kabel na sluchatkach), strcit jednu cast do magnetofonu do sluchadiel, druhu cast do PC tam, kde sa dava mikrofon. Potom si treba stiahnut nejaky program na zaznamenavanie hudby, napr. Audacity. A len pustis nahravanie v kompe, nasledne zapnes magnetofonovu pasku a mas :)

nanda

mam to uz davnejsie, dal mi to ten psycholog, ale ma to hacik: je to na magnetofonovej kazete a ked sa mi pokazi magnetofon, tak to uz nebudem mat na com prehrat, lebo to neviem preniest na cd ani na pocitac. a nikde inde som to nenasla, uz som skusala v obchode. viem, ze nejako sa to vraj da preniest na cd aj do pocitaca, ale musi byt na to nejake zariadenie, ktore ale ja nemam.

nanda

ja mam nahravku kde hovori karol machata a k tomu je hudba. je to vynikajuce. zacina to slovami: ulozte sa co najpohodlnejsie, aby vas nic nerusilo, ani netiesnilo. zavrite oci.... a popritom zneje krasna hudba. a machatov hlas do toho, to je ako balzam na dusu.
autogenny trening som sa ucila u psychologa. myslim, ze sama by som sa do takeho dokonale uvolneneho stavu nedokazala dostat, keby ma to on nebol naucil. vysvetlil mi totiz presne to, co moje pocity znamenaju a ako si ich mam prehlbit. na co sa mam sustredit. a to pokladam za velmi dolezite, keby som bola postupovala sama, zrejme by som bola tapala. dnes dokazem dosiahnut absolutne, tzv.integralne uvolnenie, pri ktorom akoby som vystupila z tela. moje telo si tak uplne dokonale oddychne. a vsetky starosti prestanu existovat.

kpl

No :) Milujem autogenny trening! Podla mna by bolo fayn zajst na par sedeni so psychologom a spolu s nim spolupracovat na par uvolnujucich cinnostiach. Z knih sa sice dost docitas, ale neviem, ci sa to da robit nejak tak sam na sebe :)
Ja pouzivam sama jedine CD Cesta k uvolneniu od Ladislava Chudika - je to vyborne!