obavy z buducnosti

Príspevok v téme: obavy z buducnosti
nudny

mam obavy z buducnosti, co sa tyka mojho buduceho povolania. Zatial neviem presne co by som chcel robit teraz chodim na strednu skolu a napadlo ma ze by som mohol skoncit ako knaz. Rodicia to odo mna neocakavaju, ale ja si sameho seba neviem predstavit v nejakom inom povolani. Zatial po tom sice nejako moc netuzim, ale mozno to pride. Necitim zatial ze moj zivot ma nejaky zmysel, ale tuzim mu ho dat. Som dost neisty a neviem co by som mohol robit ine. Jedine volaco kreativne, umelecke volaco. Podla vas je na knazstve volaco zke? Maju sa knazi zle?

RNG

excell, ja ti neberiem tvoje nazory, neber mi moje.
Ja mam dovod na to, pre co podporujem vieru, co je dnes jedina instancia, co propaguje moralku a moralne zasady, vsetky ostatne robia pravy opak. Od politikov, cez skoly, televiziu az po noviny, vsetko potlaca moralku a potlaca zakony, kde sa len da.
A ovca si ty, ked sa das viest za nos cez media, a neuvazujes o tom nezavisle sam.
Ja som ako vedecky pracovnik kedysi bol skoro uplne na strane liberalov a ateistov, az neskor v zivote som sa priklonil na inu stranu, z dovodov logickych, ze mi osobne to bolo potrebne.
A nie som sam, je hromada spickovych vedcov, co su na tej strane.Samozrejme to sa nerdozvies z dnesnej tlaci, to si muusis individualne sam vyhladat.

Totiz dokazy nie su dostatocne ani pre materializmus, ani pre idealizmus. Obe su to vlastne viery. Otazka, co je pre koho vhodnejsie.
Nuz pre mna je vhodnejsie si myslet, ze existuje nejaka sila na svete, co finalne vykona spravodlivost, inac by som sa nemohol pozertat s kludom na roznych zloduchov, co skodia ludom cely zivot , zamaskovane, skryvajuc sa za advokatov, spinavych politikov a pokrivene zakony a este sa tvarit ako dobrodinci.
Takto mam zadostucinenie, ze sa trestu nakoniec nevyhnu a ze dobre skutky budu nejak (na forme nezalezi, to nie je podstatne) predsa len odmenene niecim inym, nez obvyklym kopancom do zubov, osobne ako napr aj tu casto aj na tomto fore dostavam.
Keby som bol ateista a obrateny len na seba, rozhodne by som sem nepisal a nesnazil sa ludom pomoct, kaslal by som na nich zvysoka a venoval sa len sebe a svojim zaujmom, hoci aj na ukor inych, predsa ked sa za to viem sikovnostou trestu vyhnut, tak pre co by nie.

Excell

RNG, ty si riadna ovca. Mal by si pochopiť, že skončili časy, keď alfou i omegou morálky bol Boh a jeho prikázania. Morálku treba zbaviť náboženského charakteru aby prevládla dôvera v ľudský rozum a význam vzdelania. Buď taký láskavý a nespájaj morálku s náboženstvom. Pýtam sa : Dokedy ešte budú môcť pod kepienkom náboženstva farizeji hlásať morálku?

ahaja

neviem či už niekto písal niečo také ale možno áno, myslím že nejde o to či chceš byť kňazom alebo nie ale o to či to chce Boh ... si len na strednej je ťažké vedieť kto vlastne si a po čom túžiš viera v Boha a odovzdanie života do jeho rúk je celoživotné rozhodnutie a mnohokrát podcenované len preto že knazi sa majú dobre.. iste majú sa dobre ale sú o tom presvedčení duševne lebo majú Boha, ak rozmýšlaš nad kňazstvom len s hľadiska financii tak je to dosť chabý sen ktorý by tvojemu životu aj tak nepriniesom do života svetlo

RNG

Ovecka, veda a nabozenstvo sa vzajomne nevylucuju.Na to mas hromady velmi znamych svetovych vedcov, co to tvrdia a tvrdili.
Nenechaj sa viest dnesnou tlacou a televiziou, ktora je ovladana globalistami, ktorym sa nabozenstvo a moralka nehodi do planu, tak sa ich snazia odstranit.
Bez moralky ale neexistuje buducnost ziadnej spolocnosti a tito kriminalnici, inac to neviem nazvat, nehladia na buducnost a pre sucasnu moc a peniaze su ochotni ohrozit buducnost celeho sveta.
Samozrejme su to ateisti, inac by sa na take nieco neodvazili, zo strachu, ze sa im to nakoniec zrata(posledny sud, prevtelenie, finalna spravodlivost atd, to vsetko su dovody, preco veriaci nemozu robit zle beztrestne)

arwenxun

ja chodim do hc na gympel a ty chodis na aku skolu? nechodil si na zakladnu skolu na cirkevnu v hc? to by sme sa poznali