ani laktoza,ani fruktoza,co mam vlastne jest?!

froo

Bezsacharidová diéta a čo najviac protiplesňových prípravkov. Každý deň kvalitné probiotiká. A priprav sa na to, že tebe to bude trvať mesiace sa plesní zbaviť... Ber z jedlom silné enzýmy(najmä pankreatické), to ti pomôže. Lekár ti povie, že tieto maloabsorbcie a alergie a podobne sú na celý život, ale to je dobrá hovadina... Prejdi pár zahraničných fór s touto temátikou a zistíš, že väčšina sa toho zbavila, keď si dala črevo do poriadku, nič zložité...

froo

Neznášanlivosť na fruktózu to neviem... Maximálne tak maloabsorbcia. Ako si na to prišla? Musíš sa stravovať podľa FODMAP. Inak dosť za toto môže zamorenie plesňami alebo niečím iným... Alebo potom celý život vylúč tieto veci tvoja voľba. Keď chceš ti sem potom hodím nejaké linky čo sa ti budú hodiť. Tu máš zatiaľ len čo môžeš jesť: uloz.to

zufala:(

dakujem vam.
rng, ten Dairy enzymes by mi pomohol, ze by som vedela spracovat mliecne produkty? lebo skusala som to s Lactase tbl, pri ich uzivani by som mala byt bez problemov, ale vobec mi nepomahali. ani trosku. a to mi ich odporucil lekar. momentalne uzivam digest platinum, kupila som si aj psyllium, len neviem, ci to mozem uzivat sucasne... ziadne zmeny zatial nepozorujem, mliecne nezjem nic a ked si dam jednu jahodu alebo staci ovocny cukrik!!!, tak zle-nedobre :(((

RNG

Travenie potrebuje dostatok kyselin, enzymov vlaknin a spravne osadenie criev probiotikami.
Vacsina sa da samozrejme doplnit.

Potravinove alergie su najma vyraz tela neschopneho spracovat niektore z absorbovanych latok pre nedostatok urcitych enzymov a zamoria telo.

Enzymi na laktozu a mliecne bielkoviny su velmi ucinne(Dairy enzymes),
na lepok enzymi este kompletne neodstrania problem, ale bezlepkovych jediel je dostatok, tj clovek sa moze lepku vyhnut do znacnej miery a ostatok precistia enzymi na lepok(gluten enzymes) dostatocne, ked prijem lepka je nie privelky.

Alergia na fruktozu sa mi vidi ako nezmysel, lebo fruktoza sa priamo moze spalit v bunkach, nepotrebuje v tele ziadne enzymi na spracovanie.

sweet_lolitta

Tak laktozu nejem, lebo kravske ci ine ako materske mlieko sa mi zda neprirodzena strava, ktora nema pre mna ziadne vyhody, cize neviem naco ju jest (vapnik mam z inych zdrojov). A skor sa priklanam k teorii nadmerneho zahlienovsnia organizmu mliekom. No a jednoduche cukry sa snazim jest co najmenej, jem polysacharidy z celozrnnych obilnin ale zeleninu pre jej nizky obs. cukru jem v klude, je dolezita. Ak ti surova robi problem, tak si ju tepelne uprav. Co sa sladkosti tyka, ja jedavam keksiky sladene obilnymi sladmi z bioobchodu a su super :-) alebo si spravim nieco sama doma.

zufala:(

dobrovolne?? nechapem. ja by som sa tak rada najedla, dala si konecne poriadny kus cokolady alebo keksika, marhulu alebo jahodu...:((( preco sa takych veci dobrovolne zriekas? strasne som hladna, napriklad aj teraz, ale neviem, co ranajkovat. lebo aj v zelenine je fruktoza. je mi do placu.

sweet_lolitta

Ja nejem laktozu dobrovolne a hladom urcite netrpim, kedze je milion skvelych 'nahrad' a fruktozu mas predsa najma v ovoci, tak si daj zeleninu. Ja nazaj oboje dobrovolne tiez nejem :-) bud rada, ze nemas celiakiu, to by sa tazsie "hojilo".