Závislosť na liekoch

Príspevok v téme: Závislosť na liekoch
fidorka 2

Priznávam, že som závislá na liekoch typu sedatíva a prášky na spanie /hlavne tie/. Veľmi by som sa toho chcela zbaviť ale nejde mi to. Prvé tabletky na spanie užijem už poobede okolo 16.oo h a keď sa zobudím o 21.oo hod, tak užijem ďalšie dve. Neviem či sa takáto závislosť dá liečiť aj ambulantne, alebo len v ústave.
Prosím niekoho kto by mi vedel poradiť ako na to. Keď sa blíži 16.-ta hodina už nemyslím na nič iné len na moje prášky. Možno že existujú nejaké iné ktoré síce nahradia uspávadlá ale spôsobujú závislosť. Poraďte mi prosím Vás pekne, ako sa zbaviť tohoto príšerného zlozvyku.
Som už na dôchodku.

fidorka 2

mám hroznú depresiu, potrebovala by som tabletky na spanie, ale žiadna lekáreň mi ich nepredá bez predpisu, to je hrozné, od čoho sa dá dobre spať? poraďtre mi prosím Vás, chcem spať a spať

fidorka 2

pre onn: asi preto sa chcem zbaviť závislosti lebo je to zdraviu škodlivé, tak isto ako je škodlivé pitie alkoholu alebo fajčenie. Alkoholici a fajčiari to majú jednoduchšie nakoľko oni si to môžu hocikde kúpiť, ale ja dostanem Zolpidem len na predpis Pripadá mi to nespravodlivé, že nie sú voľnopredajné.

kpl

Nikam vas proti vasej voli nemozu poslat :) Toho sa nebojte. To by ste sa museli pokusit o samovrazdu alebo inu strasnu vec a musel by to odobrit sud. Takto vam to mozu maximalne odporucit, ale vsetko v ramci dobrovolnosti. Tak sa objednajte a porozpravajte.

StanleyH

no s motivaciou je to v tvojom veku trochu tazsie. TO ze si preliekovana ti sposobuje vedlajsie ucinky, hlavne sa to uklada do klbov. Skusala si prirodne doplnky vyzivy? synteticke su velmi skodlive a su na urovni liekov. Dalej, preco beries lieky na bolest chrbtice? treba vyliecit najprv chrbticu. Ma taku vlastnost ze ziviny sa velmi tazko dostanu prave do nej, a ukadaju sa tam skodlive veci z lioekov. Na tvoju diagnozu by som ti vedel urobit program, ak mas azaujem ozvi sa mi na mail, lebo je to velmi komplexne ako pises

Malbor

Ahoj Fidorka.
Fidorka vsetko sa da len musis mat pevnu volu.V prvom rade musis to sama chciet!!!!! V druhom rade musis prejst na benzodiazepin s dlhym polcasom rozpadu najlepsi je diazepam.A ten postupne znizovat.Aj 3 mesiace.Pisem diazepam lebo je to rovnake svinsvo ako Zolpidem co sa tyka navykovosti.Pozor podla tvojho popisu mas aj psych a fyz. zavistlost.Nebude to lahke tak sa drz.a napis .

fidorka 2

Ja viem, mala by som ísť ku psichiatričke, ale mám obavy, že mi všetky lieky vezme a pošle ma na nejakú odvykaciu kúru do ústau.

fidorka 2

a nedajú sa tie moje lieky zameniť za také, ktoré majú podobné účinky no nespôsobujú závislosť? už ledva píšem, lebo som užila dnešnú dávku a o chvíľu idem spať, a aspoň vtedy som spokojná a šťastná keď nie som pri plnom vedomí, a keď nemám v sebe žiadne sedatívum som ten najnešťastnejší človek na svete, keď už nenájdem lekára ktorý mi tie lieky predpíše, tak sa zmárnim, lebo nebudem mať žiadne iné východisko